Nenechajte si ujsť svoje úspechy!

Teória, že môžete študovať vedu alebo jazyky priamo vo vašom spánku, bola naraz veľmi populárna. Kto nespal spoplatňovanie non-stop nahrávok? A koľko sporov bolo okolo! Moderní vedci nakoniec ukončili túto myšlienku: študovať vo sne je prázdna vec, ale tesne pred spaním je to samé!

Mám rád film "Big Break". A vy? Zapamätajte si epizódu, keď sa hrdinka Leonova - jediný otec - učia spolu so svojimi spolužiakmi, odsekmi z učebnice dejepisu: "Ležam tu a čítate. Mám všetko na subkortexu a nahrávať. Nová metóda! Áno, počkajte, ešte som nespal! Ale ako som zaspal, tak vy a toto ... prečítajte ... "" V 19. storočí bolo Nemecko agrárnou krajinou ... "Je to smiešne a naivné a Leonov, ako vždy, je bezchybný.

Táto teória, že človek môže ľahko získať nové vedomosti počas spánku, sa tiež ukázal byť smiešnym a naivným populárnym vedeckým trikom. V skutočnosti dokonca aj názov metódy - "učenie vo sne" - znie príliš dobre, aby to bola pravda. Hoci jeho meno prišlo k magii - hypnóze. A napriek tomu, že vrchol nadšenia pre túto vzdelávaciu kampaň pre mokasíny už dávno prešiel (a to prišlo v rokoch 1950-1960), "hypnopedie" sa nachádzajú aj teraz. Každú noc zaspávajú šum na ďalšom disku v nádeji, že budúci dopoludnia ich čele zväčšujú o sedem rozpätí. Ale roky idú a nič sa nestane ...

"A to sa nestane! - povedal na druhý deň Dr. Florence Cardinal (kardinál z Florencie) z kanadského Národného centra pre štúdium spánku (Canada's National Sleep Foundation). - Navyše tým, že narušíte spánok tým, že zablokujete, stratíte všetko: nebudete múdrejší ani nebudete spať. Faktom je, že keď sa ponorí do rôznych fáz spánku, mozog buď úplne vypne a nevnímá vonkajšie podnety, alebo nie je schopný uchovávať úplné informácie o nich. Jedným slovom, po prebudení sa človek buď neurčito pamätá, že sa celá noc nudí zvukmi, ktoré sa netýkajú, alebo si nič nepamätá. " Kanadskí vedci účinného spánku však nielen odsudzujú hypnópiu, keďže táto technika je podvodom a podvodom, ale ponúka úplne zdravú modernú alternatívu.

"Opakujte lekcie tesne pred spaním," odporúča Dr. Florence. - Doslovne v posteli. Ale nie viac ako 30 minút. Čítajte niekoľkokrát časť materiálu, ktorý potrebujete (alebo úplne, ak to nebude trvať príliš dlho), vypnite nočné svetlo a choďte spať. Nasledujúci deň vás prekvapí, keď si uvedomíte, že frázy a vzorce sú zreteľne zapamätané do pamäti. " V mnohých štúdiách uskutočnených v centre, Kanaďania dospeli k záveru, že intenzívne myslenie a zvýšené zameranie sa na niečo (samozrejme v rámci rozumu) s okamžitým "odstavením" a ponorením do spánku vedie k spracovaniu mozgu viac informácií a pamätá si to oveľa efektívnejšie. Mimochodom, mimochodom, po mnoho desaťročí majú študenti na relácii považovanom za "1 + 3" najúčinnejší (a absolútne nie vražedný pre organizmus) režim, to znamená, že spíte hodinu, učíte sa tri hodiny. Takže môžete žiť nepretržite a žiadne podliatiny pod očami, ovocie v hlave a dvojice v knihe záznamu.

Mimochodom, okrem teórie, že vo sne môžete získať nie zlé vzdelanie, existuje aj celkom bežný názor sny môžu byť kontrolované, Táto sci-fi alebo realita - ani kanadskí experti na sny, ani iní vedci zatiaľ nevydali rozhodujúci verdikt. Pokiaľ ide o mňa, poviem vám to: nemám ani sen o tom, že sa učím španielčina vo sne (zlyhanie je zrejmé pre mňa a bez Kanaďanov), a preto som si načúval moje výučby nielen v posteli, ale vo všeobecnosti všade tam, kde je to možné. Ale naozaj sa mi podarilo navštíviť niektoré latinskoamerické krajiny počas spánku, mágie, hovorím vám, že cestujete. Zaujímalo by ma, čo by k tomu povedal realistický a pragmatický kardinál z Florencie? A čo to hovoríte? Alebo možno ste stále nestratili nádej, že sa vaše britská angličtina učí vo sne?