Rýchlo uvoľniť hmotnosť: najlepšie možnosti na pôstné dni

Ak nie ste schopní systematicky strácať váhu do nového roka, stále máte čas odhodiť niekoľko kilogramov navyše pomocou vykládky. Hovoríme o najlepších voľbách nalačno.

Mnoho žien sa usiluje stavať na pôstnych dňoch pred stretnutím hlavného sviatku roka. Zbavte sa výraznej nadmernej hmotnosti v dôsledku niekoľkých dní vykládky, samozrejme nebude fungovať, ale hodiť pár libier je celkom možné.

Musím povedať, že väčšina odborníkov na výživu neschvaľuje radikálne metódy straty hmotnosti, ale pri vypúšťaní, ak sa to robí správne, nevidia veľa zlého. Po prvé, pozrite sa na veci reálne - ak ste nenašli silu metodicky a postupne schudnúť, nevykonávajte veľké stávky na pôstné dni v zostávajúcej dobe až do nového roka. Odborníci odporúčajú maximálne dve vykládky za týždeň s prerušením 2-3 dní. Majte na pamäti, že akékoľvek obmedzenia v strave - veľký stres pre telo. Preto sa pred vyložením odporúča konzultovať s lekárom. Ak trpíte akýmkoľvek chronickým ochorením, je to jednoducho potrebné.

Vykládka: základné pravidlá

Aby bolo zabezpečené, že vykládka je efektívna a súčasne bezpečná, dodržiavajte nasledujúce pravidlá.

* Naplánujte deň pôstu vopred. Nepoužívajte ho, ak potrebujete vykonávať ťažkú ​​fyzickú prácu. Odstraňovanie odpadu, keď dôjde k veľkému psycho-emocionálnemu napätiu, napríklad dôležité rokovania, zodpovedné stretnutie. Obdobie ICP a prvé tri dni menštruácie tiež nie je časom na prísne diétne obmedzenia.

* Príjem kalórií na deň pôstu by mal byť od 700 do 1200 kalórií. Súčasne by menu nemalo obsahovať tuky vo forme jednotlivých výrobkov, ako je maslo, sardinka. Rovnako ako potraviny s vysokým obsahom tuku, ako sú tučné mliečne výrobky, syry. Jedlá sa môžu naplniť malým množstvom rastlinného oleja. Soľ je tiež vylúčená zo stravy. Toto opatrenie vám umožní odstrániť nadbytočnú tekutinu z tela. Ak však trpíte hypotenziou, pridajte malé množstvo prírodnej morskej alebo kamennej soli do menu.

* Počet jedál by mal byť od piatich do desiatich. Keď je telo neustále obsadené trávenie jedla, vytvára pocit sýtosti a vydrža stravovacie obmedzenia je oveľa jednoduchšie.

* Na vykládku nie je potrebné brať len jeden výrobok, ako si myslí mnoho ľudí. "Naopak, je veľmi žiaduce, aby proteíny, tuky a sacharidy boli prítomné v strave," hovorí Mikhail Gavrilov, psychoterapeut, Ph.D., autor patentovanej metódy stravovania a redukcie hmotnosti, člen Ústavu funkčného lekárstva (IFM, USA), - Je dôležité dodržiavať rovnováhu medzi potravinovými látkami (bielkovinami, tukami, uhľohydrátmi), aby nedošlo k narušeniu systému kontroly chuti do jedla. V jedle v deň vykládky môže byť napríklad dusená neškrobová zelenina, chudé mäso pečené alebo varené so šalátom uhoriek a zelených, vajcia vajec z kuracieho mäsa a rovnaká zelenina. Kľúčovým faktorom vykládky je presne zníženie spotreby energie o približne 50% a nie použitie jediného typu výrobku. " Použite na pôst deň jedlo, ktoré máte radi. Táto potravina by však mala mať nízky glykemický index (GI). Nejedzte potraviny, ktoré zvyšujú chuť do jedla, napríklad kyslé jablká alebo kyslé bobule.

* Zvážte čas roka a vlastnosti vášho tela. "V zime budete cítiť pohodlnejšie vykladanie na horúcich cereáliách a horúcich zeleninových polievkach, varené mäso - nasýtia a zahriajú," hovorí Rimma Moisenko, doktorka najvyššej kategórie, odborník na výživu, kandidát lekárskej vedy, vedúci kliniky "Rimmarita" v knihe "Môj program na chudnutie". - Zatiaľ čo deň pôstu na kefír, ľahké zeleninové šaláty, studené zeleninové polievky, ovocie a bobule, bude potrebné, aby ste vynaložili značné úsilie, aby ste to dokázali vydržať. Takéto možnosti sú vhodnejšie na vykládku v teplej sezóne. V druhej polovici menštruačného cyklu je lepšie stráviť proteínový deň pôstu. "

* Počas vyprázdňovania pite dostatočné množstvo čistej vody - približne 30 g na kilogram hmotnosti. Zelený alebo bylinný čaj je tiež vhodný. Menu by nemalo byť káva, alkohol a sýtené nápoje, rovnako ako šťavy. Môžete pridať trochu citrónovej šťavy do vody, aby ste sa cítili viac veselý.

"V čase pôstu, v dôsledku výrazného nedostatku energie a spotreby výrobkov s nízkym GI, klesá hladina cukru v krvi," hovorí Rimma Moisenko v knihe "Môj program na chudnutie". - Preto sa môže vyskytnúť slabosť, nepríjemné pocity, ospalosť. Táto podmienka je kompenzovaná odberom horúceho čaju a oddelene - čajovou lyžičkou medu. Alebo jednoducho vložte čajovú lyžičku medu do úst, ale ihneď neprehltnite, ale rozpustite ju. Môžete to urobiť trikrát denne, nie viac. Horúci čaj s nesladenými krekry tiež pomôže. "

Varianty dní nalačno

Tu sú niektoré možnosti na vyloženie, praktizujúce, že sa zbavíte niekoľkých libier nadváhy bez námahy a poškodenia zdravia.

* Vykladanie mäsa a zeleniny. Táto možnosť je pomerne šetrná a vyhovuje takmer všetkým. Počas dňa sa odporúča konzumovať 700-800 g neškrobovej zeleniny (paradajky, paradajky, rôzne druhy kapusty, cukety, reďkev, zeler atď.) A 400 až 500 g chudého mäsa a najlepšie hydiny alebo chudejšej ryby. Výrobky sú prednostne v pare. Môžete ich tiež pečiť v rúre. Umožňuje naplniť zeleninu malým množstvom rastlinného oleja. Je lepšie zdržať sa soľ. Namiesto mäsa a zeleniny môžete použiť 300 až 400 gramov nízkotučného tvarohu alebo jogurtu a 1,5 kg ovocia (okrem banánov a hrozna). Bielkovinové potraviny pomôžu vyhnúť sa pocitu hladu, stimulujú úbytok hmotnosti. Je žiaduce, aby boli zahrnuté do každého jedla, takže sa budete cítiť plný celý deň.

* Vykladanie z neškrobovej zeleniny. Je lepšie jesť surovú zeleninu - v tejto forme majú diuretické, čistiace a potláčajúce vlastnosti hnilobnej mikroflóry. "Počas dňa asi 1-2 kg zeleniny by mali byť spotrebované surové," hovorí Michail Gavrilov. - Môžu to byť uhorky, akékoľvek druhy kapusty, zeler, paradajky, zelenina, všetky druhy šalátov, reďkovky, okrúhlice. Ľudia s chorobami surovej zeleniny v zažívacom trakte sa neodporúčajú. Aby sa zelenina ľahšie strávila telo, môže byť kapusta a koreňová zelenina ponorená - mierne uhasená. " Skvelá možnosť na pôst na čerstvej zelenine - tekvica v kombinácii s uhorkami, mrkvou, zeleninou. Tekvica môže byť pečená pridaním zázvoru a cesnaku. Odporúča sa ochutnať jedlo malým množstvom rastlinného oleja, aby boli vitamíny bohaté na tuky bohaté na tuk lepšie absorbované.

* Vykladanie na polievkach. Vhodné teplé svetlo zeleninové polievky, napríklad minestrone, šošovica, squash. Rastlinné polievky sú nízkokalorické, ale na úkor vysokého obsahu vlákniny dokonale potláčajú hlad. Áno, a cítite sa, že ste jesť horúce, voňavé jedlo, oveľa pohodlnejšie ako v prípade, že by boli vo vašom vykládacom menu nejaké kyslé jablká alebo vodnaté uhorky. Takže bude ľahké zachovať obmedzenia v strave. Polievky v čreve vytvárajú priaznivé prostredie, aktivujú trávenie (kvôli kvapaline a všetkým rovnakým vláknom), tráviaci trakt je účinne očistený. Vyloženie na polievku by ste mali jesť iba túto misku od rána do večera - každé 2-4 hodiny. Určite veľkosť porcií sami: je nepravdepodobné, že sa zbavíte kalórií. Počas dňa môžete jesť ako jeden druh polievky a striedať niekoľko týchto jedál. Nájdete tu recepty na zeleninové polievky.

* Vykladajte na varené chudé mäso. "Takzvaný proteínový štrajk," hovorí Michail Gavrilov. - Spočíva v tom, že počas dňa pre niekoľko recepcií by ste mali jesť až 1 kg vareného bieleho mäsa z kurčiat alebo moriek. Proteínové vlákna viažu molekuly vody a odstraňujú ju z tela. Takto sa môžete zbaviť prebytočnej kvapaliny (vzniká vo veľkom množstve počas rozpadu tuku), čo spôsobuje nadúvanie a tým výrazne znižuje objem tela. Takéto vyloženie je jedným z najefektívnejších, ale vhodný len pre ženy so zdravými obličkami a pečeňou, ktorí sa budú vyrovnávať s vylučovaním veľkého množstva produktov rozkladu bielkovín. " Nezabudnite piť dostatok vody.

Ako sa správať po dni pôstu

Majte na pamäti, že deň po vyložení bude pravdepodobne ťažké odolávať pokušeniu pri jedle. Preto neplánujte vyloženie v predvečer dovolenky alebo pred víkendom, keď ste zvyknutí na odpočinok, bez toho, aby ste sa popierali nič. V deň nasledujúci po vykládke sa pokojne vráťte do programu zdravého stravovania. Vyžadujete posilnenie sebakontroly. V tento deň silno zlikvidujte korenené, slané a sladké pokrmy. V opačnom prípade sa nebudete môcť obmedziť a preťažiť sami, ohromujúci úsilie. V intervaloch medzi dňami vyprázdňovania jesť vyváženú stravu - telo by malo dostať všetky potrebné látky. Každý deň by mala obsahovať bielkoviny a mliečne výrobky, zdravé tuky, zrná, ovocie a zeleninu. Potreba sladkosti, pokúste sa uspokojiť čerstvé ovocie alebo sušené ovocie. Dňom pôstu je tiež pomôcť telu prechádzať na zdravšie stravu.

Aby sa zabezpečilo, že nový rok a dlhé sviatky s bohatými sviatkami nebudú stresujúce pre organizmus, ktorý sa už používa na určitú stravu, snažte sa dodržiavať pravidlá zdravého stravovania počas prázdnin. Tu nájdete užitočné tipy, ako to urobiť. A keby ste sa stále nemohli vyhnúť pokušeniu a dovolili ste príliš veľa, tu je pre vás podrobný program, ako sa dostať do tvaru po prázdninách.