Jogová prehliadka do Nepálu s Alexejom Merkulovom: Hrany v Himalájach, "bláznivá múdrosť" a prebúdzajúci tím

Pre tých, ktorí nikdy neboli na horách, je ťažké si predstaviť tento pocit - keď stojíte na vrchole hory, zdá sa, že ste stúpať a naplnený vnútornou silou. Dva týždne, ktoré trvali na našom jogovom turné v Nepále, lietali veľmi rýchlo. To sa podobalo rýchlemu úteku orla, v ktorom je toľko ľudí v tejto krajine, alebo dokonca draka, ktoré sa niekedy stretávajú.

Každý deň sme vstúpili v 4:30 hod. Pre skupinu sadhana. Vôbec to nebolo ťažké, aj napriek tomu, aké intenzívne boli všetky dni tejto cesty. Keďže naše jogy do Nepálu boli expedíciou, miesto sadhany sa neustále menilo. Stretli sme úsvit nad Káthmandom s výhľadom na stupaju Swayanbhu, s nadšením zomreli pri pohľade na 7 000 m Annapurna neďaleko od Pokhary a aj napriek zákazom sprievodcov sme si vedeli sadhana v divých džungliach Chitwan, kde sa nachádzajú divoké nosorožce. Sadhana bolo základom, na ktorom bola postavená celá jogová zájazda.

V tomto jogovom turné vždy existoval pocit, že nejaká neznáma sila nás všetkých otáčala, tkála jemný vzor osudov a situácií. V Kundalini jóga neveríme, že existujú nehody, a toto prepojenie zjavne nie je náhodné: každý člen nášho medzinárodného tímu sa podelil so všetkými svojimi jedinečnými vlastnosťami. Na začiatku jogy sme sa intuitívne rozdelili na dvojice, v ktorých sme zostali až do konca cesty a vytvorili sme špeciálny vzťah. Takže sme sa lepšie poznali a podporovali.

Počas jogy sme jedli vegetariánske jedlá. Jedlo bolo dosť korenisté, s množstvom korenia, ktoré bolo pre mnohých nezvyčajné, ale stimulovalo vnútornú energiu. Nepálska kuchyňa sa veľmi podobá indickej kuchyni, iba Momo - nepálske ravioli, ktoré sú našťastie varené nielen s mäsom, ale aj so zeleninou.