Zvyšok sanatória: čo treba brať do úvahy

Mnohí z nás idú na dovolenku všetkými vážnymi spôsobmi: množstvo vynikajúcich jedál, večerné výlety do mora a diskotéky, nekonečné výlety. Nie je prekvapujúce, že po príchode do mesta existuje pocit, že po takomto odpočinku by bolo pekné obnoviť. Chcete stráviť dovolenku s prínosom pre zdravie? Choďte na dovolenku do sanatória!

Hlavným rozdielom v sanatóriu dovolenky je, že dostanete kurz zdravotníckych programov, šitých na mieru pre vás. A to všetko sa deje nie v podmienkach nemocničného oddelenia, ale v prírode, v útulnej atmosfére a pod neustálym dohľadom odborníkov. "Predpokladá sa, že v sanatóriu rekreanti čakajú na lenivé a namerané zábavy," hovorí Svetlana Baburina, expert programu "Zdravie 360", ZDRAVO. - Je to však veľmi aktívna forma rekreácie. Každý deň hostia dostávajú 5-7 užitočných procedúr, robia gymnastiku, chodia do bazéna a určite chodia. V sanatóriu budete neustále pracovať na sebe a svojom zdraví. To je miesto, kde majú rekreanti pre túto dobu a príležitosť, ktoré tak chýbajú v každodennom živote.

Kto sa hodí do sanatoria odpočinku

Klasickým obrazom hosťov sanatória sú starší ľudia, ktorí prišli zaobchádzať s rezortom na starú gastritídu alebo sa zotavili zo srdcovej chirurgie. Ale úprimne povedané, ľudia vo veku 25 rokov a viac, ktorí nie sú zdraví, v súčasnosti nestačia. Takže ak máte chronické ochorenie, prekonali ste akútnu infekciu, mali ste operáciu alebo zranenie, mali by ste premýšľať o tomto druhu odpočinku. Väčšina sanatórií je multidisciplinárna, ale medzi nimi sú tie, ktoré sa špecializujú na určité oblasti: určité choroby alebo len rehabilitáciu. "V našej krajine sa spojenie medzi kliniky a sanatóriami stratilo," dodáva Svetlana Baburina, - Pacienti sa len zriedka dostávajú do sanatória. Napriek tomu, že chronické ochorenia sú najúčinnejšie liečené a podľa štatistík a výskumov sa frekvencia exacerbácií po kúpeľnej liečbe znižuje v priemere takmer trikrát. Z našej praxe sa väčšina klientov rozhodne ísť do sanatória samostatne, bez odporúčania lekára. "

Mimochodom, dokonca aj keď sa sťažujete na vaše zdravie, existujú sanatórium programy, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu života, vzhľad, odolnosť proti stresu, zbaviť sa zlé návyky: "Detox", "Antistress", "Antitabak", atď