"Dobré jedlo." Sladká čerešňa: fondue, clafouti, smoothies

Rovnako ako všetky čerstvé bobule, sladká čerešňa dáva pocit šťastia. Je to krásna sama o sebe, a dokonca doslova z niekoľkých bobúľ môžete vytvoriť nezabudnuteľný dezert a bez múky.

Sladké čerešne nie sú jedlom, ale čistá radosť: leto, sviatky, veselý južný trh. Zvyčajne sa z neho nevarizuje. Je to džem - skôr claying a nie ako voňavé ako čerešňa. No a kompót: niektorí dokonca uprednostňujú čerstvé bobule, ale vo všeobecnosti - nie Boh vie čo. Jedenie surových čerešní v kilogramoch tiež nie je príliš rozumné, napriek množstvu hodnotných vitamínov a mikroprvkov: akokoľvek sa žalúdok ochorene, v skutočnosti je veľa kalórií. Lepšie trochu, ale cítil.

Krásna Denis Krupenya nám ukázala tri dezerty z tohto bobule: fondue, claufti a smoothie. Alebo to: sladká čerešňa v čokoláde, dezert omeleta a koktail. Samozrejme, tieto recepty nie sú pre tých, ktorí chcú schudnúť, aj keď v priebehu stravy je možné poskytnúť pár sladkých čerešní s horkou čokoládou, aby nedošlo k prelomeniu priemyselných sladkostí. Zneužívanie takých dezertov nestojí za to. Jedná sa o jedlo v prípade, že naliehavo potrebujete časť koncentrovaného letného šťastia.

Čokoládové fondue

Pre 6 dávok:

Sladká čerešňa - 150 g

Horká čokoláda - 400 g

Mlieko - 200 ml

Škorica - 1 špica

Hnedý cukor - 1 polievková lyžica. l.

Vajcia, žĺtky - 6 ks.

Chilli paprička - 3 g

- Tvrdá horká čokoláda - najmenej 75% kakaových bôbov.

- Nalejte mlieko do koša, nakrájajte čokoládové kúsky, pridajte mletú škoricu a lyžicu hnedého cukru.

- Pridajte tretinu papriky papriky, ktorá je v súlade s čokoládou veľmi dobre (a tiež prispieva k produkcii serotonínu).

- Vezmeme šesť vajec, oddelíme biele z žĺtkov, pridáme žĺtky do fondue.

- Keď sa čokoláda zahusťuje, ponorte do nej čerešne a vychutnajte si dokonalú chuť. Môžete dať čerešňu do misy, hore s hustou čokoládou a obloha s vetvou mäty. Ale lepšie, samozrejme, na bobule - cítiť.

Klafuti (dezertná omeleta)

Pre 3 dávky:

Sladká čerešňa - 200 g

Smotana - 100 g

Cukor - 75 g

Med - 1 lyžička.

Múka - 1 polievková lyžica. l.

Vajcia - 3 ks.

Vanilka - 1 pod

- V miske, dať priemerný obsah tuku v kyslej smotane a cukru. Sladká čerešňa sama o sebe je sladká, takže nie je potrebná veľa cukru, ale je to vec chuti, nie sú jasné rozmery. Pridajte čajovú lyžičku medu na vôňu. Zníženie hmotnosti môže robiť bez toho a bez druhého.

- Nalejte lyžičku múky na zahustenie. Ak je pšeničná múka nežiaduca, môžete ju nahradiť škrobom - stačí len pol špička. Alebo ľanová múka je najlepšou voľbou.

- Jazdíme tri vajcia. Mixte všetky mixéry.

- Nakrájame vanilkovú podložku na polovicu, otvoríme polovice a vyčistime semená od nich, pridáme tieto semená do zbitých zmesí.

- Predhrievajte rúru na 190 stupňov. Nalejte zmes do formy a top ju sladkou čerešňou - rovno s jamkami a odrezky. Vložíme do rúry 20 minút.

smoothies

Sladká čerešňa - 150 g

Mincovňa - 20 g

Bazalka - 20 g

Hnedý cukor - 2 polievkové lyžice. l.

Med - 20 g

Limetková šťava polovica

Šťava z polovice citróna

Šampanské - 150 ml

- Z bobúľ vyberáme kosti. Používame špeciálny písací stroj alebo babičkovu metódu - vlásenku.

- Vložte olúpané čerešne do misky mixéra, pridajte listy mäty, bazalku, dve polievkové lyžice hnedého cukru, malý kvetový med na vôňu.

- Stlačte tiež limetovú šťavu a citrónovú šťavu a pridajte pohár šampanského. Všetci premiešajte a získajte nádherný koktail.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.