Svetlana Litvinová o tanečnom turnaji Juste Debout v Paríži

Každý rok vo Francúzsku je jedným z najzaujímavejších tanečných turnajov - Juste Debout. Pre mňa sa stal debutom ako turnaj, tak výlet do najromantickejšej krajiny na svete. Zdieľam s vami svoje dojmy o tom, ako to bolo.

Prvýkrát som išiel do Francúzska. Priznávam, že som zažil trochu vzrušenia. Moja skupina odišla skôr, ale neskoro som oslávila svoje narodeniny v Moskve 4. marca. V dôsledku toho som musel lietať sám a potom stále cestovať z letiska na miesto určenia bez toho, aby som sa zaplietol do parížskeho metra. Ako sa ukázalo, mňa bolo strašné márne: let bol úžasný, ľahko som sa pohyboval na mieste a rýchlo som sa dostal na stanicu Gare du Nord, ktorú som potreboval (miestny metro je mimochodom veľmi pohodlné a zvyknete si to rýchlo).

Turnajový program pripravený organizátormi bol veľmi bohatý a zaujímavý. Od 2. marca sa Juste Debout koná v najznámejších nočných kluboch v Paríži. Na najlepších tanečných školách v Paríži sa od rána do večera konali majstrovské kurzy. Stali sa mojim cieľom.

Väčšina z nich chcela pracovať v škole Juste Debout. Lekcie sa konali hviezdami svetovej tanečnej arény. Každá lekcia určite skončila s džemom - keď študenti aj učitelia vstúpili do kruhu a striedavo opustili centrum, aby ohromili prítomných s tým, čo boli schopní.

Medzi jednotlivými triedami sa mi podarilo zavolať do kaviarne Amelie, tej istej, v ktorej bol film natočený. A samozrejme, kávu s croissantom sa rozmaznávajte.

Môj hlavný sen bolo vidieť Eiffelovu vežu. A vo večerných hodinách po majstrovských triedach som sa na ňu rozhodne šiel. Prvýkrát som videl Eiffelovu tvorbu v noci - bolo to čarovné. Osvetlená a neuveriteľne krásna veža stála predo mnou ako splnený sen.

Dňa 6. marca sa v prekrásnom hoteli "De Ville" na námestí Greve (najstaršie v Paríži) uskutočnil predvýber turnaja (kvalifikačná fáza). Zúčastnili sa ho víťazi domácich súťaží z celého sveta. Ich cieľom je dostať sa na hlavnú scénu Juste Debout (to sa konalo na Bercy Sports Palace ďalší deň).

Place de Ville je jedným z najobľúbenejších miest v meste. Môžete si predstaviť, aké neuveriteľné pocity ma zachytili tu, keď sa éra, štýly, nálady zmiešajú.

Nasledujúci deň sa úplne a úplne konal v Bercy Sports Palace. Nie je možné vyjadrovať dojmy slovami - je potrebné, aby ste tam boli prítomní, cítili tu energiu tu a teraz sa tanečný príbeh deje pred vami. Je to nesmierne cenný zážitok pre priamych účastníkov aj pre tých, ktorí sú chorí s celou dušou divákov. Skutočná vášeň, neuveriteľný výraz a adrenalín sa rozpadajú - chcem to všetko znovu a znovu.

Úprimne ďakujem a blahoželám kluci z nášho tímu - všetci skvelí kolegovia! Tu sú naše výsledky: Washington a Jazz v domácnosti prešiel do štvrťfinále, Moroz a Vova Gudym v zamknutí (tanečná improvizácia, pohyby, v ktorých sa nazývajú zámky z anglických zámkov) dosiahli semifinále (náš najlepší výsledok!), Alex a ľad v uzamknutí sme dostali na 1/4, Alesya a Snezhana v dome prešli predbežnou voľbou.

7. marca sa v klubu Djoon uskutočnilo hlavné oslavy Juste Debout Official After. Bolo to naozaj zábavné, všetko tu bolo osvetlené: sudcovia, noví šampióni a zaslúžené hviezdy.

Zostali ešte dva dni, ktoré som úplne venoval Paríži. Samozrejme, je tu ešte veľa nádherných miest, kde som práve nemal čas ísť, ale tam bude dôvod vrátiť sa a rozhodne na jar!

Videohovor s Svetlanou Litvínovou:

Videohovory "Klubové tance", "Moderné tance", "Hip-Hop" s Svetlana Litvinovou a "Gymnastika pre tehotné ženy" vo fitness video knižnici "LIVE!".