Expresné kozmetické výrobky: výhody a nevýhody

Rytmus moderného života neumožňuje nasmerovať krásu hodín. Keď nie je čas na salónne procedúry a musíte tu svietiť a teraz, príde na záchranu finančné prostriedky, ktorých efekt je okamžite viditeľný. Otázka pre odborníkov: Má "rýchlo reagujúca kozmetika" opačnú stránku?

Výrobky na expresné vlasy: suchý šampón

Spodný riadok. Výrobok je sprej so špeciálnym práškom, ktorý obsahuje mastenec, bielu hlinku, mikročastice z kukurice, ryže alebo ovsa. Podľa sľubov výrobcov expresný nástroj robí vlasy čisté takmer okamžite a bez použitia vody: stačí ju sprejovať ako sprej na vlasy a po 4-5 minútach starostlivo štepiť pramene. Suchý šampón funguje ako adsorbent: jeho častice sú pripevnené k úlomkom prachu, nečistôt, kožného mazu a odstránené hrebeňom alebo suchým uterákom.

Koľko času môžete ušetriť. 10 minút na umývanie vlasov, + 30 minút na styling.

Odborná poznámka. "Účinok tohto expresného prostriedku je skôr maskovaný: trošku robí pramene a odstraňuje najvýraznejšie nečistoty," vysvetľuje Natalia Kratová, štylistka kozmetického salónu "Parle France?". "Úplne očistiť pokožku hlavy a vlasy, suchý šampón, bohužiaľ, nemôže, ale je ľahké obnoviť vlasy na ceste, v kancelárii alebo po tréningu!"

Rozhodnutie. Ak chcete vlasy do poriadku za 4 minúty, a nie za 40, vyhliadka je samozrejme radostná. Odborníci však neodporúčajú zneužívať tento výslovný nástroj. "Suchý šampón by sa nemal používať viac ako raz za týždeň, alternatívny s klasickým umývaním. V opačnom prípade môžete vyvolať lupiny, svrbenie a vypadávanie vlasov, "hovorí Natalia Krat.

Expresné nástroje na nechty: rýchloschnúce laky

Spodný riadok. Farbiace nátery, ktoré sušia maximálne za minútu. Účinok sa dosiahne v dôsledku špeciálnych prchavých zložiek. Expresné laky budú vyhovovať tým, ktorí robia manikúru na úteku. Je pravda, že držia na nechty na krátky čas, rýchlo sa zahustia vo fľašiach a po riedení strácajú svoje "rýchle" vlastnosti.

Koľko času môžete ušetriť. 10-15 minút - približne dve vrstvy bežného laku vysušia.

Odborná poznámka. "Rýchle schnúce laky sú dobrou voľbou, keď potrebujete dobrú manikúru na jeden večer: tieto expresné nástroje nemajú špeciálny odpor. Okrem toho sú veľmi suché nechty, čo ich robí krehkou. Takéto laky nemôžete používať viac ako 2-3 krát mesačne, "vysvetľuje Svetlana Lindaková, manikérka kozmetického salónu "Parle woo france?".

Rozhodnutie. Je omnoho bezpečnejšie pokrývať maľované nechty pomocou sušiacej pomôcky. "Tieto zlúčeniny chránia lak pred vonkajším poškodením a urýchľujú proces sušenia - hotový náter sa dá získať v priemere za 8-9 minút," hovorí Svetlana Lindaková.

Ďalším argumentom v prospech sušičiek - ich ďalšie vlastnosti. "Vyberte si výrobky, ktoré obsahujú oleje, vyživujú pokožku dobre a zmäkčovadlá, ktoré chránia povlak pred rozmazaním," odporúča Nelli Shilova, Prednášajúci v OleHouse Training Centre.

Expresné nástroje pre tvár: masky pre okamžité zdvíhanie

Spodný riadok. Komponenty týchto masiek, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev pokožky, môžu vyhladiť jemné vrásky iba v jednej aplikácii. Pravda, nie dlhšie ako jeden deň. Pre porovnanie: účinok procedúr zdvíhania salónu trvá od dvoch týždňov až niekoľko mesiacov.

Koľko času môžete ušetriť. Jedna až tri hodiny, v závislosti od typu zdvihnutia salónu.

Odborná poznámka. "Účinnosť expresných fondov závisí od ich zloženia. Prípravky kyseliny hyalurónovej pracujú najlepšie, čo zvlhčuje horné vrstvy kože, dodáva jej hladkosť a zvyšuje prirodzené vyžarovanie. Pšeničné bielkoviny sú ďalším dôležitým komponentom: posilňujú prirodzený rám pokožky molekulou proteínov, "vysvetľuje Oksana Dugin, kozmetológ, tréner vzdelávacieho centra Akadémie vedeckej krásy.

Rozhodnutie. Na rozdiel od iných expresných prostriedkov sa masky na okamžité zdvíhanie môžu používať 4-5 krát týždenne. Permanentný účinok proti starnutiu sa však dá dosiahnuť len kombináciou procedúr salónu, komplexnej starostlivosti a správnej stravy.

Expresné náradie na tvár: univerzálny odstraňovač make-upu

Spodný riadok. Len jeden nástroj vám umožňuje súčasne odstrániť make-up z očí, vyčistiť a tonizovať pokožku tváre. Mnohé dvojfázové pleťové vody a micelárna voda majú také vlastnosti.

Koľko času môžete ušetriť. 3 minúty na odstránenie make-upu + 2 minúty na očistenie pokožky + 2 minúty, aby ste ju tónovali.

Odborná poznámka. "Tieto expresné činidlá čistia kožu vody a tukov rozpustných nečistôt bez vody, a preto sú lepšie než gély a mlieka," hovorí Oksana Dughina.

Rozhodnutie. Kozmetici nemajú na zreteli neustále používanie týchto výrobkov, najdôležitejšie je vybrať správne zloženie: ak je pokožka suchá a citlivá, vhodnejšia je micelárna voda, ak ide o normálne alebo olejové vody - dvojfázové vody.

Expresné nástroje sú, samozrejme, nevyhnutné: bez nich nemôžete robiť na výletoch alebo kdekoľvek potrebujete byť vyčistený v priebehu niekoľkých minút, napríklad po výcviku v športovom klube. Nie všetky tieto kozmetické prípravky sú vhodné na trvalé používanie a okamžitý účinok spravidla netrvá dlho. Takže nezabudnite na každodennú starostlivosť a procedúry v profesionálnych salónoch.