Je možné zmeniť genetiku prostredníctvom stravy?

Dedičná choroba, obezita, skorá úmrtnosť - lekári to často pripisujú "zlým" génom, ktoré sa zdedili od predchádzajúcich generácií. Ale nové štúdie sa osvedčili: mnohé gény môžu byť "zapnuté" alebo "vypnuté" úpravou denného a stravovacieho režimu. Ako je to možné?

Vedci považovali ľudský genóm (celý dedičný materiál uzavretý v bunke) za dlhú dobu niečo statické a trvalé. Ale v posledných 30 až 40 rokoch sa veda epigenetiky ukázala opakom. "Genóm je ako dynamické, živé stvorenie, ktoré neustále rastie, učí sa a prispôsobuje sa," píše Kathryn Shanahan, genetik, biomechanik a najpredávanejší autor knihy "Smart Gene: aké potraviny potrebuje vaša DNA", "Možno ste počuli, že väčšina chorôb je spôsobená náhodnými mutáciami alebo" zlými génmi ". Ale epigenetika hovorí, že to nie je. Ak potrebujete okuliare, máte rakovinu alebo stárnete rýchlejšie, ako by ste mali mať, potom sú vaše gény s najväčšou pravdepodobnosťou úplne normálne, ale fungujú zle. "

Čo ovplyvňuje prácu génov?

Doslova všetko, čo robíme, s ktorým prichádzame do styku s tým, čo jeme. "Môžeme povedať, že náš životný štýl učí gény ako sa správať. Výberom medzi zdravým alebo nezdravým jedlom alebo návykmi programujeme gény pre dobré alebo zlé správanie, "komentuje Katherine Shanahanová.

Navyše, diéta v tomto hrá kľúčovú úlohu. "Štítky, ktoré sú umiestnené na génoch, riadia ich prácu a pomáhajú v priebehu vývoja, pozostávajú z jednoduchých živín - minerálov, vitamínov a mastných kyselín. To znamená, že medzi tým, čo jesť a ako sa správajú gény, neexistujú takmer žiadni sprostredkovatelia, a to je správanie génov, ktoré určujú, ktoré zmeny sa stávajú trvalými a zdedenými, "hovorí Catherine.

Odborník trvá na pravidelnej starostlivosti o vlastný genóm, ktorý pomôže zlepšiť vaše zdravie, zdravie a ochráni vaše budúce deti pred mnohými nepríjemnými chorobami.

Aká diéta lieči gény?

Ten, ktorý obsahuje maximum prírodných zložiek (známych ľudskému tela už tisíce rokov). Logika je jednoduchá: vieme, že majú pozitívny vplyv na genóm, inak by tento druh jednoducho neprežil až dodnes.

Špecifickejším odporúčaniam pre prípravu stravy pre "ideálne gény" možno nájsť takmer vo všetkých národných kuchyniach. V každom z nich sú jedlá štyroch kategórií:

1. Mäso varené na kosti.

2. Vnútorné orgány a tripe.

3. Čerstvé (surové) rastlinné a živočíšne výrobky.

4. Fermentované a klíčené potraviny.

"Význam týchto kategórií dokazuje skutočnosť, že sú doslova všadeprítomné," komentuje Katherine Shanahanová. "Tieto kategórie preukázali svoj úspech, pretože zaručujú zdravie a prežitie svojich spotrebiteľov."

Pokiaľ ide o obsah užitočných látok, všetky tieto produkty sa dokonale dopĺňajú.

* Mäso na kosti obsahuje mnoho glykozaminoglykánov (rastové faktory) a minerály (stavebné materiály pre kostru). "Toto všetko udržia vaše kĺby v dobre naolejovanom stave, nedovolí, aby starnúca kosť sa rozpadla a starala sa o vaše svaly," hovorí Katherine Shanahanová.

* Mäso domáce orgány bohaté na vitamíny rozpustné v tukoch. "A mozog a nervové tkanivo sú zdrojom omega-3 a iných mastných kyselín a fosfolipidov, stavebných materiálov pre nervový systém," dodáva Catherine.

* Čerstvé rastlinné potraviny prirodzene nasýtený toľkými antioxidantmi, ktoré nikdy neprežijú proces sušenia, tepelného spracovania alebo balenia do kapsúl a fliaš. To isté platí aj pre mäso - to je dôvod, prečo odborníci neodporúčajú podrobiť ho dlhodobému tepelnému spracovaniu, počas ktorého ho strácajú mnohé užitočné látky. Najlepšia možnosť varenia je konzumácia.

* Fermentované potraviny, plný probiotík, chráni tráviaci trakt pred patogénnymi baktériami. Probiotiká, ktoré žijú v črevách, produkujú aj rôzne vitamíny, ktoré pomáhajú naplniť ich možný nedostatok stravy.

Počujte tieto odporúčania, ak je vaším cieľom dobré zdravie a pohoda.