Opitá kondícia: sú fyzické a alkoholové záťaže kompatibilné?

Ako rýchlo po búrke môžeme začať trénovať? Čo viac v kondícii s kocovinou - dobré alebo škodlivé? To mi povedal narcolog, športový doktor, jogín a tréner fitness.

"Spotreba alkoholu je dnes najväčším problémom v Spojených štátoch," čítal som v poznámke v Spojených štátoch. Ak by vedeli, čo je problém s nami! Sme pripravení ísť do športového klubu v akejkoľvek situácii, aby sme nestratili platené dni a necítili, že život prechádza. Chýbame základné vedomosti o fyziológii a zmysel pre sebaobranu.

"Intoxikácia alkoholu akejkoľvek závažnosti je intoxikácia," hovorí Vyacheslav Filashikhin, vedúci oddelenia psychiatrie a narcologie na Transformačnej klinike. "Dokonca aj skromná dávka alkoholu otrávuje telo a nakladá všetky vnútorné orgány bez výnimky."

"Alkohol zvyšuje tlak a pulz, negatívne ovplyvňuje syntézu bielkovín, takže svaly nedostávajú dostatočné množstvo stavebného materiálu," hovorí Ekaterina Malsagova, kardiológka a lekárka pre zamestnancov klubu World Class Presnaya. - Znižuje hladinu testosterónu a spomaľuje svalovú hmotu. Ešte nebezpečnejšie je to, že alkohol spôsobuje dehydratáciu, ktorá je plná rýchlej únavy. Samozrejme, všetko závisí od dávky, ale ak sa človek rozhodne hrať šport, musí pochopiť, že alkohol a šport sú obaja plus a mínus, dve úplne nezlučiteľné veci. "

Podľa Dr. Filashikhina sa dokonca mierna intoxikácia vyznačuje poklesom koncentrácie a koordinácie: "Fitness je traumatizujúce samo osebe, môžete naraziť na bežiacom páse, pustiť činka do obočia a dať si drink v bazéne. Teraz si predstavte, čo sa môže stať, ak prídete do klubu pod určitým stupňom. "

Existuje teória, že alkohol úplne zahrieva svaly. Mnohí ľudia s radosťou konštatujú, že keď prídu na tréning po koktejlovej párty, necítia sa unavení. Nadarmo sa radujú. Alkohol nepôsobí silnejšie, ale len zvyšuje prah bolesti. Zdá sa, že trénujete s väčším odhodlaním, ale v skutočnosti roztrháte svalové vlákna na kúsky. Povedomie prichádza až po niekoľkých hodinách, keď skončí anestézia.

"V mojej praxi nebol jediný klient, ktorý by prišiel do tréningu opitý," hovorí inštruktor. - A keby som prišiel, odporučil by som mu, aby sa automaticky vrátil domov. Ale boli prípady, keď prišli s kocovinou - a to, aby som bol úprimný, tiež nie je možnosťou. Maximálne, ktoré človek v takom stave dokáže, je plávanie a chôdza na bežiacom páse. "

Kocovina je druhou stranou opilosti. Koľkokrát sa chytila ​​sama seba pokúšala sa odplácať za hriech alkoholickej abstinencie tvrdou hodinovou a polovou výučbou ráno. Môj priateľ Maxim, zamestnanec rozhlasu Detsky, poctivo priznal, že opakovane prišiel do telocvične s kocovinou: "Samozrejme, najťažšie je donútiť sa tam ísť," hovorí. - Ale pol hodiny na trenažéri - a to sa naozaj stáva lepším. Je vidieť, že všetko, čo trápi môj život, vystupuje. "

Doktor-narcolog Vyacheslav Filashikhin súhlasí s tým, že telesná výchova pomáha vyrovnať sa s kocovinou, ale odporúča, aby konala jemne a jemne: "Kocovina je tiež otravou, ale nie alkoholom, ale svojimi rozkladnými produktmi s acetónom a aldehydom. Samozrejme, mierne cvičenie môže pomôcť zotaviť sa, ale iba ak je tlak normálny, asi 120 až 80, a nie je arytmia, pulz je rovnomerný, 60-80 úderov za minútu. Odporúčam, aby som nechodil, ale len chodiť. "

Predpokladá sa, že kocovina je liečená. Môj známy spomína mládež s extázou: v pondelok by klesol pred prácou na hodine, aby sa zbavil bolestivého stiahnutia. "Alkohol a jóga sú nezlučiteľné veci," povedal prezident federácie jogy. - Je to veľmi nebezpečné - po lekcii na sanitnom vozíku je možné ísť rovno do márnice. Mám podozrenie, že váš priateľ urobil nejakú gymnastiku, nie jogu. "

Na internetových fórach dievčatá diskutujú o tom, že telo flex je najlepšou liečbou kocoviny. "Hilnula zbytočná - v rannom plechu. Potom dýchala a všetko zmizlo ako ruka! "" Taktiež som si všimol takýto efekt, nič sa nepomohlo a karoséria bola super! "Bohužiaľ, Marina Korpan nemohla tieto informácie ani vyvrátiť ani potvrdiť:" Naozaj neviem - ospravedlňuje. "Ale pretože dievčatá hovoria, že to pomáha."

Osobne som strávil posledný víkend na festivale elektronickej hudby. Pondelok ráno ma pozdravil s bolesťou hlavy. Nechcel som sa venovať športu, ale nevyhnutná ranná prechádzka - do školy, kde študuje moja dcéra a späť - ma priviedla späť k životu. Pri vchode som sa skoro potápal s nosom a zavesil moje topánka na schod. Moja hlava okamžite vyfotografovala, ako padám na bežiacom páse (len stlačte nehody na YouTube v pruhu vyhľadávania, aby ste zistili, ako sa to stane). Nie, ďakujem, fitness klubu len triezvy. A kocovina - má takú magickú vlastnosť - prechádza.