Predvoľby chuti: prečo sa môžu meniť?

Ako dieťa ste nenávideli zelenú cibuľu a chytili ste ju v polievke na kúsky, pikantné omáčky boli ochutnané len vo veku 20 rokov a po pôrode sme objavili chuť kozieho syra ... Prečo sa mení naše chuťové preferencie? Odborníci na výživu rozlišujú tri hlavné faktory.

Faktor č. 1: tehotenstvo

Bulharský korenie sa mi vždy cítil ako chutný a zbytočný. Keď som však otehotniela, začala som kúpiť túto zeleninu v kilogramoch. Doktor chválil len: v zime je najlepší zdroj vitamínov ťažko nájsť. Ale bolo to pre mňa nepochopiteľné, prečo sa mi chuť náchylne zrazu zmenila a ja som bol taký závislý od predtým neloveného produktu?

Odborníci na výživu vysvetľujú tieto zmeny zvýšením hladín progesterónu. "Tento hormón je potrebný na potlačenie aktivity hladkých svalov maternice, udržiavanie dominantného tehotenstva, stimulácia mliečnych žliaz a rast maternice" Anna Korobkina, Dietitian Genetic Diversity Ltd na základe MIPT. - Spúšťa celý rad biochemických procesov a dáva orgánu signál, ktorý má vyplniť všetky existujúce a vznikajúce nedostatky. Napríklad, ak je v tehotnej žene nedostatok vápnika, môže chcieť jesť kriedu, ak nie je dostatok vitamínu D - morské plody. Nízka hladina kyseliny listovej vedie k tomu, že žena je pripravená jesť všetky zeleniny okolo, dokonca aj pampelišky rastúce v krajine. " Jednoduché vysvetlenie a túžba po soli - telo potrebuje doplniť rovnováhu vody a soli.

Mimochodom, chuť do jedla počas tehotenstva sa nie vždy prebudí. Mnoho žien sa naopak začína cítiť znechutený napríklad mäsom, ktoré sa môže zmeniť na nedostatok železa. V tomto prípade je potrebné, aby očakávaná matka užívala ďalšie lieky.

Akékoľvek zmeny chutí počas tehotenstva by sa mali vnímať pokojne. Ak organizmus budúcej matky neprijme žiadne jedlo, je v nej nejaký zmysel. "Takéto zmeny sú spravidla účinným mechanizmom ochrany matky a plodu pred škodlivými látkami, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť tvorbu detských orgánov," hovorí Anna Korobkina. - Averzia k jedlu pomáha budúcemu telu matky chrániť sa pred toxínmi produkovanými mikroorganizmami a inými teratogénnymi látkami (látky, ktoré majú negatívny vplyv na tvorbu plodu, sú napríklad aj v niektorých rastlinách)».

Odborníci však pripomínajú, že náhle skreslenie chutí tehotnej ženy, túžba po jedle niečoho nejedlého alebo dokonca jedovatého (prací prostriedok, zem, lak na nechty) je alarmujúci príznak, ktorý musíte okamžite informovať svojho lekára. Takéto zmeny sa môžu spájať s nástupom preeklampsie.