Výsledky kurzu Alexeja Merkulova: "Štěstí je prirodzený stav"

Počas júnového kurzu sme nehovorili o mystických zážitkoch, čakrách a levitácii. Nie, naše triedy mali za cieľ učiť sa vedome žiť: starať sa o svojich blízkych, pracovať dobre a plodne, byť aktívnym členom spoločnosti a súčasne skutočne užívať život.

Jóga, ako každý iný systém harmonického rozvoja, sa neustále mení a v našom modernom svete sa nemôže spoliehať len na staroveké postuláty a vzorce. Napríklad, podľa védských myšlienok, cibuľa a cesnak sú jedy, ale vy a ja z mnohých dôvodov ťažko odmietame tieto výrobky. Prax by nám mala pomôcť v každodennom živote. Triedy Kundalini Yoga "Vital Force. Nové narodenie, ktoré sa konalo počas mesiaca v otvorenom svete, bolo určené tým, ktorí cítia potrebu zmeniť, aby získali skutočnú sebadôveru a šťastie v modernom svete.

Šťastie nie je výsadou elity. Šťastie je prirodzený stav, nezávislý na výške na bankových účtoch alebo na počte obytných priestorov obsadených. Tiež si nemyslite, že šťastie je úmerné počtu hodín strávených na podložke v meditácii. Šťastie je vždy s nami, vyžaduje len to, aby sme boli sami, ovládali sme svoj život a vyžarovali svetlo múdrosti a uvedomenia a neverili v hororové príbehy, ktoré niekto premýšľal a nezakrýval naše slabosti. Nepotrebujeme koncepcie iných ľudí o tom, ako sa správať a čo robiť. Sami sme pochopili, čo máme robiť, keď počujeme naše srdce. Dokonca aj na ihrisku temnota nevedomosti, strachu a ilúzie máme vždy príležitosť vrátiť sa k sebe, žiť tak, ako chceme, a dýchať hlboko. A všetka sila, ktorú sa snažíme nájsť, je dýchanie: vedomé dýchanie umožňuje ovládanie nášho života.

Preto sme v triede dýchali veľa a rôznymi spôsobmi. V technológii znovuzrodenia kundalini jogy sme použili krivy, meditácie, pranayámu, mudry, bandhas a špeciálnu diétu. Každá trieda zahŕňala prednášku a praktickú lekciu, zaťaženie a intenzita sa znova a znova zvyšovala. Takže krok za krokom zvyšujeme frekvenciu vibrácií vnútornej energie.

V záverečnej triede všetci boli prekvapení: namiesto hudby zo stereo systému sme počúvali hranie indickej rímsy bansuri, gitaru, santúry a zvonov od hudobníka Praviny (jedným z jeho projektov je skupina Anadi Nad, spájajúca hudobníkov z Indie a Ruska). Vďaka magickým zvukom starých nástrojov sme sa ocitli v špeciálnom posvätnom priestore, som si istý, že každý z účastníkov to cítil. Účinok týchto postupov sa zverejňuje každý deň, a ak ste boli s nami, povedzte nám o dojmoch v komentároch, bude to veľmi zaujímavé!

Prostredníctvom praxe sme sa zbavili nepotrebných spomienok, ktoré sú uložené v našom podvedomí. Zintenzívnili sme cirkuláciu prany, aby sme sa oslobodili od vykryštalizovaného samskaru (karmické uzly), vynechali sme spomienky, ktoré v minulosti nemôžu zostať cez priznanie vedomia, aby sme sa zbavili strachu a iných emócií spojených s nimi. Najdôležitejšia vec je, že sme prežili to, čo potrebuje skúsenosť a uvoľnenie. Verím, že náš Shiva tanec - prax purifikácie a oslobodenia - bol úspechom.

Ale nebudeme tam prestať. V decembri sa kurz "Life Force. Nové narodenie bude pokračovať. A v auguste čakáme na víkend v moskovskom regióne, kde sa budeme môcť ponoriť hlbšie do tohto procesu. Ak chcete obnoviť svoj život, ak viete, že ste sa narodili milovať a užívať si, postupujte po ceste sily, uvedomte si svoj nekonečný potenciál, potom Kundalini jóga je veľmi nástroj, ktorý vám pomôže. V našom svete, preťaženom informáciami a príležitosťami, metódy Kundalini jogy sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, pretože, ako naši predkovia, všetko, čo skutočne potrebujeme, je len žiť!

Víkend Kundalini jóga. Nové narodenie "s Alexejom Merkulovom sa bude konať od 10. do 12. augusta v moskovskom regióne v hoteli Arthurs Village & SPA. Podrobnosti a registrácia - budúci týždeň v sekcii "TOURS".

Druhý krok kurzu "Vital Force. Nové narodenie "s Alexejom Merkulovom sa uskutoční v septembri v Open World Development Centre. Podrobnosti a registrácia - budúci týždeň v sekcii "TOURS".