Jedli v ZSSR

Prečo je obed rozhodne prvý, druhý a tretí a čo majú naše spoločné kotlety s hamburgery, som sa naučil pri prezentácii knihy "Public Catering. Mikojanská a sovietská kuchyňa ", ktorá sa konala v rámci Moskovského festivalu kníh.

Pri prezentácii svojej knihy "Public Catering. Mikojanská a sovietská kuchyňa "novinárka a prekladateľka Irina Glushchenko zaobchádzali s hosťami surovej údenej klobásy Brunswicku v závode na spracovanie mäsa Mikoyan a úžasných podrobností o sovietskom živote.

Na odhalenie málo známych skutočností Irina študovala archívy, rozprávala sa s odborníkmi a potomkami hlavného charakteru sovietskeho cateringu, Commissar Anastas Mikoyan, odišla do mäsovej továrne pomenovanej po ňom.

Premýšľali ste niekedy, prečo naše kotlety vyzerajú takmer ako hamburgerové mäso? Pretože "hamburgerovia", ako ich nazýval ľudový komisár, boli ich prototypom. Keď v polovici tridsiatych rokov Mikojan odišiel do Spojených štátov, aby sa z tejto skúsenosti naučil, bol nadšený krájacími buchty a objednal 25 strojov na ich výrobu. Predstavte predaj hamburgerov v Únii a súčasne Coca-Cola (ktorá sa mu páčila aj Mikoyan) zabránila vojne a ochladeniu vzťahov s Amerikou. Hamburgerov a kolasy boli však brané ako modely pre "Mikojanské" kotlety a priemyselné kvasy.

Niektoré kulinárske vykopávky Iriny Glushchenko dávajú zlovestné anti-utopické obrazy od Orwella a Zamyatinu (vyrovnané sovietske jedálne s monotónnym bezchybným jedlom, deficitom, kasárňami pre pracovníkov v kombinácii). Ostatné predmety, naopak, baví, ako príbehy Zoshchenko, Ilf a Petrov (autor, mimochodom, často odkazuje na ne).

Len málo ľudí vie, že v dvadsiatych rokoch sovietskych architektov a inovátorov začali budovať domy bez kuchyne z dôvodu, ale aby oslobodili ženy od staromódneho domáceho otroctva a zvykli občanov na verejné stravovanie. A to v šesťdesiatych rokoch priemerný moskovský sovietský robotník mohol dovoliť kaviárový sendvič a pohár šampanského. Cudzinci z tohto luxusu takmer omdleli.

Ideologický boj s Mikoyanom s hlavným výživovým odborníkom ZSSR, dnes profesorom, je vnímaný ako vtipy Kharms.

Anastas Ivanovič, gurmán a znalca kavkazskej kuchyne, veril, že nový sovietsky ľud by mal byť kŕmený chutnými, uspokojujúcimi a krásnymi. Osobne ochutnal všetky sovietske výrobky skôr, ako boli spustené. Vyhlasoval názvy a vzhľad balení (okrem iného modrobielek označený kondenzovaným mliekom a názov doktorovej klobásy).

Manuil Isaakovič naopak trval na tom, aby jedlo bolo zdravé a chuť a dizajn mali byť desiatou vecou. Nechajte kapitalistov kuchári dopriať buržoázne škodlivé predilekcie na ochutenie a praženie a živí sovietskych občanov zdravým jedlom. Zároveň bol založením socialistickej kuchyne ... židovská kosherská kuchyňa. Pevzner bojoval za známe z materskej školy, neutrálne na varenie vareného mäsa, tvarohov, obilnín, vývarov a želé. Vyvinul tiež jedinečnú trojakú stravu: teplú raňajku, obed s tromi chodmi a horúcu večeru.

V roku 1939 sa Mikojan a Pevzner stretli v spore o názov prvej knihy o socialistickej kuchyni. Profesorka ju chcela nazvať knihou "Zdravá a zdravá výživa", ale komisár Ľudovej trval na knihe "Chutné a zdravé jedlo".

Táto kuchárka je jedinečná. Citácie Lenina a Stalina sú zmiešané s receptami a fotografickými kresbami (farebné fotografie) v duchu amerického hyperrealizmu. Okrem iného sa z nej môžeme poučiť o sovietskych margaguselyne, ktoré zapadli do zabudnutia (margarín s vôňou husacieho tuku), "švajčiarsky" syr na 3.20 a 3.90, "Orlovský" chlieb.

Na festivale vyvolala kniha Glushchenko silnú reakciu. Niektorí tvrdili, že sovietska kuchyňa nie je horšia. Iní - že takýto jav nebol vôbec. "Daj mi aspoň jedno originálne sovietske jedlo!"

Tak či onak, sovietsky stravovací systém ovplyvnil každého z nás. Vezmite si však náš sendvič - bezprecedentnú vec. "Toto slovo je nemecké, ale v Nemecku to nechápu," hovorí Irina. - Hustý kúsok bieleho chleba, ktorý je najskôr husto rozmazaný s maslom a potom naň položil hustý kus klobásy, existoval iba v sovietskej kultúre. " A aj keď vôbec nie som fanúšikom sovietskej kuchyne, dokonca aj táto kniha spôsobila náhlu záchvat nostalgie.

Pozrite si video: Sovietsky pribeh (December 2019).