Fitness pre záhradníkov z Tatyany Lisitskaya

Pre mnohých, začiatok letnej sezóny znamená nielen návrat na obľúbené lôžka, ale aj bolesť bolesti chrbta, kolená a ramien. Ako sa chrániť a aké cvičenie môžete robiť priamo na mieste? Tu je niekoľko tipov záhradkárov a záhradníkov.

Najprv sa snažte udržať chrbát v teple, pretože jarné teplo je podvodné a vietor je stále chladný. Na zadnej strane noste teplý vlnený pás, s problémami s chrbtom, je lepšie použiť pružný. Najlepšie je pracovať so zemou v špeciálnych gumených rukaviciach. Pod nimi môžete nosiť tenké vlnené rukavice, pretože kĺby nemajú radi podchladenie. Chladenie zhoršuje cirkuláciu. A zlý obeh je narušený metabolizmus.

Pri kopaní na záhrade sa pokúste meniť polohu častejšie, aby ste udržali správnu polohu tela. Ak dlho stojíte na zemi, môžete preťažiť chrbticu, najmä bedrovú oblasť. Preto bolesť chrbta.

Dlhé kľačanie môže spôsobiť bolesť kolena. Aby ste ich nepoškodili, je lepšie použiť malú lavicu s podložkami naplnenou penovou gumou. Pri orezávaní krídiel sa snažte stáť vo výklenku - jednu nohu vpredu a druhú na nízkej lavici. Nenoste hmotnosť tela na jednu nohu, pokúste sa postaviť rovno, aby sa telesná hmotnosť rovnomerne rozložila. Tým sa uvoľní bedrovej chrbtice.

Buďte opatrní pri rezaní vetví ovocných stromov. Nevyklopujte hlavu príliš vysoko, pretože to môže viesť k ušpineniu krčnej chrbtice. A potom, v tejto polohe, svaly chrbta a brucha relaxovať, môžete stratiť rovnováhu a pád.

Počas práce môžete urobiť ľahkú kondíciu. Napríklad, aby ste si pretiahli cvičenie: naklonte sa na kmeň stromu rukami, vyrovnajte lopatky a roztiahnite ramená. Potom zatlačte chrbát do kufra, narovnávajte si chrbát a roztiahnite hlavu nahor. Niekoľko hlbokých dýchacích cyklov a môžete sa opäť dostať do práce!

Pokúste sa urobiť takéto prestávky každú hodinu. Chodte, natiahnite, nakrájajte a pomaly otočte trup napravo, potom doľava. Môžete si položiť ruky na strom a robiť kliky. Pamätajte si niekoľko vašich obľúbených cvičení. Hlavnou vecou nie je preháňať to závraty. Nechajte sa dobre odpočinúť!

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatiana Lisitskaya vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".