Fitness v kancelárii. Priemyselná gymnastika zachraňuje životy (VIDEO)

Vedci dokázali: nemôžeme robiť bez výrobnej gymnastiky. Dokonca aj vtedy, keď sa pravidelne podieľate na fitness, ale nemusíte ho prerušovať telesným tréningom počas pracovného dňa, v priebehu jedného roka sa môžete vážne zotaviť.

Časopis European Heart Journal uverejnil štúdiu o všetkých, ktorých práca súvisí s trvalým sedením na jednom mieste. Výskumník na univerzite v Queenslande (Austrália) Genevieve Healey vysvetlil, že výhody ranného jogu sú úplne odstránené, ak strávite niekoľko hodín na stole, s nosom na monitore počítača. Jedinou príležitosťou, ktorú vidí, je výrobná gymnastika.

"Dokonca aj malá fyzická námaha - vstávať zo stola a stoja vedľa neho na chvíľu - zachráni situáciu," sľubuje Genevieve Healeyová. - Veríme, že pravidelné prestávky môžu byť ľahko zapracované do pracovného plánu väčšiny kancelárií. Inovácia nebude nepriaznivo ovplyvňovať výkonnosť. Naopak, podniky majú väčšiu šancu ušetriť na zdravotnej starostlivosti pre zamestnancov. "

Healy a jej kolegovia zhrnuli údaje o 4 757 pacientoch, ktorí sa zúčastnili na rôznych štúdiách od roku 2003 do roku 2006. Ľudia, ktorých pracovné povinnosti neboli obmedzené na sedenie u počítača, nenaznačili prírastok na váhe a pasívny kancelársky plán sa neobnovil, ale získal aj nebezpečné ukazovatele hladín cholesterolu v krvi.

A doktor Peter Scarborough z Oxfordu vypočítal, že kvôli sedavému životnému štýlu Británi získavajú tuk o 2 kg za rok. Viedol pozorovania od roku 1986 do roku 2000 a zistil, že muži boli v priemere 7,7 kg, ženy - o 5,4 kg.

Samozrejme, že si predstavte, že raz denne sa všetci zamestnanci modernej kancelárie dostanú z stolov, akoby na tágo a pod pochodmi začali robiť cvičenia súčasne, je to ťažké a desivé. Sovietska gymnastika, vďaka Bohu, sa nemôže vrátiť do výroby. Existujú však ďalšie humánne a moderné možnosti. Pracovníci Silicon Valley boli prvými, ktorí ukázali, ako by to mohlo vyzerať ako v dnešných dňoch: Google má telocvičňu a basketbalové ihrisko v ústredí (na porovnanie, moskovská kancelária Google má iba pingpongový stôl a vodorovný bar) a Pracovníci spoločnosti Apple organizujú každý piatok športové bitky.

Zo všetkých moskovských kancelárií, o ktorých viem, je telocvičňa iba v redakcii spoločnosti Kommersant. "Vladimir Jakovlev ho vynašiel späť na začiatku deväťdesiatych rokov, keď redakcia práve okupovala novú budovu na ulici Vrubel," povedala mi pracovná pracovka Kirtser. - Najprv boli kurzy aikido a karate trestom za prerušenie termínu. Neskôr boli mnohí pritiahnutí a začali sa trénovať v dobrej viere. " V inom vydavateľstve - Independent Media - už mnoho rokov sa zamestnanci kolektívne zapájajú do Iyengarovej jógy. "Existuje veľa záujemcov," povedala Ekaterina Kolokoltseva, redaktorka časopisu Yoga Journal. "Ak si však rezervujete vopred, nebude to mať sídlo v hale."

A čo o fitness vo vašej kancelárii? Ak nič - inštruktor klubu "Live!" Mária Erlášová ponúka niekoľko cvičení, ktoré možno vykonať, doslova bez opustenia pracoviska a bez šokujúcich kolegov.

Cvičenie pre zbrane, ramená, hrudník a chrbát

Cvičenie 1

Posaďte sa na stoličku, postavte nohy na podlahu, položte ruky do zámku na chrbát a držte ich v tomto stave niekoľko minút.

Cvičenie 2

Posaďte sa na stoličku, rozložte ruky na boky a potom objímejte kmeň veľkého stromu a zároveň znížte bradu. Držte niekoľko sekúnd, potom vráťte ruky do východiskovej polohy a znížte lopatky. Je dôležité vykonať toto cvičenie na malej amplitúde, aby sa maximalizovalo zaťaženie svalov na hrudníku.

Cvičenie 3

Sedieť na stoličke, aby ste znížili a zriedili lopatky.

Cvičenie 4

Posaďte sa na okraj stoličky a držte sedadlo rukami. Ohýbanie rúk v lakťových kĺboch, spodné a zdvihnutie panvy, ako keby ste sa snažili sedieť na podlahe. Hmotnosť celého tela posúvať ruky. Je dôležité, aby stolička bola normálna, nie na kolesách, inak sa zranenia nedajú vyhnúť.