Veľkonočné recepty z celého sveta

Veľká noc je široko oslavovaná na bohatom stole, a to nielen v Rusku, ale aj v iných krajinách. A všade ich tradície a slávnostné jedlá. Na nadchádzajúcu oslavu sme pre vás zhromaždili svetové veľkonočné recepty.

Veľkonočné recepty v Škótsku

V Škótsku, rovnako ako v Anglicku, je bežné, že veľkonočné raňajky pripravujú krížové buchty s kandizovaným ovocím a množstvom korenia. Predpokladá sa, že pocit pálenia v koreniach by mal pripomínať veriacim Kristovmu utrpeniu.

Jedným zo symbolov Veľkej noci v Anglicku a Škótsku je Veľkonočný zajačik. Jeho figúrky - ozdobné a jedlé - zdobia slávnostný stôl. Deti sú si istí, že veľkonočný zajačik v noci schoval pochúťky a farebné vajcia v dome alebo na záhrade, takže na slávnostnú nedeľu je prvou vecou, ​​ktorú hľadajú. Dnes sa táto zábava stala takou populárnou vecou, ​​že Big Egg Hunt (veľký lov vajíčok) sa usporadúva na Veľkú noc vo viacerých veľkých mestách sveta - ľudia hľadajú farebné vajcia skryté v parkoch, umeleckých objektoch a dokonca aj v nočných kluboch. Pre slávnostné stoly v Škótsku je bežné variť jahňacie koláče a mäsové koláče.

Jurij Lamonov, šéfkuchár "Škótska bunka":

"V Škótsku hostia, ktorí prišli na Veľkú noc, určite budú kŕmení karbonátky, ktoré sa často vyrábajú s cesnakom a medom. Ale hlavným mäsovým jedlom po mnoho storočí zostáva pečené plnené jahňacie. Jahňacie je symbolom Veľkej noci na rovine s veľkonočným zajačikom. Sladké jahňacie vdolky sa podávajú pri stole. Mimochodom, pripravujú sa veľmi jednoducho a rýchlo. "

Veľkonočné jahňacie košíček

Prísady. 100 g masla, 4 vajcia, 150 g cukru, 60 g múky, 100 g vareného kondenzovaného mlieka alebo čokoládovej pasty, sódy na špičke noža.

Pokyny. Oddeľte žĺtky od bielkovín, premiešajte ich so zmäkčeným maslom a cukrom. Veverky bič v hustej pene. V zmesi žĺtka a oleja pridajte múku a sódu. Všetko dôkladne premiešajte. Potom pridajte šľahané biele a jemne premiešajte. Mali by ste mať masu podobnú v konzistencii s hustou kyslou smotanou. Maslo tvarujte jahňacou maslom a vložte do nej cesto. Vložte do studenej rúry a zapnite ju o 200 stupňov. Pečieme 30-40 minút. Ochlaďte ju. Plátok nakrájajte pozdĺžne na dve časti, vyčistite kondenzovaným mliekom a spojte. Pokiaľ je to potrebné, posypeme cukrom na začiatku koláča.

Veľkonočné recepty Švajčiarsko

Velikonoční ráno vo Švajčiarsku začína bohatou raňajkami. Palačinky, buchty, veľkonočné koláč s krupicou, koláče, švajčiarske syry a samozrejme farebné vajcia sa podávajú. Potom celá rodina ide do kostola pre službu. Na obed, čakanie na priateľov a príbuzných. Tabuľka pre Veľkú noc je zvyčajne bohatá: servíruje širokú škálu mäsových jedál, pečiva a dezertov. Najčastejšie je pečené jahňacie alebo kozie mäso na dovolenku. Uistite sa, že s množstvom vonných bylín.

Medu a Severin, reštaurácia kuchári jazeroChavonnes, Villars, Švajčiarsko:

"Najobľúbenejšou jedálňou pre veľkonočnú tabuľu pre takmer každého občana Švajčiarska je pečené jahňacie alebo kozie mäso. Ideálne, samozrejme, ak je mäso varené na špíz na živom ohni. Avšak bežná rúra bude robiť. Všetci tí, ktorí pozorovali pôst pred Veľkou nocou, si môžu vychutnať tradičné alpské jedlá s fondovým syrom a raketou.