Cvičenie pre tvár: ak sú viac škody než dobré

Už vieme o výhodách populárnej metódy prirodzenej obnovy krásy a mladosti nazývanej fitness tváre. To je povedané a písané o ňom veľa. Ale cvičenia pre tvár sú škodlivé. Povedz nám prečo.

Nie je žiadnym tajomstvom, že kozmetológovia kritizujú súčasnú populárnu metódu omladenia pomocou špeciálnych cvikov na tvár. Ako argument, lekári citujú početné príbehy o svojich pacientoch, ktorí sa musia zachrániť pred dôsledkami praktickej fyzickej kondície. Zároveň však odborníci uznávajú, že gymnastika môže byť užitočná. "Pomocou cvičení je teoreticky možné uviesť kožu do ľahkého tónu, zintenzívniť jej zásobovanie krvou a zlepšiť pleť." Elena Dobrogorskaya, kozmetička, dermatovenerológ, trichológ klinickej estetickej medicíny Premium Estetics. - Je možné opraviť ptózu, zvýšiť turgor tkaniva, mierne vyhladiť vrásky a záhyby. Vďaka zlepšeniu odtoku lymfatickým systémom je edém dobre korigovaný. Face fitness môže byť alternatívou k lymfatickej drenážnej a zdvíhacej technike, niektorým postupom starostlivosti a typom mezoterapie. Do určitej miery môže cvičenie nahradiť botulotoxinovú terapiu aspoň - na neskoršie odloženie injekcií s Botoxom. Pozitívny účinok sa však dá dosiahnuť len vtedy, ak plán cvičení je zostavený individuálne a zohľadní všetky znaky svalového systému konkrétnej osoby. "

Keď tvár fitness nepomôže

Podľa nášho experta existuje niekoľko zmien, ktoré nie je možné opraviť tým, že si precvičia tvár. Ide o jasnú asymetriu tváre, nedostatočný objem tkaniva s významnou ptózou, jemné vrásky, výrazné vrásky na čele a obočie. Gymnastika nemôže byť alternatívou k postupom zameraným na vyrovnanie štruktúry pokožky, liečbu rosacey a pigmentácie. Nedá sa čeliť tváre s zdvíhacími technikami proti starnutiu - hardvér, závit, plastická obrysová konštrukcia a plastická chirurgia.

Cvičenie pre tvár: aké je ich hlavné nebezpečenstvo

Prečo toľko žien, ktoré si cvičí tvárou v tvár, nedosahuje požadovaný účinok, alebo ešte horšie to dosiahne s znamienkom mínus. "Faktom je, že každý z nás má svaly, ktoré potrebujú byť buď zosilnené alebo uvoľnené," vysvetľuje Elena Dobrogorskaya. - Niektoré svaly sú v hypertonii a vytvárajú nadmerné zaťaženie, svalové deformácie a vrásky, spôsobujú napätie bolesti hlavy - musia byť uvoľnené. A skupiny ostatných svalov, naopak, sú v hypotónii a sú príčinou prehĺbenia tkanív - v tomto prípade by ich tón mal byť zvýšený. Preto musí byť súbor cvičení pre každého z nás urobený individuálne. Hlavné nebezpečenstvo gymnastiky pre tvár je v jeho štandardizácii, keď sa ženy v úplne odlišných problémoch a zvláštnostiach zapájajú do skupiny podľa programu štandardných cvičení. "

Pridajte k tomu kvalitný tréning väčšiny "gurusov" tváre fitness, ktorí tvrdia, že môžu vytvoriť sen tváre za mesiac, ak budete usilovne vykonávať súbor typických cvičení. Ako sme už napísali, stav tkanív tváre závisí vo veľkej miere na krčnej a hrudnej chrbtici, na tom, či sú v medzistavcových diskoch spony, či existujú spinálne deformácie spojené s hyper- alebo hypotonickým svalstvom. "V dnešnej dobe nebudete stretnúť ľudí so zdravým pohybovým systémom," hovorí Elena Dobrogorskaya. - Myslím si, že kompetentný osteopat môže lepšie vylepšiť vašu tvár ako tvárový tréner. Odborníci v tejto oblasti jednotky. Dobrým špecialistom by mal byť malý manuálny terapeut, ktorý pozná štruktúru kĺbov a svalov, trochu osteopat, ktorý rozumie tomu, ako sa vyskytuje svalová inervácia a ako lymfatická drenáž ide. Inštruktor by mal byť schopný vizuálne označiť asymetriu, patologické vzorce svalovej práce, opraviť ich a vybrať správne cvičenia. "

Podľa nášho odborníka sú najrizikovejšie cvičenia spojené s intenzívnym napätím určitej svalovej skupiny. Napríklad, keď sa vyžaduje, aby sa rohy ústia posúvali smerom nadol, vyvoláva to vytváranie vrások podobných rúkam. Alebo ak potrebujete napnúť kruhové svalstvo oka. Možno niekto taký cvičenie a ukázať, ale nie skutočnosť, že je pre vás. Súčasne je úplne bezpečná masáž tváre a krku pozdĺž lymfatických ciev v smere lymfatických uzlín od stredu k okraju. Užitočné cvičenia z cvičebnej terapie na krku a hrudníka. Ak sú svaly v týchto zónach uvoľnené, potom je aktívnejšia drenáž cez lymfatické cievy z tvárového tkaniva. A to je účinná prevencia opuchov a nezdravých pleti.