Raňajkové menu: 6 potravín, ktoré spôsobujú nadúvanie

Vždy sa vám podarí stretnúť sa s novým dňom bez tráviacich ťažkostí a brušných ťažkostí? Ak nie je odpoveď, odporúčame vám pozrieť sa na vašu raňajkovú ponuku: skontrolujte, či sú nejaké produkty, ktoré spôsobujú nadúvanie?

Podľa lekárov je v 60% prípadov rozšírenie brucha spôsobené zvláštnosťami stravy. Povieme vám, čo vyradiť z raňajkového menu, ak nechcete celý deň bojovať s pocitom opuchnutého brucha a plynu.

smoothies

Aj keď váš hustý koktail obsahuje iba zdravé prísady - čerstvé ovocie, zeleninu, nesladené "kyslé mlieko" - stále môže spôsobiť nadúvanie. Po prvé, pretože obsahuje podstatnú časť vlákniny, ktorú nemôže každý organizmus vyrovnať ráno. Situácia je tiež komplikovaná veľkým množstvom prichádzajúcich potravín (koniec koncov, smoothies sa zvyčajne nepijí "výstrely").

Po druhé, ak popíjate smoothie cez slamku, riskujete nafúknutie žalúdka s ďalším množstvom vzduchu vstupujúcim do pažeráka.

riešenie: znížiť množstvo nápoja. Alebo ju zjedzte lyžičkou v štýle jogurtu.

Ovocný šalát

Misa ovocia nie je zlý nápad na raňajky. Avšak iba ak je malá a neobsahuje takmer žiadne hrušky, slivky, broskyne, nektárinky, marhule, čerešne alebo jablká. Všetci sú bohatí na fruktózu, ktorú mnohí zle absorbujú. Niektoré črevné baktérie sú zvyčajne "šťastné" na takéto raňajky: konzumujú fruktózu, aktívne vytvárajú plyn, čo spôsobuje, že sa cítite ako nafúknutý žalúdok.

riešenie: znížiť na minimum prítomnosť týchto plodov v šaláte. Bezpečné z tohto hľadiska možno považovať za jahody, melóny, kivi, banány, ananásy, citrusové plody.

Čaj alebo káva so sladidlom

Ak vo svojom rannom nápoje nahradíte cukor s fruktózou, xylitolom alebo sorbitolom, potom znova nakŕmite niektoré druhy baktérií vo vašich črevách so snídaním, to isté, ktoré sme už uviedli vyššie.

riešenie: kontrolujte dávkovanie náhrady cukru - tým, že ho znížite na minimum, môžete tento problém odstrániť.