Qigong

na TV kanál "LIVE!" objavila sa nová disciplína - "Qi Gong" s Vladom Markinom. "Každý deň očisťujeme telo znečistenia: sprchujeme, umyjeme si ruky. Qigong robí to isté len s vnútornými orgánmi, "hovorí Vlad.

Qigong doslova znamená "pracovať s qi", to znamená s našou životnou energiou. Vlad Markin si je istý, že tí, ktorí pravidelne praktizujú qigong, sa rýchlejšie stávajú zdravšími a pokojnejšími.

"Existuje niekoľko oblastí qigongu vrátane boja. Raz, mnísi, praktizujúci boj qigong, získali mimoriadne schopnosti. Rozbili kamenné steny ranou a ich telo bolo tak ťažké, že ich nože a oštepy nemohli preraziť. Ale budeme sa zaoberať wellness, alebo, ako sa nazýva aj terapeutický qigong. Cvičiť to môže tiež dosiahnuť úžasné výsledky, "vysvetľuje Vlad.

Wellness qigong

Hojivý účinok qigongu je vysvetlený starou východnou teóriou chang-fu. Podľa nej každý orgán osoby zodpovedá určitému bodu na tele. Ovplyvňovať to, je možné ovplyvniť stav zdravia tela. Aj v tele sa nachádzajú poludníky - spôsoby, v ktorých energia čchi neustále cirkuluje. Ak niekde energia stagnuje, potom začnú trpieť orgány súvisiace s týmto poludníkom. "Cieľom praxe je voľný tok čchi v tele," hovorí Markin. - Qigong harmonizuje všetky systémy tela, ale účinok triedy každého človeka je iný Niekto sa stáva silnejším, niekto sa zbaví bolesti a chorôb a niekto pomôže Qigongovi stať sa dôvernejším. "

Mimochodom, Vlad odporúča každému, kto praktizuje Qigong, odstrániť šperky pred sebou. "Koniec koncov, na rukách, krku a ušiach je veľa bodov, po ktorých prechádza energia. Kovové predmety môžu zmeniť trajektóriu svojho pohybu, "vysvetľuje.

Triedy budú zahŕňať statické polohy a dynamické cvičenia, dýchacie postupy a meditácie. "Po aktívnych motorických cvičeniach určite dám relaxačné cvičenia. Pretože príliš veľa energie je tiež zlá, "vysvetľuje inštruktor. Tiež čakáte na meditácie zamerané na koncentráciu pozornosti a prerušenie vnútorného dialógu. "Koniec koncov, mentálny rozhovor so sebou prináša každý deň 80% našej životnej energie," hovorí Markin.

Kurz pozostáva z 15 hodín 50 minút.

Chcete študovať online?

V knižnici fitness videoklipov nájdete všetky videohovory Qigong s Vladom Markinom.

Pozrite si video: Qigong for Beginners (Február 2020).