Päť z najdôležitejších aplikácií pre fitness

Aplikácie pre mobilné zariadenia vám umožňujú naplánovať tréningy a sledovať ich výsledky. Je pravda, že niektorí z nich sa s touto úlohou vyrovnávajú lepšie ako ostatní. Poďme sa pozrieť na najlepšie hodnotené fitness aplikácie a otestujte si sami!

Fitness aplikácia Športová

Pomáha sledovať vaše tréningy, obzvlášť vhodné pre aktivity vonku. Umožňuje zobraziť rýchlosť, vzdialenosť, pulz (v prítomnosti snímača hrudníka), množstvo ďalších parametrov, zhromažďovať štatistiky o tréningovom období a analyzovať ho.

vlastnosti:

* Aplikácia je zadarmo, nevyžaduje dlhú registráciu, viazanie na sociálne siete. Stiahnite si a trénujte. Reklama nie je nepríjemná.

* 25 typov tréningu - chôdza, jogging, pešia turistika, cyklistika, tréning na posilňovači, na eliptickom trénerovi atď.

* Nastavíte, čo sa presne zobrazuje na obrazovke. Aplikácia môže v reálnom čase ukázať minulý tréningový čas, rýchlosť, tempo, výškový rozdiel a terén trate, pulz, vynaložené kalórie atď. Hlasové správy sú k dispozícii o ubehnutej vzdialenosti, začiatku nového cvičenia atď.

* Na trase sa zobrazuje tréningová dráha pre aktivitu vonku, môžete si vybrať vrstvu "satelit" alebo "krajinu". Potom môžete vidieť štatistiky - v ktorej časti skladby bola rýchlosť (alebo tempo).

* Ako cieľ cvičenia si môžete vybrať čas, vzdialenosť, spotrebu kalórií alebo počet intervalov / prístupov.

* Plán cvičenia, ako aj jeho parametre a výsledky tréningu môžu byť zaznamenané automaticky alebo zadané manuálne.

* V aplikácii môžete zadať údaje o výške, hmotnosti a miere, automaticky vypočítava index telesnej hmotnosti a index telesného tuku.

Nevýhody. Nevýznamné. Nie je žiadny spôsob, ako zmeniť robotický hlasový sprievod. Pri zastavení počas tréningu nedochádza k automatickej prestávke.

Po výsledkoch praktického využitia môže byť Sportractive najdôležitejšou aplikáciou pre tých, ktorí dávajú prednosť kardio tréningu na voľnom priestranstve a veľmi vhodný pre tých, ktorí trénujú v posilňovni a doma.

Dodatok "30 dní fitness plán - cvičenie doma"

Sada cvičení na úbytok hmotnosti doma. Nepostrádateľná pomoc pre každého, kto nemá možnosť navštíviť fitness klub. Niektoré tréningy sú zadarmo, niektoré sú zahrnuté v platenej verzii.

vlastnosti:

* Cvičenia v aplikácii sú rozdelené na bloky: celé telo, pás, zadky, nohy atď. Okrem toho každý blok má niekoľko úrovní pre rôzne fyzické tréningy. Takto sa môže začať cvičiť od začiatku a postupne zvyšovať intenzitu, keď robí viac pripravený.

* Školenie sa vyberá tak, aby sa dali robiť kdekoľvek - doma, na chate, na výlety do hotela. Žiadna závislosť od fitness zariadení, veľa cvičení sa vykonáva s hmotnosťou vášho tela. Potrebuje len stoličku a koberec.

* Motivujúce pripomienky, že je čas trénovať. Hlasové pokyny vám pomôžu zapojiť sa bez toho, aby vás rozptýlila obrazovka smartfónu. Výsledky školení môžu byť zdieľané v sociálnych sieťach.

Nevýhody. Aplikácia nie je určená na zaznamenávanie vášho tréningu alebo akýchkoľvek úprav programu. Toto je pripravený plán trénera pre tých, ktorí nie sú schopní vypracovať takýto plán.

Môže sa odporučiť ako pre začiatočníkov, tak aj pre tých, ktorí sa po prestávke vrátia do fitnesu. Je nepravdepodobné, že dôjde k výraznému zlepšeniu, ale chudnutie je dosť reálne. Ak doplníte kardio tréning, ako je beh alebo chôdza, bude tréningový program ešte efektívnejší.

Aplikácia Fitness ProFit

Ďalšia aplikácia s pripraveným tréningom. Existujú programy na získanie svalovej hmoty, na chudnutie a na rozvoj silu alebo vytrvalosti.

vlastnosti:

* Môžete použiť dokončený tréningový plán, môžete urobiť jednotlivca z dostupných cvičení. Technika cvičenia je starostlivo popísaná a zobrazená.

* Existujú programy pre mužov a pre ženy. Zohľadňuje nielen pohlavie, ale aj hmotnosť, výšku, typ tela.

* Všetky tréningy sú zaznamenané v denníku, kde sa zaznamená čas tréningu, hmotnosť váh, počet sád a opakovanie. História je uložená, môže sa analyzovať neskôr.

Nevýhody. Niektorí používatelia môžu nájsť rozhranie, ktoré nie je veľmi výhodné. Na školenie potrebujete doma telocvičňu alebo sadu zariadení.

Aplikácia je vhodná pre tých, ktorí uprednostňujú telocvični, činky a činky. V tomto prípade môžete "hojdať" a schudnúť. Môžete poradiť začiatočníkov, pretože zaťaženie sa zvyšuje postupne, vysvetľuje sa cvičebná technika. Ale pokročilí milovníci fitness nebudú ľahké, ak si zvolia tréningový plán pre svoju úroveň tréningu.

Fitness aplikácia GymUp

Tréningový denník určený predovšetkým na zaznamenávanie a analýzu výsledkov. Je tu platená a bezplatná verzia, v prvej je viac cvičení a hotových programov.

vlastnosti:

* Aplikácia má tréningové plány pre telocvičňu, ktoré môžete ľahko upraviť pre seba tým, že zmeníte cvičenia a preskupíte ich na miestach. Môžete vytvoriť úplne nový tréning. Napríklad, prineste program, ktorý váš tréner zostavil, a pravidelne mu ukážte výsledky.

* Podporuje nahrávanie zložitých cvičení: superset, trisset, dropset. Pri nahrávaní tréningu aplikácia berie do úvahy vaše predchádzajúce triedy, takže nemusíte zakaždým zadávať rovnaké údaje o bremenách alebo opakovaniach.

* Aplikácia analyzuje, ako úplne boli vyvinuté svaly. Sú znázornené na schéme tela a história výcviku je na tejto schéme umiestnená. Ukazuje sa druh infogramu, ktorý ukazuje, ktoré svaly zaostávajú a ktoré sú preťažené.

* V aplikácii môžete zadávať nielen hmotnosť a výšku, ale aj merania, a nie len pás a boky, ale aj rôzne svalové skupiny - bicepsy, štvorček, atď. To jasne ukazuje, ako postupujete vo vašom tréningu.

* Vstavané kalkulačky počítajú všetky najzaujímavejšie veci: maximálne zaťaženie, základné metabolizmus. Dokonca aj vtedy, keď nezačnete používať tieto jemnosti v praxi, sú prinajmenšom zaujímavé.

Nevýhody. Aplikácia je určená predovšetkým tým, ktorí chcú získať svalovú hmotu. Osoba, ktorá má záujem len o zníženie telesnej hmotnosti, môže byť sklamaná, že dôraz sa kladie na prácu "so železom".

Skvelá voľba pre začiatočníkov a pokročilých kulturistov, crossfitters a všetkých účastníkov silového tréningu. Tí, ktorí chcú schudnúť, je lepšie používať niečo iné.

Fitness aplikácia "Tabata timer. Intervalový časovač pre tréning

Vytvorené výhradne na intervaly sledovania, a to najmä pre tých, ktorí trénujú podľa protokolu Tabata. Ale vďaka flexibilným nastaveniam je vhodné použiť pre akékoľvek intervalové povolania.

vlastnosti:

* Môžete prispôsobiť počet intervalov, čas odpočinku a prácu, ako sa vám páči. Čas je zadaný na najbližšiu sekundu.

* Môžete pridávať popisy a poznámky do intervalov a množín.

* Hlasový asistent vám pripomenie, kedy je čas ísť z práce na odpočinok a naopak. Cvičenia, ktoré ste zaznamenali, sa automaticky prenesú z textu na reč.

* Aplikácia má osviežujúcu hudbu.

* Časovač môže bežať na pozadí, počítanie sekúnd a upozorňovanie na to. Na obrazovke v tomto okamihu môže byť napríklad aplikácia s cvičeniami.

Nevýhody. Aplikácia počíta iba intervaly! Neexistujú žiadne tréningové programy alebo cvičenia.

Časovač by mal používať nielen fanúšikovia spoločnosti Tabata, ale aj všetci, ktorí si vyberajú triedy fitness so striedajúcim sa napätím a odpočinkom. Crossfit, posilňovňa, TRX, jogging, vysoko intenzívna alebo nízka intenzita tréningu, statická gymnastika - starostlivé započítanie časových intervalov je užitočné všade.