4 spôsoby, ako znížiť túžbu po cukre

V chladnom počasí, skôr ako sladké. Poradenstvo dietetického lekára "neudržujte sladkosti doma", "kefka zuby", "jesť niečo bielkoviny" nie vždy funguje. Skúste iné spôsoby, ako znížiť túžbu po sladkosti.

Číslo Rady 1. Jedzte niečo proteín

Ak nefunguje: stráviť deň na čokoláde

Prírodné jogurt, tvaroh, syr, kefír, varené vajce / omeleta, chudé mäso, ryby, orechy - odborníci na výživu radia prvú vec, aby si nejaké proteíny, keď chcete, sladko. Potraviny bohaté na bielkoviny pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi a "sladká" hlad po 15-20 minútach.

Ak táto metóda nefunguje, skúste inú: s cieľom prekonať nadmerné túžby po sladkostiach, strávte jeden deň len na čokoláde. Napríklad odborník na výživu Margarita Koroleva menuje 2-3 čadičky na čokoládu svojim zákazníkom sladkých zubov.

Akčný plán: vyberte kvalitnú čokoládu s obsahom kakaa aspoň 75-80%. Rozdeľte 150 gramov čokolády na plátky a jeste ich len počas dňa a rozpustite ich v jazyku. Len 6 recepcií do 20 hodín. Môžete piť čaj a vodu bez obmedzenia.

Okrem čokolády môže pomôcť aj deň na ananás (1,2 kg buničiny nakrájanej na kocky a jedlo v 6 recepciách do 20 hodín), melón a ovocné želé. Po takomto "vybití" bude pre vás jednoduchšie preniesť obmedzenia alebo dokonca úplne prestať sladkosti po určitý čas.

Číslo Rady 2. Jedzte sladkosti iba na dezert

Ak nefunguje: zorganizujte sladké popoludňajšie občerstvenie

Dort alebo koláč ihneď po výdatnom obede nespôsobuje prudký skok v krvnom cukre. Uspokojuješ potrebu sladkej a súčasne nestrácaš pocit proporcionality. Ak je váš obed len kusom torty, túžba zjednoť ešte jeden kus môže dočkať za pol hodiny.

Rád je veľmi pravdivý, ale nie pre každého: niekedy po večeri jednoducho nechcete sladkosti, ale večer sa nemôžete zastaviť. Švajčiarsky odborník na výživu Patrick Lecont ponúka ďalšie riešenie. Analyzoval každodennú činnosť stoviek hormónov a enzýmov a dospel k záveru, že najslabší čas na dezerty z hľadiska našich biorytmov je od 17.00 do 18.30.

Leconte v súčasnosti odporúča jedlo: malý koláč, plátok koláča, ovocný sorbet, zmrzlina (80 g), horkú čokoládu (30 g) alebo pečené jablko s medom alebo javorovým sirupom. Takéto sladké občerstvenie znižuje chuť na sladkosti vo všeobecnosti.

Číslo Rady 3. Stierajte si zuby

Ak to nefunguje: držte ošetrenie v ústach a vypliňte ho.

Čistenie zubov v čase vášne túžby k jedlu niečoho sladkého pomáha prepínať chuťové poháriky. Chuť v ústach sa mení a túžba stráca. Ale bez ohľadu na to, ako som sa snažil tento trik, to nefunguje. Ale rada Karla Lagerfelda mi pomohla: držať moje obľúbené liečenie v ústach a vyplieniť to. Návrhár tak urobil so spoločnosťou Coca-Cola, keď ztratil váhu pod dohľadom slávneho francúzskeho lekára Jean-Clauda Udreho. Za rok, keď sa 64-ročný Lagerfeld rozpadol s 42 kg.

Číslo Rady 4. Jedzte sladké raz týždenne

Ak nefunguje: jesť sladkosti v malých častiach 3-4 krát týždenne

Časté rady odborníkov na výživu: nevylučujte svoje obľúbené jedlo vôbec. Raz týždenne je celkom možné si dovoliť veľkú časť tiramisu, niekoľko krémových koláčov atď. Ale toto ocenenie je potrebné zarobiť - za zvyšných šesť dní zabudnite na lahôdky.

Nie každý má takúto vôľu. Útek z pokušenia je zlý spôsob, ako to zvládnuť. Tak hovorí Gillian Riley, jeden z najznámejších odborníkov v liečbe závislosti (prejedanie, fajčenie).

Ak máte radi sladkosti - použite túto funkciu, aby ste našli svoj individuálny štýl výživy. Veľmi múdro, podľa môjho názoru, je Inna Vidgof, inštruktor pre jogu pre začiatočníkov a dych jogy, na televíznom kanáli "LIVE!". Koná sladké 3-4 krát týždenne, ale v mini porciách.

Zvyčajne si Inna vyberie nektárin / hrsť sladkých bobúľ, niekoľko sušených ovocia, kúsok domáceho jablkového koláča, dve malé sušienky, 1-2 lyžičky kondenzovaného mlieka.

Možno, že táto alebo niektorá z vyššie uvedených techník vám vyhovuje viac než klasické rady odborníkov na výživu a pomôže vám nepresahovať hranice rozumných s chutnými, ale málo použiteľnými jedlami.