Paul Bragg

Americký odborník na výživu, odborník na dlhovekosť. Vyvinul systém obnovy. Paul Bragg povedal o sebe: "Moje telo nemá vek". Lekári, ktorí ho naposledy vyšetrili, boli pripravení tvrdiť a dali mu nie viac ako 20.

"Môžete si kúpiť posteľ za peniaze, ale nie za sen; jedlo, ale nie chuť do jedla; lieky, ale nie zdravie; dom, ale nie komfort; knihy, ale nie myseľ, "napísal americký odborník na výživu, špecialista na rozšírenie života Paul Bragg. Narodil sa v roku 1895 na farme vo Virginii v USA.

Od narodenia, trpel vážnymi srdcovými údermi a za prvých 14 mesiacov jeho rodičia doslova bojovali za svoj život. Slabé srdce neumožnilo chlapcovi hrať so svojimi rovesníkmi. Mal takmer všetky detské choroby: príušnice, osýpky, čierny kašeľ a iné, niekoľko rokov strávil v sanatóriách a lekári priamo povedali svojim rodičom, že Paul mal malú šancu.

Keď mal 12 rokov, jeho rodičia ho poslali do známeho sanatória Dr. Rolleho vo Švajčiarsku. Lekár ošetril Bragg s pôstom, zeleninou a ovocím. Po nejakom čase sa Bragg zotavil. Toto urobilo Paulovi taký dojem, že sa rozhodol venovať svojmu životu uzdraveniu.

Čoskoro sa Bragg stretol s Bernardom Macfaddenom (propagandistom telesnej kultúry), ktorý vydal časopis s heslom "Slabosť je zločin. Nenechaj sa kriminálnym! " Cieľom Macfaddenu bolo navyše nájsť najstaršiu osobu na zemi a Bragg, inšpirovaný touto myšlienkou, dostal prácu v jeho službách. Bragg cestoval po svete, hovoril s dlhými pečeňami. Táto práca sa páčila, pretože sám chcel žiť aspoň 120 rokov.

ANATOLIY COMM kuchár, reštaurátor

V cestách Bragg vyučoval zásady zdravého životného štýlu pre tisíce ľudí. Dáva odporúčania v oblasti výživy; porovnávali zeleninu a ovocie pestované bez minerálnych hnojív s pestovanými v iných podmienkach; vedecký výskum v oblasti výživy rastlín, zvierat a ľudí; napísal články a knihy.

Bragg bol presvedčený, že hlavnou príčinou jeho detských chorôb bola ťažká intoxikácia tela spôsobená nesprávnou výživou: 90% potravy bolo varené v panvici: kuracie mäso, slanina, zemiaky, mäso. Každý deň bežal, cvičil jogu, vyhladoval a plaval v ľadovej vode.

Bestseller "Zázrak pôstu" Bragg napísal za 85 rokov. Pred niekoľkými rokmi uskutočnil unikátny experiment: 48 kilometrov prechádzajúce cez jednu z najhorúcejších miest na Zemi - Death Valley v Kalifornii. Na účasť na tomto pokuse Bragg pozval desiatich mladých športovcov. Dodal chlapcom soľnými tabletami a vodou. Na ceste s nimi prechádzala dodávka s chlebom, kotúčikmi, sušienkami, syrom, klobásami a inými "dobrotami". Pre seba, Bragg neprijal žiadne jedlo a rozhodol sa, že bude hladomor počas prechodu. Na začiatku deviateho rána, keď expedícia začala, teplomer vykázal 41 ° C. Do poludnia dosiahla teplota 54 ° C. Chlapci prehltli soľné tablety a naliali litre studenej vody. Na raňajky jedli sendviče so šunkou a syrom, pili koľu. Čoskoro sa tri z nich stali veľmi slabými a keď začali vracať, boli okamžite poslané na najbližší ranč. Sedem pokračovalo v experimente. Stále pili veľa vody a prehltli soľné pilulky. Po nejakej dobe päť športovcov pocítilo žalúdočné kŕče. Poslali ich po prvých troch. Zostávajúci dvaja čoskoro zažili tepelný úder a nemohli pokračovať. Braggova výprava bola dokončená sama. Cítil, ako povedal, tak čerstvý ako sedmokráska. Potom, čo strávil noc, sa vydal na spiatočnú cestu a mal vynikajúcu podobu.

Paul Bragg zomrel tragicky vo veku 82 rokov, v decembri 1976. Jedna z jeho vášní sa vznášala. Jazdiť na palube v zlom počasí, Bragg spadol pod silnú vlnu. Pavol zostal pod vodou príliš dlho a nemohol byť spasený. Lekári, ktorí vykonali pitvu, boli ohromení: stav vnútorných orgánov osoby, ktorá zomrela v deviatom desiatke, bola podobná stavu 20-ročného.

Pozrite si video: Paul Bragg Speaks About Your Health (Septembra 2019).