Lydia Ionova

Dietitián, zakladateľ kliniky Dr. Ionova, tvorca autorovho spôsobu straty hmotnosti. Jedinečnosť tejto metódy je v neprítomnosti jedinečnosti: Lydia úspešne využíva skúsenosti západných odborníkov v jej praxi.

V roku 1992 absolvovala lekársku fakultu 3. moskovského lekárskeho ústavu a okamžite vstúpila do rezidencie v kardiologickom centre. Pravdepodobne sa začiatok 90. ​​rokov nezbavil vedy, preto Lydia odmietla pokračovať v vedeckej kariére.

Po narodení svojho syna pracovala ako kardiológ a športový lekár vo fitness centre Fit & Fun na Chistoprudnom bulvári. Tu sa Ionova stretla s nutnosťou vypracovať odporúčania týkajúce sa výživy. "Ukázalo sa, že domáca dietetika sa zastavila na úrovni dvadsiatych a tretích rokov," hovorí Lydia. "Nikto nič nevedel okrem 15 liečebných tabuliek."

Nedostatok informácií spôsobil, že sa Ionov obrátil na západné zdroje. A ukázalo sa, že v britských a amerických učebniciach existujú jasné dlho osvedčené metódy výberu stravy. "Diétne poradenstvo sa zásadne líši od všeobecnej praxe," hovorí Ionova. "Ľudia prichádzajú k lekárovi s akútnymi chorobami. Jeho úlohou je rýchlo konať. Preto je tu vzťah autoritatívny: lekár predpisuje, pacient vykonáva. Obezita je chronické ochorenie a prístup musí byť úplne iný, pretože pacient musí zmeniť svoj životný štýl, návyky. Tu je afiliantová pozícia účinná: lekár nepredpisuje liečbu vo forme objednávky, ale trpezlivo vysvetľuje klientovi význam stravy a cvičenia, podporuje nezávislé správne rozhodnutia. "

Tento princíp tvoril základ "diéty, ktoré sa vám páčia" - tak samotní pacienti vyvinuli iónový výživový systém. Páči sa mi to, pretože to neznamená prísne obmedzenia a bolestivé opustenie všetkého, čo je pre srdce a žalúdok príjemné.

V roku 2002 sa na klinike Krasnoselskaya otvorila prvá iónová klinika. Neskôr sa na ňom objavilo malé tréningové centrum pre výživu, kozmetikov a psychológov, to znamená pre tých, ktorým tieto vedomosti môžu byť užitočné v ich práci. "Pripravili sme všetkých špecialistov, ktorí pre nás pracujú, pretože v Rusku jednoducho neexistovala takáto inštitúcia, kde by sme sa učili robiť to, čo potrebujeme."

Vlastne to nie je niečo radikálne nové alebo jedinečné autor. Využíva prístup, ktorý praktizujú všetci progresívni lekári na Západe, prístup, ktorý bol opakovane dokázaný medicínskou činnosťou založenou na dôkazoch: partnerstvá s pacientom, kombinácia dietológie a psychológie, vyvážená strava a fyzická námaha, práca s potravinovými návykmi.

V roku 2007 sa na Nakhimovskom prospekte objavila druhá a priestrannejšia klinika. Dr. Ionova ju vezme do nej. Teraz pracuje viac ako 20 odborníkov na oboch klinikách: odborníkom na výživu, psychológom a masážnym terapeutom. V blízkej budúcnosti sa podobné zdravotnícke strediská plánujú otvoriť v mnohých veľkých mestách krajiny.

Pozrite si video: Vaganova Ballet Academy: Classical Exam 2018. 8th grade. Centre Part 3 (Júl 2019).