Podzemné snežné panny

Niektorí sú zbavení práva na opaľovanie, iní - právo stať sa bielym. Avšak pre ich vlastné dobro. Francúzska vláda plánuje zatvoriť obľúbené salóny na bielenie kože a prestať predávať vhodnú kozmetiku pod podlahou.

Už ste, že Angličania a Brazílčania obmedzia výlety na solárium. A teraz tmavovlasí obyvatelia Francúzska majú možnosť robiť svoje obľúbené procedúry na bielenie kože. Dôvodom je to, že jeho účinky sú ešte nebezpečné, ako pri spaľovaní pod UV žiarením.

To samozrejme nie je o zákaze zákonných bieliacich výrobkov, ktoré sú v rade mnohých uznávaných značiek, ako sú Shiseido, Clinique, Dior. Takéto lieky pôsobia jemne a sú navrhnuté tak, aby zľahčili malé defekty pokožky: pehy, vekové škvrny, jazvy po akné. Ale kozmetika, ktorá sa obchoduje na čiernom trhu (nielen vo Francúzsku), koná radikálnejšie. Jej cieľom - na niekoľko dní, aby sa tmavo krása v bielom.

Tieto lieky sú dva druhy, obaja neuveriteľne toxické a nebezpečné. Prvá časť zahŕňa kortizón (steroidný hormón), ktorý ničí epidermis a preniká cez dermis, vstupuje do krvného obehu a je návykový. Druhou skupinou je hydrokynón, komplexný karcinogén, ktorý bol v roku 2001 zakázaný v EÚ. Poškodzuje DNA buniek av takmer 100% prípadov vedie k vzniku malígneho nádoru. Účinok týchto liekov je rovnaký: koža sa odlupuje v kuse a "nové" zastávky produkujú melanín a strácajú pigmentáciu a stávajú sa skutočne ľahšími. Tu sa môžete pozrieť na proces transformácie. Nervózne Neodporúčam.

Keďže kortizón a hydrokynón sú zahrnuté do metabolizmu, v tele začne ireverzibilné poškodenie. Prvým príznakom je depresia a úzkosť, všetci fanúšikovia "smrteľného bielenia" to berú na vedomie. Napriek tomu pokračujte v používaní tohto makeupu. 20% tmavovlasých francúzskych žien (vrátane latiny a hinduistov) nakupuje nelegálne výrobky na bielenie a chodí do salónov, kde vykonávajú bielenie. Hadi Sai Biccet, parížska kozmeológka, špecialistka na estetickú čiernu pleť, hovorí, že prvýkrát dievčatá vyskúšajú takúto kozmetiku v priemere za 12 rokov. "V tejto diaspóre sa zachováva presvedčenie, že s spravodlivou kožou je ľahšie získať prácu, potešiť muže, dosiahnuť niečo," hovorí Hadi. - Preto nemožno zastaviť reklamné kampane a prednášky o nebezpečenstve bielenia. Jedinou cestou je prísne kontrolovať predaj kozmetiky a zatvoriť všetky salóny. " To je to, čo urobí francúzska vláda.

Myslím si však, že toto opatrenie, bohužiaľ, nezastaví dámy s tmavou kožou pri hľadaní žiarivej bielej krásy. V skutočnosti, v Afrike a niektorých arabských krajinách, táto kozmetika sa predáva otvorene, a preto ju nie je ťažké priniesť do Francúzska. Zostáva sa dúfať, že ľudia nakoniec pochopia: motto Medzinárodnej spoločnosti na ochranu čiernych práv je čierna je krásna je absolútne spravodlivá.