Diéta + alkohol

Príjemné jedlá a chudnutie nevylučujú alkohol. Ak alkohol nebol škodlivý, potrebujete vedieť niekoľko jednoduchých pravd.

Alkohol je vysokokalorický výrobok. Jeho energetická hodnota je 7 (kcal) na 1 g, čo je výrazne viac ako množstvo bielkovín a uhľohydrátov. Avšak tieto "prázdne" kalórie: zohrávajú úlohu palív, ale nedávajú žiadny materiál na metabolizmus. Polovica fľaše bieleho vína je asi 300 kcal (z toho cukor nepresahuje 30 kcal, zvyšok je alkohol). Na porovnanie: päť lyžičiek otrúb s odstredeným mliekom a malým banánom vás bude stáť rovnako 300 kcal, ale poskytne vám bielkoviny (19% dennej hodnoty), 34%, vápnik 21% a železo 21%.

Mnoho diét ukladá úplný zákaz všetkých druhov alkoholu. Koniec koncov, získať pevný doplnok kalórií, telo prestane tráviť svoje vlastné rezervy. Alkoholické kalórie horia rýchlejšie ako živiny z potravy. To je dôvod, prečo, keď dostal "ľahkú energiu" z alkoholu, telo posiela všetko ostatné ako rezervu na podkožný tuk.

Okrem toho alkohol zvyšuje chuť do jedla, preto po pití ešte niekoľkých pohárov vína, budete jesť viac ako zvyčajne. Okrem toho alkoholické koktaily sú tiež nebezpečné z dôvodu, že tie, ktoré obsahujú ovocné šťavy, sódu alebo smotanu, sú dodatočnými zdrojmi cukru a tuku.

Ak sa nedostanete lepšie, pite víno s ľahkými jedlami. Ale je tiež nemožné odmietnuť občerstvenie: v tomto prípade bude vážne postihnuté pankreas a pečeň. Po zbavení nadbytočných kalórií riskujete zarobenie pankreatitídy alebo cirhózy pečene. Súhlasím, nie najvýnosnejšia výmena.

Zlaté pravidlo: červená je lepšia ako biela; víno je lepšie ako pivo; tmavé pivo je lepšie ako ľahké pivo; pivo je lepšie ako likéry; čisté nápoje sú lepšie ako koktaily.

Ako viete, víno v malých množstvách je užitočné. Prispieva k tvorbe krvi, znižuje hladinu, normalizuje hladinu glukózy v krvi a slúži ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. umožňuje obed a večeru použiť pohár suchého vína. Všetky typy sú založené na liečebných vlastnostiach vín.

Čo robiť, ak sa rozhodnete pokračovať v strave, ale nemáte v pláne úplne prestať s alkoholom? Tu sú niektoré jednoduché tipy:

- Jedzte pred pitie. Takže bude ľahšie kontrolovať množstvo potravy;

- nepijte viac ako pohár denne;

- objednať koktail, požiadať o použitie diétnej koky;

- koktaily obsahujú asi 500 kcal, preto ich považujte za kompletný dezert a nie za prídavok;

- piť tmavé pivo miesto objasniť. Tma rýchlo spôsobí pocit saturácie a je ťažké piť viac ako jednu pohár;

- v priemere 350 ml piva, 150 ml vína a 50 ml silného alkoholického nápoja obsahujú rovnaké množstvo kalórií.

Kalorický stôl niektorých alkoholických nápojov