Tanečné jogaláty

Už som hovoril o jogalátoch - novom mixe jógy a pilates. Pridajme k tomuto komplexnému tanečnému pohybu.

Nezvyčajnú kombináciu a tanec ponúkala Jennifer Chrisová - baletka, choreografka, inštruktor mistrovskej triedy, umelecký riaditeľ a zakladateľ Moderného tanečného divadla v New Yorku a The Balanced Body Center na New Yorks World Gym, ktorá vyvíja 52 epizód televízneho seriálu venovaná fitness. Jennifer študovala s tromi prvými študentmi - Eva Gentry, Roman Kryžanovská a Ron Fetcher. Kurzy Pilates v spojení s intenzívnou štúdiou anatómie a jogy (a) viedli k vytvoreniu nového tréningového systému, ktorý sa nazýva metóda Pilatas + (metóda Pilates plus).

Základom techniky, ktorú vyvinula Jennifer Chris, je kombinácia jógy, Pilates, najjednoduchších prvkov klasického tanca a niektorých techník moderného tanca. Chris ponúka nasledujúcu štruktúru lekcie: prvý blok - Pilates cvičenie na zemi (matwork) a jóga, druhé - tanečné prvky (stojace), tretie cvičenia s činkami pre svaly ramien (Pilates), štvrtý záverečný blok - dýchacie cvičenia , relaxačné cvičenia a.

Autor sa domnieva, že zavedenie tanečných prvkov posilňuje eleganciu, milosť a dáva viac lekcií emóciám. Skúste to a vy!