Mestské záhradkárstvo: strešné a kancelárske záhrady

V predvečer 22. apríla, Svetový deň Zeme, mestské zeleninové záhrady sú najhorúcejšou témou v Montreale. Čím rýchlejšie rastie populácia megalopolík, tým viac občanov na celom svete vytvára záhrady a záhrady na nádvoriach, kanceláriách, strechách a dokonca aj na múroch.

Na streche 11-poschodovej administratívnej budovy sa na slnku dozrievajú melóny, sladké a horúce papriky, cukety, baklažány a špenát. Moja suseda dokázala vytvoriť šikovný tortu na paradajku v malej vaničke pri vchode - potom ošetrila celý náš dom. A v septembri som pri chôdzi so svojou dcérou našiel skutočné hrozno na neďalekej ulici - viselo nad plotom vo veľkých zoskupeniach.

Dnes v strede samotného Montrealu je asi 100 mestských záhrad a sadov. Mnohí Kanaďania si posedia postele a stavia skleníky priamo na nádvoriach a zaberajú iné voľné "kúsky" mestskej architektúry. Strešné záhrady sa v posledných rokoch stali najobľúbenejším formátom. Pracovníci z bielej obojky zbavujú stres tým, že organizujú miniatúrne záhradníctvo na vrchole administratívnych budov a počas prestávok sa veselo bavia na strechách s plechovkami a hrebeňmi.

"Minulú sezónu sme dokázali vyzdvihnúť 113 kg čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré tu vyrástli," povedal mi Mathieu Roy, zamestnanec neziskovej organizácie. On a jeho priatelia zlomili svoju záhradu na streche 11-poschodovej administratívnej budovy v centre Montrealu v roku 1997. "Leto bolo suché a slnečné a preto sa narodili hlavne bazalka, paradajky, melóny, sladké a červené papriky, cukety, baklažány a špenát".

Cieľom Action Communiterre a dvadsiatich ďalších podobných spoločenstiev je poskytovať rodinám s nízkymi príjmami, starým ľuďom a študentom čerstvé a zdravé jedlo. Napríklad komunita študentov dobrovoľníkov otvorila v streche záhrady malú kaviareň. Pracuje od júna do októbra, varené jedlá tu výlučne z vlastných výrobkov. Rastlinné polievky a polievky sa prepravujú bicyklom do blízkych nemocníc, do sirotincov a domovov dojčiat.

Jedinou prekážkou pre mestské poľnohospodárstvo sú príliš dlhé a mrazivé zimy v Montreale, ktoré pokračujú až do konca marca. Semená musia byť vysadené dopredu doma, inak plodina nebude dozrievať na jeseň.

Moja nová priateľka, Sarah Brunel, vedie projekt. Jeho úlohou je poskytovať obyvateľom mesta špeciálne kontajnery s hydroponickou pôdou a semenami. "Mestá očakávajú semená rastlín vopred a prinesú sadenice do našej spoločnej záhrady," hovorí Sarah. - Takže máme dobrú úrodu a prilákať viac ľudí do projektu. Je zábavné, zaujímavé a prináša vynikajúce ovocie. " V zberovej sezóne sa všetci účastníci stretnú na veľké sviatky pod širým nebom.

Pred niekoľkými rokmi založila Sarah so svojimi vlastnými rukami malebnú záhradu s využitím skúseností získaných počas jedného a pol roka botanickej práce v Havane. Kubánske hlavné mesto je priekopníkom a modelom mestského poľnohospodárstva. Samotná Havana zabezpečuje zeleninu a ovocie po celý rok. Bolo to odtiaľto v 90-tych rokoch to, že móda, ktorá dnes prešla.

Každý národ má svoju špecializáciu. Napríklad parížania sa zamilovali do zvislých záhrad na stenách. V Spojených štátoch a vo Frankfurte používajú opustené pozemky mestských predmestí pre zemiaky, mrkvu, uhorky a paradajky. Japonci a Číňania zdobia svoje kancelárie skvelými skleníky.

Ak sa pozriete pozorne, mám záhradnú tému všade. Susedia z domu cez ulicu všetky jeseň ovládali kladivá vo svojom dvore a postavili veľký drevený skleník. "Budúci rok budeme mať rukolu a cukety," povedal mi sused v odpovedi na žiadosť, aby sa večery nestarali. Bohužiaľ, v mojom kondomíniu je dvor obyčajný a neustále v tieni, inak by som rád pestoval obľúbené uhorky na zemi - chýba mi to tak ďaleko od mojej vlasti!

Dúfam, že raz v mojom rodnom Moskve bude vzduch čistejší, potom sa paradajky na streche mrakodrapu Novo-Arbatskaya a jabĺk na bulvári Ringu už nebude javiť ako sci-fi.