Detox víkend vo francúzštine: na hrozno

Už viete, ako čistiť telo s ayurvedou a tradičnou medicínou v Číne. Dnes je ďalší detox francúzsky. Najlepšie! Oslobodiť tráviaci systém a odstrániť toxíny hrozno pomôže.

Hroznová detox sa vďačí za svoju popularitu francúzskemu výživcovi Claude Aubertovi. Autor mnohých najpredávanejších kníh o zdravej výžive a zdravom životnom štýle aktívne podporuje túto možnosť čistenia tela.

Napriek tomu, že ošetrenie hrozna prevádzkovali starí Gréci a Rimania. Na začiatku minulého storočia kniha Johanny Brandtovej z Južnej Afriky spôsobila veľa hluku, v ktorom povedala, že s pomocou hrozna sa dokázala zotaviť z rakoviny. Od tej doby záujem o toto skutočne báječné bobule ako prostriedok detoxikácie nezanikol. Aké sú výhody čistenia hrozna a aké sú jeho hlavné pravidlá?

"Hrozno má mierny diuretický a laxatívny účinok, v dôsledku ktorého sa telo rýchlo zbaví vedľajších produktov metabolizmu," hovorí Evgenia Mayevskaya, Dietetik, gastroenterológ Centra krásy a zdravia v Gilyarovskom, postgraduálny študent katedry internej medicíny a gastroenterológie propedeutiky AI Yevdokimov. - Toto bobule má veľa vlákniny, ktoré stimuluje črevá. Rovnako ako antioxidanty (rastlinné polyfenoly), vitamíny A, C, skupina B a dôležité stopové prvky - draslík, vápnik, železo, horčík. "

Okamžite poznamenávame, že so všetkými ostatnými čnosťami detox na hrozno nepomôže zhubnúť: toto bobule je sladké a má skôr vysoký obsah kalórií. Hoci telo zmizne, kvôli tomu, čo môže byť silnejšia a elegantnejšia.

Toto čistenie tela nie je vhodné pre tých, ktorí majú cukrovku alebo majú tendenciu k nej. Je kontraindikovaný v žalúdočných alebo dvanástnikových vredoch, ochoreniach pečene a kolitíde, pretože v hrozne sú mnohé organické kyseliny, ktoré aktivujú oddelenie žalúdočnej šťavy a žlče.

Vzhľadom k tomu, že vaša strava bude mať veľa sacharidov a veľmi málo bielkovín, nemali by ste ostať na takejto detox po dlhú dobu. Dva dni budú dosť dosť.

Základné pravidlá odstraňovania hrozna

* Používajte iba čerstvé hrozno, víno a hroznová šťava nie sú vhodné na čistenie tela.

* Či chcete odstrániť kosti z hrozna, rozhodnite sa pre seba. V tele nie je žiadny špeciálny prínos: nie je možné, aby ich žalúdok zlomil a získal cenné mastné kyseliny.

* Vyberte len najčerstvejšie a zrelé bobule, aby nedošlo k podráždeniu slizníc, steny žalúdka a čriev. Každá veľmi sladká odroda bude robiť napríklad biely muškátový oriešok, Riesling, cabernet sauvignon. Tmavé odrody obsahujú viac antioxidantov, súčasne majú efekt držania svetla a preto nie sú žiaduce so sklonom k ​​zápche. V sladkých hroznoch, ako je kish-mish, muškátový oriešok, magarach, príliš veľa cukru.

Detoxikačné hrozno: plán výživy

sobota

raňajky. Šálka ​​ovsenej vločky varenej vo vode.

Druhá raňajky 150 gramov čerstvého hrozna, časť nesladeného prírodného jogurtu.

Obed. Čerstvý sezónny zeleninový šalát ochutený rastlinným olejom, 50 g nízkotučného domáceho syra.

Čas čaju 150 gramov čerstvého hrozna.

Večera. Čerstvý zeleninový šalát, oblečený v olivovom oleji.

Predkus. 100-150 gramov hrozna.

nedeľa

Raňajky. Domáce müsli s hroznom. Na noc namočte 1/2 šálky ovsenej vločky do kefír, ráno pridajte 1/2 strúhaného zeleného jablka, 50 gramov hrozna, niekoľko mandlí a citrónovej šťavy podľa vkusu.

Druhá raňajky 150 gramov čerstvého hrozna, 50 gramov prírodného nízkotučného tvarohu.

Obed. Šálka ​​kuracieho vývaru, šalát z čerstvej sezónnej zeleniny, ochutená rastlinným olejom.

Čas čaju 150 gramov čerstvého hrozna, 1/2 veľkého grapefruitu.

Večera. Grilovaná zelenina (eggplants, cuketu, paradajky, zelené fazuľky).

Predkus. 100-150 gramov čerstvého hrozna.

Nemôžete si vybrať medzi očistením tela pre ayurvedu, tradičnú čínsku medicínu a hrozno? Skúste všetkých troch! Jediná vec - nie v rade. Odborníci na výživu odporúčajú udržiavať medzi detoxifikačnými kurzami prestávku 3-6 mesiacov.