Intímna otázka: 10 vecí, z ktorých sa váš vagínek bojí

Vaginálna sliznica je najtenšia a najcitlivejšia pokožka nášho tela. To je dôvod, prečo predmety a výrobky, ktoré sú bezpečné pre iné časti tela, môžu spôsobiť vážne podráždenie pri kontakte s pošvou. Predstavujeme čierny zoznam vecí, ktoré by sa mali držať mimo intímnu zónu.

Vibrátory z gumy alebo mäkkého plastu

Dokonca aj po krátkom použití takéto zariadenia vytvárajú skryté škrabance a trhliny, v ktorých sa hniezdia mnohé patogény. "Preto je pri kontakte s vaginálnou sliznicou vysoká pravdepodobnosť infekcie," Jane minkin, gynekológ, doktor medicíny, profesor na Yale School of Medicine. "Aby sme sa vyhli takémuto vývoju, stojí za výber výrobkov zo silikónu, tvrdého plastu alebo nehrdzavejúcej ocele - sú oveľa menej náchylné na deformáciu." A napriek tomu - aj keď to je pravdepodobne posledná vec, o ktorej by som chcel uvažovať v konečnom dôsledku erotického zápasu, ale napriek tomu nebol lenivý, aby sa vibrátor dôkladne umyval teplou vodou a mydlom po použití.

Ovocie a zelenina

Rozrušili sme fanúšikov "varenia" v sexuálnych hrách: povrch dokonca čistého organického ovocia a zeleniny je pokrytý množstvom baktérií. "Nepredstavujú nebezpečenstvo pre gastrointestinálny trakt, čo sa nedá povedať o našich intímnych orgánoch," hovorí Jane Minkinová. "Keď sa dostávame na vaginálnu sliznicu, mikroorganizmy narušujú prirodzenú mikroflóru, čo spôsobuje infekciu a zápal." Preto sa ovocie a zelenina umiestňujú do úst, ale nie do genitálnej oblasti.

Farbivo na vlasy

Vegetácia v dolnom tele, rovnako ako na hlave, predstavuje široké pole pre odvážne kreatívne experimenty s farbou. Koža v intímnej oblasti je však oveľa citlivejšia a zraniteľnejšia ako pokožka pokožky hlavy. "Chemické zložky obsiahnuté vo farbách na vlasy, ktoré padajú na pysky malých, môžu spôsobiť zápal," hovorí Jane Minkinová. - Tento nepríjemný stav je sprevádzaný pálenie, bolesť a nepohodlie po pohlavnom styku. Používajte priemyselné farbivá striktne na ich zamýšľaný účel - farbiť vlasy, ktoré rastú nad krkom. " Nechajte label označiť alebo intimný stylista a presvedčte vás o opaku!

Mazivá na báze oleja

Pri nákupe maziva starostlivo prečítajte, čo je uvedené na štítku. Obsahuje produkt minerálny olej? Vráťte fľašu späť na polici. "Prípravky na báze oleja sú veľmi ťažké úplne odstrániť z vagíny," hovorí Jane Minkinová. - Zostávajúc na sliznici vagíny, mazivo sa mení na vynikajúce živné médium pre rôzne druhy baktérií. Druhým nebezpečenstvom je, že olej môže poškodiť povrch kondómu a počas trvania pohlavného styku sa roztrhne. Môžete teda riskovať otehotnenie alebo infikovanie sexuálne prenosnými infekciami. Preto dávajte prednosť výrobkom na báze vody alebo silikónu. Sú bezpečné pre vaginálnu mikroflóru a latexový povrch kondómu. "

Striekačka pre intímne orgány

Po prvé, nie je potrebné používať takéto nástroje: naša vagína je nádherný samočistiaci orgán. Po druhé, keď ste unesení rôznymi druhmi intímnych sprejov, riskujete, že sa dostanete k nepríjemnej infekcii. "Tieto výrobky obsahujú chemické zložky, ktoré sušia vaginálnu sliznicu," hovorí Jane Minkinová. - V dôsledku toho sa na ňom objavia mikroúdery a trhliny. A to je brána pre rôzne infekcie - baktérie a vírusy ľahko prenikajú cez telo poškodením. " Pamätajte, že všetko, čo potrebujete pre osobnú hygienu, je teplá voda a dobré mydlo.

Šľahaný krém a čokoláda

Nech to vyzerá eroticky, ale šľahačka a čokoládová omáčka nie je miestom v zóne intímnych orgánov, hovoria gynekológovia. "Tieto potraviny obsahujú cukor," hovorí Jane Minkinová. - Dostať sa na vaginálnu sliznicu, môže narušiť jej prirodzené pH. A výsledok? Všetky rovnaké infekčné ochorenia a zápaly. Ak sa naozaj chcete zmeniť na sladkú ženu, nalejte krém a čokoládu nad pás.