5 potravín, ktoré zlepšujú funkciu pečene

Nadchádzajúce novoročné sviatky s bohatými sviatočnými sviatkami a pravidelnými plienkami sú vážnym testom pre naše pečeň. Berte na vedomie, aké produkty ho môžu podporiť.

brokolica

Ak chcete udržať zdravú pečeň, lekári vám odporučia, aby ste pridali do stravy zelenú zeleninu. A brokolica je produkt, ktorý je pre tento účel ideálny. Podľa niektorých štúdií táto kapusta pomôže zabrániť vzniku nealkoholického tuku v pečeni.

káva

Vedci dokázali, že dve alebo tri šálky tohto osviežujúceho nápoja denne pomôžu chrániť pečeň pred poškodením spôsobeným nesprávnou výživou alebo zneužívaním alkoholu. Niektoré štúdie tiež zistili, že káva znižuje riziko rakoviny pečene.

voda

Podieľa sa na všetkých biochemických reakciách v tele, pomáha rýchlo odstrániť alkohol a toxíny. Rešpektujte režim pitnej vody a konzumujte približne 2 litre čistej vody denne.

špenát

Listové zeleň obsahuje silný antioxidant glutathión, ktorý pomáha udržiavať zdravie pečene. Podľa odborníkov je špenát obzvlášť bohatý na túto látku.

mandle

Bohatý vitamín E. Štúdie preukázali, že táto látka pomáha chrániť telo pred ťažkým ochorením pečene. Tieto orechy sú tiež dobré pre zdravie srdca. Preto si urobte pravidlo, že každý deň ich budete jesť ako občerstvenie.