Ako sa naučiť rýchlo behať (sada cvičení)

Naučte sa rýchlo a bežia správne môže a bez vyčerpávajúceho tréningu. V predvečer rasy slobodných Moskvy chcem ukázať súbor cvikov na beh, čo pomáha lepšie, ale súčasne oznamujem, že sa pridá do tímu "LIVE!".

Ponúkam všetkým milovníkom joggingu súbor osem jednoduchých cvikov na beh. Trvá to asi 15-20 minút a prináša úžasné výsledky. Ak ho pravidelne vykonávate trikrát týždenne pred joggingom, veľmi skoro si všimnete, že ste začali bežať rýchlejšie. Tieto bežecké cvičenia posilňujú svaly, ktoré sa podieľajú na behu, vyvíjajú vytrvalosť a zlepšujú techniku. V každom cvičení sa vykonávajú 2-3 prístupy. Počet opakovaní, vyberte si v závislosti od úrovne vašej fyzickej zdatnosti.

1. Beh s kľačaním

Poskakujte, zvyšujte kolená striedavo vysoko a zároveň sa pohybujte vpred. Chrbát je rovný, brušné svaly sú utiahnuté. Päty by sa nemali dotýkať podlahy, cvičenie sa vykonáva na prstoch.

Prečo: ileo-bedrovej a štvorhlavé svaly stehna posilňujú, bežiaca technika sa zlepšuje - noha je správne umiestnená a stehno je vytiahnuté.

2. Podkolia do zadku

Beh na mieste, skákať vysoko a snažiť sa dostať päty do zadku. Chrbát je rovný, brušné svaly sú zastrčené, ramená pracujú inak, ako pri bežnom behu. Kolená - pod bedrovým kĺbom.

Prečo: svaly posilňujú chrbát stehna, noha sa učí správne na povrchu ložiska.

3. Prebiehajúce skoky

Aktivne tlačíte nohami, skočíte z nohy na nohy a pohybujte sa vpred. Ruky sa pohybujú opačne.

Prečo: cvičenie posilňuje svaly nohy, zvyšuje odpudzovanie pri behu, pomáha zvyšovať rýchlosť.

4. Skákanie so zmenou polohy nohy

Pose - ako na začiatku, jedna noha tlačila dopredu. Pri skoku zmeňte polohu nohy. Pätky sa nedotýkajú podlahy, chrbát je priamy, brušné svaly sú utiahnuté. Ruky fungujú ako pri behu.

Prečo: lýtkové svaly, boky, zadok sú posilnené. Cvičenie zlepšuje informačnú techniku ​​a zmierňuje zmeny bokov a nôh počas behu. Ak vykonávate rýchlo, pomáha zvyšovať rýchlosť behu.

5. Zdvíhanie polovice prsta (pružina)

Štartovacia pozícia - stojace, nohy ramennej šírky. Pri výdychu vystupujte do polovice prstov, napínajte lýtkové svaly pri inhalovaní a vráťte sa do východiskovej polohy.

Prečo: lýtkové svaly posilňujú, trénujú nohu. Cvičenie pomáha zvýšiť rýchlosť chodu a znížiť zaťaženie kĺbov.