Zmrzlina bez viny

S blížiacim sa letným horúčavom som v Montreale našiel zdravú alternatívu k odvážnym psomilom a farebnému ovocnému ľadu - čerstvému ​​mrazenému živému jogurtu. Minimálne množstvo kalórií, maximum čerstvého ovocia a schopnosť zbierať vlastný dezert.

V kaviarni zmrazený jogurt Yeh! pozdĺž stien sú obří výrobcovia zmrzliny s oceľovými držadlami na stláčanie. Prístroj bzučí priateľsky, keď sa k nemu priblížite, a ponúkne vyplniť pohár so zamrznutým jogurtom so všetkými druhmi zvodného vkusu - banán, mango, jahoda, čučoriedka, pinacado a obzvlášť dôležité v horkom vápne.

Sortiment jogurtu sa mení raz za týždeň. Môžete položiť dezert v akejkoľvek kombinácii. A vy môžete zdobiť svoju prácu s orechmi, granolou, bobuľami a kúskami ovocia. Cena za toto potešenie nie je viac ako obyčajná zmrzlina - asi 1,5 dolára na 100 g. Ale obsah kalórií je podstatne nižší - asi 90 kcal na 100 g verzus 200-300 kcal v bežnej zmrzline.

Nie je prekvapujúce, že študenti a monitory váhy v Montreale sedia na tomto samoobslužnom rituále a dokonca nahradia raňajky, obed alebo večeru zmrznutým jogurtom.

Taktiež som sa do neho zamiloval z prvej lyžice. A rozhodol som sa zoznámiť sa s tvorcami nezvyčajnej kaviarne na jogurt. Stretli sme sa desať minút pred otvorením, keď sa hladujúce publikum stalo pri vchode.

"Aby som bol úprimný, moja manželka a ja sme si vypožičali túto myšlienku od našich priateľov v Kalifornii, to naozaj bolí, súhlasíte," povedala Grace Ye, 33, absolventka Kalifornskej univerzity (diplom v anglickom jazyku) a slávna Parsonsova dizajnérska škola v New Yorku. - Je to tak zábavné - cítite sa ako dieťa v cukrárni. Prijdete hore, vezmite si to, ako chcete, posypete, ako chcete, a vychutnajte si povzbudivú chuť. A čo je najdôležitejšie - žiadne výčitky. V našom jogurte nie je žiadny tuk ani cukor. "

Mrazený jogurt bol v 70. rokoch vynájdený v Novej Anglicku. Potom sa tento dezert, nazývaný "frogurt", neodlišoval od bežnej zmrzliny buď konzistenciou alebo chuťou. Odvtedy výrobcovia upravujú recept pridaním ďalších zdravých a zdravých surovín.

Milosť a jej tím napríklad robia svoje dezerty nie z prášku, ale z vlastného domáceho jogurtu. K tomu dodávajú z farmy prírodné odstredené mlieko každý deň. V Yeh Frozen jogurt! Okrem mliečnych bielkovín existujú kultúry baktérií (acidofilné a bulharské tyčinky, termofilné streptokoky - probiotiká), inulín, riboflavín, vitamín B12 a vápnik. Tieto látky zlepšujú metabolizmus, znižujú hladinu cholesterolu, posilňujú kosti a podľa Grace dramaticky zvyšujú vašu náladu.

Nápad sa zaplatil za niekoľko mesiacov. "Prvá kaviareň sme otvorili len vlani v júli, a toto leto sa pripravujeme na otvorenie dvoch pobočiek," povedala Grace hrdo.

Mrazené jogurt so zdravými výplňami nemá žiadnych konkurentov ani v Montreale, ani v Kanade. "Samozrejme, že začnú kopírovať nás - to je nevyhnutné," hovorí Grace. "Ale sme potešení, že sme v tejto krajine začali túto zábavnú a užitočnú tradíciu."

A ja by som bol veľmi šťastný, keby niekto prijal skúsenosti tvorcov Yeh! a otvoril podobnú kaviareň v Moskve alebo v inom ruskom meste.

Mimochodom, urobiť taký dezert nie je ťažké vôbec, najmä ak si už pripravený nízkotučný jogurt. Voľba ovocia a orechov je vaša, ale uprostred jahodovej sezóny, podľa môjho názoru, sám Boh nariadil, aby boli vyrobené jahody.

Recept (pre 2 porcie)

prísady

400 g jogurtu (nie viac ako 2% tuku), 200 g čerstvých jahôd, 50 ml studenej vody, 1 lyžička. vanilkový cukor

Metóda varenia

Jemne nakrájajte jahody a miešajte v miešačke (alebo mixéri) s jogurtom a vodou do homogénnej zmesi. Vylejte vanilkový cukor a znova ho porazte. Výsledná zmes sa naleje do misiek a vloží sa do mrazničky na 15 až 20 minút. Vynikajúca letná pochúťka je pripravená.

Pozrite si video: 4 WINY = DRAHÁ ZMRZKA (Júl 2019).