Alena Mordovina o slaných ušiach, medveďoch a severných koreňoch jogy

Pokračovanie vo fitness maratóne "Žiť s potešením", my spolu so Stasom Rogachevom sme sa vydali na výmenu skúseností s občanmi Perm.

Naše lietadlo pristalo v Perm v 6.00 miestneho času. Stas nám nedovolil, aby sme spali celú noc v lietadle a bol potešený a kreslil priateľské karikatúry priamo v telefóne. V každej diere vzduchu sa rútila ruka a získal sa veľmi zábavný portrét.

Vždy som chcel navštíviť Perm a pozrieť si rieku Kama. Existuje teória, že korene jogy a sanskritu ležia v severných oblastiach našej krajiny a Árijci priniesli túto kultúru do Indie. Jedným z dôkazov tejto teórie je ľavý prítok Volhy, rieky Kama, presnejšie jej názov je slovo zo Sanskritu.

Zástupcovia káblového operátora ER-Telecom, ktorí organizovali našu akciu, sa s nami stretli na letisku a okamžite nám oznámili miestne pamiatky. Odporúčali sa vidieť symbol mesta - medveď, ktorý si potrebuje natečiť nos a ďalší - so smiešnym názvom "Permyak Salty Ears", ktorý naplní túžby, ak si trieš tieto samé uši. Len mi daj mi niečo, čo sa tŕňa, naozaj sa mi páči ľudové presvedčenie, a tak sme s Stasom hľadali. Najprv sme našli medveď, len v prípade, že som si nielen utiahol nos, ale aj mi uhryzol uši. Už sme už hľadali "slané uši" a považujeme za našu povinnosť ich triehnúť.

Robili sme tvrdošíjne, aj napriek tomu, že už bola noc, bolo to dosť chladné a dosiahlo cieľ. Potom som sa opýtal Stas, ak sa mu dotkne jeho uši. A on odpovedal: "Dala som si hlavu do toho, keď som fotil a energia šťastia automaticky tečie."

Naša akcia sa konala vo veľkom modernom fitnescentre "Colosseum". Bol som fascinovaný všetkými účastníkmi majstrovských tried, ktorí neboli príliš leniví, aby prichádzali špeciálne na prácu s nami. Ale v sobotu ráno by ste mohli spať!

Páčil som si prácu s ľuďmi na seminári Yogalates. Dali na predstavenie len 40 minút, ale od divákov sa vrátil, že som nechcel dokončiť lekciu. Stas mi musel svedčiť, že čas vypršal: "Zigel, tsigel, ah-lu-liu!".

Mali sme šťastie: v noci nášho pobytu v Perm bol nočný predaj. Bol som veľmi spokojný so zábavným obchodom s darčekmi, nemohol som odolávať a kúpil si tu suvenír. Bol som ohromený tým, ako bol tento dar balený - v štýle parcely s voskovou pečaťou a želaním "Veľa šťastia, šťastia, zdravia!".

Sme radi, že prídem znova do Permu!

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".