Pohľadné mužské telo: ako Alexander Skarsgard vycvičil za úlohu Tarzana

Včera, 30. júna, film "Tarzan. Legenda ", kde hlavnú úlohu zohral Alexander Skarsgård. A aj keď nie ste fanúšikom príbehu o dieťati džungle, mali by ste sa pozrieť na obrázok aspoň kvôli krásnemu mužskému trupu, ktorý sa neustále objavuje v ráme. Mimochodom, švédsky herec ho oslepol za 4-5 mesiacov. Hovoríme ako.

Mnohí filmoví kritici neschválili voľbu režiséra: objavenie štíhleho štyridsaťročného švédskeho herca sa nestretol s obrazom svalnatého džungľa diváka (takto vidíme Tarzana v desiatkach filmov). Riaditeľ filmu David Yates však považoval Skarsgard za ideálneho kandidáta na túto úlohu. "Podľa môjho názoru by Tarzan mal mať úľavu, a tak by bol natiahnutý svaly a vo všeobecnosti by bol viac ako moderný človek ako stereotyp so štvorcovou čeľusťou, na ktorú sme zvyknutí," povedal Yates v rozhovore. "A to je jeden z dôvodov, prečo bol vysoký Alexander Skarsgård schválený pre túto úlohu."

Príprava herca na natáčanie však nebola jednoduchá: za štyri mesiace potreboval získať svalovú hmotu, dosiahnuť perfektnú úľavu svalov ramenného pletenca a kôry, vyvinúť pružnosť a agilitu (pretože jeho hrdina ľahko visí na viniči a skáče zo stromu na strom). "Vďaka neustálemu tréningu som nevidel vôbec moju rodinu a priateľov a vstával som v 4.30 ráno denne," povedal Alexander Skarsgard v rozhovore.

Tak, ako to herec vlak?

Školenie a výživový plán Alexandra Skarsgarda

Pred natáčaním filmu sa herec nerozlišoval rozsiahlymi svalmi a priznal v rozhovore, že "... nie je jedným z tých, ktorí chodia do posilňovne šesťkrát týždenne."

Preto bol jeho športový tréningový program dosť ťažký, jeho osobný tréner a výživu tvorili špeciálny tréningový režim a výživový plán pre Alexandra Skarsgarda. "Strava bola dosť prísna, označila by som to za" veľa kuracích kotletkov a sušienok ", švédsky herec si v rozhovore s E! Online spomenul na smiech podrobností o jeho jedle. - A potom si môj odborník na výživu dal prečítať. Zavolal ma do talianskej reštaurácie, dovolil mi objednať všetko, čo som chcel. Jedol som talíř cestovín, potom pizza a časť tiramisu - a zdá sa, že to bolo najlepšie jedlo môjho života. "

Program výcviku bol navrhnutý tak, aby sa herec nebol bavil: venoval sa silnému a funkčnému tréningu asi päťkrát týždenne, dôraz v cvičeniach sa presunul na vývoj horného tela. Navyše časopis Skarsgard mal lekcie ... s choreografom: Wayne McGregor pomohol hercovi získať držanie tela a milosť muža, ktorý opustil život v megalopolis a vrátil sa do svojej rodnej džungle. Vďaka tomu máme príležitosť vidieť, ako sa plasticita obyvateľov mesta nahradí oslobodenými a zametajúcimi pohybmi divočiny, keď hrdina Skarsgarda opustí Anglicko.

"Pre mňa to bol vážny test, bol som celkom nervózny a nevedel som, ako by som si vzal stravu a tento tréningový program," povedal Skarsgård v rozhovore. Zdá sa však, že je márne znepokojený.

Aké vzdelávanie pomôže dosiahnuť podobný výsledok? "Vidíme, že herec strávil veľa času vyvíjaním svalov na chrbte, kôre, lisu a ramene," Maxim Shiyan, osobný tréner vo fitness centre FitLab Studio a autor súboru cvičení, ktorý uvidíte nižšie. - Tieto oblasti sú perfektne zapojené do práce pri vykonávaní rôznych variácií výťahov, zákrutov a stolových lisov. Kardiovaskulárna zložka by mala byť minimálna (nie viac ako 10 minút behu na dráhu pri priemernom tempe na zahriatie). "

Chceš krásne trupu? Potom začneme študovať!