Čo je ja - moment a ako ho vytvoriť

Ako často sa vám podarí byť sám so sebou? Ak chcete stráviť večer doma, je tu veľa atraktívnych chvíľ: môžete úplne relaxovať, snívať, robiť svoju vlastnú krásu a dať svoje vlastné myšlienky do poriadku. Pokúste sa nájsť každý deň najmenej pol hodiny v mojom okamihu - čas, ktorý ste venovali iba seba, bez toho, aby ste premýšľali o akýchkoľvek záležitostiach. Tieto chvíle môžu byť najpriaznivejšie počas dňa, ak sa riadne priblíži k ich organizácii.

Plánujte dopredu

Najskôr určite čas pre vaše momenty. Zvyčajne je lepšie ich usporiadať večer, po práci, stretnutiach a každodenných prácach. Urobte to tak, aby ste v týchto príjemných chvíľach nemáte strach z myšlienok o menších rutinných úlohách, ktoré na vás čakajú. Dovoľte mi, aby som sa stala nejakou odmenou za včasnú predloženú správu, v apartmáne v perfektnom poriadku a tak ďalej - napokon je príjemnejšie odpočívať s čistým svedomím, vediac, že ​​celodenné starosti skončia a môžete venovať celý svoj čas vašim malým potešením.

Vytvorte atmosféru

Je dôležité, aby ste v priebehu času milovali prostredie, ktoré vás obklopuje. Je nepravdepodobné, že sa budete môcť úplne oddýchnuť na gauči, na ktorom sú oblečenie rozptýlené. Vyčistite izbu vopred, odstráňte ju zo stola v kuchyni, aby ste sa neodvážili vplývať do svojho vedomia: "Oh, potom umyte riad ..." - to všetko zničí. Zmazať osvetlenie izieb a svetlé sviečky, zapnite obľúbenú hudbu, pripravte bylinkový čaj - vytvorte atmosféru, v ktorej budete potešení.

Ak chcete získať ešte väčšie potešenie v tejto chvíli pomôže aromatické oleje. Získajte krásnu arómu a kúpte si 5-6 fliaš s éterickými olejmi. Je lepšie si ich vybrať v lekárňach alebo v špecializovaných skladoch, aby sa zabránilo zriedeniu prípravkov. Lavender, patchouli, ylang-ylang pomôžu uvoľniť a bergamot, pomaranč a škorica, naopak povzbudzujú a rozveselia.

Vytvorte zoznam

Príprava na mňa - moment, môžete vytvoriť zoznam toho, čo by ste chceli robiť sami so sebou. Takéto zoznamy pomáhajú sústrediť sa a dostať sa z hĺbky vedomia to, čo sa zdá, že chcete vždy robiť, ale zabudnite, alebo ste jednoducho nemali dosť času. K tomu môžete mať špeciálny krásny notebook a plniace pero, takže zostavenie príjemného zoznamu sa stáva ďalším rituálom.

Čím viac položiek na vašom zozname, o ktorých nechcete povedať nikomu (napríklad o pätnástom prepise na Sex a mesto), tým lepšie ste sa s touto úlohou vyrovnali. Nechajte veci, ktoré spájajú obchod s potešením: napríklad naplánujte výlet do Benátok, vyberte si lístky na hry a objednávky, ukľudnite domáce kvety, nakoniec si prečítajte knihu s dlhoročnou darcovstvu, naučte sa ako vyvážiť v stromovom póze a tak ďalej.

Chcete vytvoriť nechty vo všetkých farbách dúhy? Prosím! Demontujte minuloročné fotografie z prímorského letoviska? Nakoniec je na to čas! Aj keď chcete ležať na pohovke a len snívať - ​​nepopierajte si potešenie, práve v týchto okamihoch máte všetko právo dolce ďaleko niente - sladké nečinnosti, ktoré spievali starí rímsky básnici.

Buďte krásna

Dokonca aj sami seba samozrejme potrebujete zostať krásnou a ako ste v zrkadle. Nové šaty nás zvyčajne rozveselia o niekoľko bodov naraz. Preto, pre svoju chvíľu, nenosiť staré tričko ani župan, ktorý stratil tvar už dávno. Vyberte si krásne domáce šaty, krajkové tričko alebo hodvábnu pyžamu.

Me moment možno ľahko kombinovať s rituálmi krásy. Nikde nemôžete snívať rovnako ako v horúcej bublinkovej kúpeli. Môžete tu tiež urobiť masky na tvár a vlasy, masírovať ruky a nohy, používať kefovanie - vo všeobecnosti zaistiť malé kúpele doma. No, potom, zabalené do nafúkaného froté rohože, relaxujte na gauči s šálkou bylinného čaju a niečo chutné a jemné - napríklad tvarohový tvaroh Danissimo. Večer nie je dôvod, aby ste si popreli radosť, keď je Danissimo!

Čo budete robiť počas svojich momentov, samozrejme, závisí len od vašich preferencií. Pravidlo je jedno: len to, čo vám prináša potešenie.

Pozrite si video: Coldplay - Hymn For The Weekend Official Video (Február 2020).