Art jóga

Adaptácia jogy s dôrazom na choreografiu a cvičenia na hudbu. Umeleckým umelcom je herec Michael Douglas a tenisový hráč Boris Becker. Podľa povestí prezident Dmitrij Medvedev miloval tento typ jogy.

Prvá verzia umenia jogy bola vyvinutá v roku 1970 uruguajským Fernando Estevez-Griego (Fernando Estevez Griego)teraz známy ako Swami Maitreyananda (Swami maytreyananda), Vo svojom systéme sa tradičná jóga kombinuje s choreografiou. Navyše v počiatočných štádiách je relatívne malá duchovná zložka, ale je tu veľa hudby (predovšetkým v podobe hudobných mantre) a silový tréning.

Federácia jogy

Neskôr sa táto jóga rozšírila po celej Latinskej Amerike, USA a Európe (vrátane Ruska a Ukrajiny) a vyučuje sa v Indii. Swami Maitreyananda sa stala uznávaným majstrom a zároveň viedla aj Medzinárodnú federáciu jogy. Dnes je jóga-umenie Maitreyananda jednou z piatich nominácií v jogových športoch. V súťažiach sú športovci posudzovaní len fyzickým tréningom - žiadna duchovná zložka tam, samozrejme, nie.

Na prelome 20. a 21. storočia indický Bharat Thakur vyvinul techniku ​​s rovnakým názvom. (Bharat Thakur) z Biharu. Vo veku štyroch rokov šiel do Himálaje so svojím guruom, kde začal študovať hlavné typy jogy, chápať islamský súfizmus, indický jainizmus a budhizmus. "Po výcviku som sa vrátil domov," povedal Thakur, "a bol prekvapený, že veda, ktorá je 5000 rokov stará, sa znižuje len na niekoľko asanasov. Ľudia, ktorí praktizujú jogu už 20 rokov, zostávajú tučnými! "

Cviky jogy

To prinútilo Thakuru vyvinúť systém, ktorý by prispôsobil staré tradície moderným podmienkam. Zavolal systéme jogy v systéme (nesmie sa zamieňať s uruguajskou verziou, niekedy sa nazýva umelecká joga Bharata Thakura) a modernizovaný pomocou hudby, choreografie a fitness. Neexistuje takmer žiadne pranayamas a meditácie v ňom, ale veľa fyzických cvičení na hudbu. Dnes sa táto technika vyučuje hlavne v Indii, avšak existujú centrá v Dubaji, Kuala Lumpur a Moskve.

Thakur má veľa študentov v západných krajinách, jeho metóda praktizujú Michael Douglas a Boris Becker. Pravdepodobne to urobil aj ruský prezident Dmitrij Medvedev. V rozhovore uviedol, že sa naučil postaviť na hlavu.

Na rozdiel od techniky podobnej rytmickej gymnastike Maitreyananda, technika Thakura nie je športovou disciplínou. V skutočnosti je to hatha joga, prispôsobená potrebám moderného človeka.

Thakur tiež prišiel s "firemnou jogou" alebo "desktopovou jogu" (kancelárska joga) pre kancelárskych pracovníkov. Pomáha relaxovať a zahriať si priamo na počítači. Metóda sa okamžite zaujímala o niekoľko vážnych spoločností, napríklad o jednu z najväčších svetových bánk, spoločnosť HSBC a výrobcu počítačov Acer. Thakur dokonca prišiel do pozornosti vplyvného amerického časopisu Time, ktorý hovoril o ňom ako o živom himalájskom pánovi. Je pravda, že pán Thakur je veľmi mladý: je oveľa mladší ako ostatní známe mentori, hoci nikto nevie presný vek. Je známe, že jeho manželka Bollywoodská herečka Bhumika Chola sa narodila v roku 1978.

Pozrite sa taktiež: jogu centrum, joga ashtanga vinyasa, typy jogy, hodiny jogy doma pre začiatočníkov, cvičenie jogy na chudnutie, kundalini cvičenie jogy, jóga v meste, cvičenie hatha jóga, ayengar jóga centrum, hatha joga cvičenie na obrázkoch, jóga hudba počúvať online, kundalini jóga v Moskve, moskva jogy federácie, jóga pre začiatočníkov cvičenie videa, hodiny jogy video, ashtanga jogy centrum moskva, pranayama cvičenie, jóga tváre, mantra jóga, maharshi mahesh jóga, jóga pre tehotné ženy v Moskve, , semináre jóga pre jogy, jóga pre mužov, jóga on-line pre začiatočníkov, knihy o jogy, výcvik jogy, jóga a alkohol, jóga pre zdravie žien, jóga pre tehotné cvičenia, posilňovanie jogy, cvičenie jógy pre deti, jóga pre začiatočníkov knihu, jóga workshopy 2011, pranayama videá, jóga guru, jóga pre začiatočníkov v obrázkoch, kurzy jogy doma videá, výrobcovia športových výživy