Školenie s hviezdou: anti-age pilates od Sharon Stone

Veľmi čoskoro bude hviezda základného inštintu 58 rokov. To však nebráni tomu, aby Sharon Stone vyzerala skvelo a bez váhania mala pevné šaty a mini sukne. Snívaš to isté? Venujte pozornosť súboru cvičení anti-age-Pilates, ktoré sa pravidelne zaoberajú herečkou.

Sharon Stone plán jedla

Samozrejme, školenie nie je všetko. Po mnoho rokov sa herečka drží na svojom vlastnom systéme. "Minimálne množstvo sacharidov a tukov, maximum zeleniny, ovocia, dôraz na bielkovinové jedlá," Sharon Stone odhalil v rozhovore svoje princípy výživy. - Je tiež dôležité kontrolovať objem porcií. Z tohto dôvodu nezvyšujete telesnú hmotnosť a nezabudnete. A najdôležitejšie svalstvo tela, srdce, bude tiež zdravé. "

Základom stravy Sharon: morská ryba, chudé mäso (asi 4 krát týždenne), mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, zelenina a ovocie bohaté na vlákninu, množstvo vody a bylinných čajov. Soľná herečka sa snaží používať minimálne. To isté platí pre rýchle uhľohydráty - zo sladkostí hviezda dovoľuje len príležitostne tmavú čokoládu. Takýto prístup k výžive, herečka argumentuje a obavy o zdravie a krásu kože.

Sharon Stone tréningový plán

Pre svoje ideálne formy, Sharon Stone vďaka genetike a pripúšťa v rozhovore, že nikdy nemala ťažkosti s hmotnosťou. "Vzdelávam však veľa, len preto, že mám rád fyzickú námahu," hovorí herečka.

A nie mazaný: bolo to obdobie, keď Sharon Stone kombinoval triedy bojových umení so silovým tréningom, dennými bežkami a strečinkami. Toto pokračovalo až do jesene 2001, kedy bola herečka hospitalizovaná s mozgovou príhodou priamo z posilňovne.

Po uplynutí doby zotavenia herečka upravila svoj tréningový program: teraz kombinuje silné lekcie s jogou a STOTT-Pilates. Jedná sa o jednu z patentovaných techník, ktorej charakteristickým rysom je zachovanie prirodzených kriviek chrbtice počas cvičenia (v klasickej verzii disciplíny, spodná časť chrbta je zvyčajne "sploštená" krútením panvy).

Sharon priznáva, že si vybrala triedy Pilates, a to aj z dôvodu svojho anti-age účinku. Aká je jeho podstata?

"S vekom sa naše vnútorné orgány postupne zostupujú, svaly na panvovej podlahe oslabujú," hovorí Tatyana Borzenková, inštruktor skupinových programov, osobný tréner klubu "Planet Fitness - osobné tréningové štúdio" a autor komplexu, ktorý vám ukážeme dnes. - Triedy akéhokoľvek druhu Pilates posilňujú svaly panvového dna a s pravidelnými tréningmi jasnejšie objasňujú kontúry tela. Typické krútenie Pilates zlepšuje stav chrbtice a držanie tela. Čo je tiež veľmi dôležité, triedy Pilates učia telo udržať správne, fyziologické postavenie chrbtice nielen v tréningu, ale aj v každodennom živote. "

Pilates cvičenie má tiež pozitívny vplyv na stav všetkých tkanív tela. "Elasticita tkanív sa zhoršuje pod vplyvom mnohých faktorov, z ktorých hlavným sú svalové svorky a ptóza (prehĺbenie tkanív)," Tatyana Mardenskaya, praktický lekár, osteopat, lekár estetickej medicíny Osteo Poly Clinic. - Akékoľvek emocionálne napätie sa realizuje pomocou absolútne skutočnej svalovej svorky, ktorá môže zmeniť náš postoj a dýchací vzor: Čím viac človek spája, tým viac povrchne dýcha, tým horšie tekutina obieha cez svoje telo (krv a lymfatický). Pri ptóze je situácia trochu iná: ak si predstavíme, že naše telo je tečúcou látkou, potom s vekom telesné tkanivá "tečú" ​​pod pôsobením gravitácie, a ak nie sú tónované, tento proces bude postupovať. Ako sa nadmerné napätie svalov "dostáva" do jedného tela s ptózou? Veľmi jednoduché: preťažené svaly preťažia a uvoľňujú inú časť svalov. A nevyužité svaly, ktoré nemajú čo robiť, "vypnúť" - to sú tie, ktoré sú náchylné na ptózu. Aby sa dosiahol omladzujúci účinok, je potrebné harmonizovať štruktúru tela, zmierniť napätie a začať prácu spiaceho svalstva. To pomôže kombinácii osteopatických estetických procedúr pre tvár a telo a vyvážené zaťaženie. " Pilates pomáha zbaviť sa nefyziologických pohybových modelov, znižuje emocionálny stres a rovnomerne rozdeľuje záťaž v tele.

Triedy STOTT-Pilates sú vhodné pre začiatočníkov aj pre tých, ktorí už navštevovali hodiny v iných disciplínach. Môžete začať ovládať s týmto základným komplexom. "Obsahuje niekoľko prípravných cvičení, ktoré umožňujú cítiť svaly centra a jedno dýchanie. Keď ste zvládli správnu dýchaciu techniku, pokúste sa ju pozorovať počas tréningu, "odporúča Tatyana Borzenková.

Anti-age-Pilates: ako vytvoriť lekciu

* Pomalé tempo, zamerať sa na svalovú prácu a dýchanie.

* Vykonávajte cvičenia dôsledne.

* Do 3-4 krát týždenne.

Pre rozvoj komplexu potrebujete iba rohožku a tehlu pre jogu (alebo rozsiahlu knihu).

Číslo prípravného cvičenia 1

Ležať na chrbte, ohnite si kolená a položte nohy blízko panvy. Dlaň umiestnite na spodné rebrá. Vytiahnite brucho do chrbtice, nedržte dych. Predstavte si, že v oblasti pupka máte zaťaženie a pod jeho hmotnosťou žalúdok sám klesá. V páse by sa mal dotýkať podlahy. Snažte sa udržať tento pocit pri vykonávaní všetkých cvičení. Dávajte pozor na dýchanie: iba pľúca by sa mali podieľať na inhalácii a výdychu a nie na dolnom bruchu. Opakujte cvičenie 3-5 krát.

Prípravné cvičenie číslo 2

Ležať na chrbte, ohýbať kolená a položiť nohy na podlahu v pohodlnej vzdialenosti od zadku. Umiestnite nohy na šírku panvy. Potiahnite ruky po tele. Počas vdychovania zdvihnite lopatky z podlahy, stlačte brucho v dolnej časti chrbta a stlačte stred a späť tesne smerom k podlahe. Nadvihnite ruky nad podlahou. Brada vytiahnite hrudník. Potom sa hladko vráťte do východiskovej pozície. nasledovať 3-5 opakovaní cvičenia.

Dychové cvičenie

Dostaňte sa na kolená, potom znížte zadok na päty. Dlaň umiestnite na spodné okraje. Napravte si chrbát a utiahnite brucho. Pri pomalom vdychovaní roztiahnite hrudník (dlane oddelené), s pomalým vydychovaním, zužte ho (dlane majú tendenciu navzájom). Dýchajte tak 2-3 minútyzvládnutie techniky. Potom dýchajte tento vzor počas celej lekcie.

Rameno mosta

Ležať na chrbte, ohýbať si kolená, položiť nohy blízko panvy, narovnať kolená a stlačiť spodnú časť chrbta k podlahe. S dychom začnite pomaly otočiť panvu dopredu a zdvihnúť stavce za stavcom nad podlahou. Robte to, kým sa nedostanete na rohož s lopatkami, krkom a krkom. Potom tiež mierne znížte telo na podlahe a umiestnite stavce za stavcom na rohož. nasledovať 3-5 opakovaní.

metaná

Posaďte sa na podlahu a položte tehlovú tekutinu na jogu (alebo knihu) pod umývadlo. Ohýbajte mi nohy mierne na kolenách, natiahnite ruky dopredu, zatlačte žalúdok. Vdychujte a dobre narovnávajte svoju chrbát, zatlačte bradu na hruď. Pri výdychu mierne sklopte telo a nasmerujte stavce za stavcom smerom k podlahe. Vyváženie s vytiahnutými rukami. Potom sa pri vdychovaní vrátite späť do počiatočnej polohy, po ktorej sa nakloníte dopredu svojim telom mierne dopredu, udržujte spodnú časť chrbta rovnú a chrbát rovno. Dávajte pozor na polohu chrbtice: brucho ju zatlačte späť a vytiahnite ju dopredu s korunou hlavy. Vráťte sa na pôvodnú pozíciu a zopakujte cvičenie. 3-5 krát.

Otáčanie nohy

Ležať na chrbte, pevne stlačte na podlahu lopatky a panvy, ponechajte spodnú časť chrbta v neutrálnej polohe (pri zachovaní prirodzenej krivky). Pravou nohou potiahnite kolmo k podlahe. Pri vdychovaní hladko vytiahnite do vzduchu veľký kruh s prstom. Uistite sa, že telo je stále na podlahe. Návrat do východiskovej pozície a vykonanie 10-12 takéto pohyby na každej nohe.

Trakcia jedna noha

Na podlahe nadvihnite nože nad rohož a nohy ohnuté na kolenách (nohy sú rovnobežné s podlahou). Stlačte panvu na podložku, nasmerujte bradu na hrudník, dlaň umiestnite tesne nad kolená a vytiahnite žalúdok. Pri výdychu narovnajte ľavú nohu a spustite ju do uhla, pri ktorom je chrbát pevne zatlačený na podlahu. Vytiahnite nohu z bedrového kĺbu, cítite prácu svalov v strede. Kolená po stranách. Pri inhalovaní zmeňte polohu nohy. nasledovať 5-10 opakovaní cvičenie pre každú nohu.

"Tabuľka"

Stojte na všetkých štyroch, dajte dlaň pod ramená. Vytiahnite brucho do chrbtice, udržujte dolnú časť chrbta v neutrálnej polohe (neohýbajte ho a nezaokrúvajte ju). Počas vdýchnutia jemne natiahnite pravú ruku dopredu a zadnú pravú nohu smerom k rovnobežke s podlahou. Po výdychu sa vráťte do východiskovej pozície a zopakujte pohyb v opačnom smere. nasledovať 5-7 opakovaní Cvičenie v každom smere.

Vyskúšajte STOTT Pilates 3-4 krát týždenne a po 6-8 týždňoch si budete môcť všimnúť, ako sa zmenila postoj a stav svalov.

Chcete robiť pilates online?

Sledujte video tutoriály s Michaelom Kingom, osobným trénerom pre Tinu Turnerovú, Madonu a Janet Jackson.

Pozrite si video: Nová hviezda! 4-ročný Bardejovčan zastúpil Ondreja Kandráča (Február 2020).