"Dobré jedlo." Rybie kotlety

Ryby sú vždy lepšie ako mäso alebo kura. Už preto, že sú ryby! Je pravda, že toto jedlo vyžaduje presnosť.

S rybími kotletkami to nie je jednoduché. Oceňujeme ich ľahkosť - ale stále nechce, aby sa podobali na určitú terapeutickú stravu. Hľadáme od neho neha - ale nechceme, aby boli tlsté. A nemali by sa rozpadnúť, nemusia sa smažiť, byť bez chuti, nesmú byť príliš "rybí" (príliš rybí, ako hovoria o kaviári a ustriciach v Texase), ale aj úplne non-ryby ("čo je toto - kurča?" ) by tiež nemala byť.

Verí, že pre ryby je vhodné miešať dva typy rýb - biely a červený, veľmi sa navzájom dopĺňajú. Zobrali sme filetu z lososa na kožu a filé morskej vlny. A vyrobili tri druhy kulečníkov: obyčajné, bez prísad, potom ružovo zelené - so špenátom a treťou možnosťou - so sušenými paradajkami. Tiež som trochu vykúmal s prílohami a omáčkami (veľmi odporúčam grécke avgolemono). Opakovanie tohto kroku v kroku nie je nutné, ale poviem jednu vec: tenké plátky mandarínky sú čudné.

Rybie koláče s parou

(základný prípad)

Pre 4 dávky:

Losos, filé na koži - 150 g

Filé z morskej vlny bez kože - 150 g

Vajcia -1 ks.

Cibuľa - 1 ks. stredne veľké

Čerstvý špenát - 80 g

Sušené paradajky - 30 g

Citrón - 1/2 ks.

Mandarin - 1 ks.

Rozmarín - 1 vetvička

Soľ, korenie na chuť

Na ozdobu:

Čerstvý špenát - 200 g

Mandarínky - 2 ks.

Fazuľa - 50 g

Olivový olej - 2 polievkové lyžice. l.

Soľ, korenie na chuť

Pre omáčku:

Kuracie vajce - 1 ks.

Kurenie vajíčko - 1 ks.

1/4 citrónovej šťavy

1 mandarínová šťava

Kopr - 1 vetvička

Na dekoráciu:

Mandarinová kôra

Horúce papriky

kôpor

- Cibuľu nakrájajte na stredné kocky. Smažte mierne, až kým je mäkký, v olivovom oleji.

- Odstráňte kožu z lososa. Nakrájajte filé na malé kúsky. Preskočíme všetky ryby cez mlynček na mäso s najmenšou tryskou spolu s dusenou cibuľkou. Rozdrviť 1 vajce na mlynček do mlynčeka, soli, korenia, stlačte šťavu z citrónu a dobre premiešajte.

- Rozdeľte náplň do troch rovnakých častí. Urobíme tri druhy šupiek: pravidelné, so sušenými paradajkami a špenátom.

- Jedna časť je určená len pre klasické kotlety.

- Vyrežte pár sušených paradajok na kocky a mieste s druhou časťou náplne. Hniesť.

- Špenátový špenát nie je veľmi jemný a pridá sa do tretej šarže mletého mäsa. Hniesť.

- Na aromatický difuzér dvojitého kotla vložte vetvičku z rozmarínu a kúsok mandarínky. Formujeme kotlety pomocou lyžičiek alebo akejkoľvek malej formy a dáme ju do parníka. Zapnite parník 20 minút.

- Špenát dôkladne umyte. Každému listu preložíme na polovicu a odstránime stopku. Špenát by mal byť veľa, pretože pri pripuskanii stráca veľa objemu.

- Čistíme mandarínky a rozdeľujeme ich na segmenty (mandarínky môžu byť vždy nahradené pomarančom, grapefruitom, limetkom, pomelo - s akýmkoľvek citrusovým plodom), snažiac sa odstrániť biele filmy.

- Ohneme panvicu, pridáme lyžicu olivového oleja, naliajeme nakrájaný špenát do panvice a ihneď odstráňte panvu z kachlí. Dajte mandarínové plátky na špenát a stlačte šťavu z polovice mandarínky. Pridajte niekoľko kávových klíčkov. Soľ a korenie podľa chuti. Rýchlo položte špenát s mandarínky na tanieri.

- Varenie omáčky. Pomocou mixéra porazte kuracie vaječné žĺtko, celé kuriatko, citrónovú šťavu a niektoré mandarínové šťavy. Do omáčky môžete pridať strúhaný kôpru. Táto grécová omáčka sa nazýva avgolemono. S ním Gréci jedia takmer všetko: polievky, masové guľôčky. V tom je veľmi dobré ponoriť kusy ryby patty.

- Na tanieri s prílohami špenátu, mandarínky a fazuľové klíčky položte šaláty a omáčku. Vyzdobíme misku s tenkými pruhmi mandarínky, tenkými prúžkami z horúceho korenia a vetvou kôpru.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.