Zhon

Pár tanca, ktorého meno sa prekladá z angličtiny ako "rozdrviť". "Pushes" je hlavne muž, dievča je povinné iba poslúchať partnera. Často tanečné kroky sú ako príležitostný sex.

Hluk sa tiež nazýva špinavý tanec a to nie je ďaleko od pravdy. Podľa Gleba Komarovského, vedúceho ateliéru dvojice tanečných vystúpení a vedúcich tanečných a umeleckých tréningov, je ruch jedinečný v tom, že sa dá robiť kdekoľvek: v kuchyni, v klube, v garáži, na pláži. Všetko závisí od temperamentu výkonných umelcov. Základné kroky sú vypožičané z rôznych štýlov (mambas, argentínske tango, valčík), ale veľmi zjednodušené. Rytmus sa uskutočňuje za dve až tri štvrtiny a perfektne padne na akýkoľvek hudobný sprievod, a to Ray Charles, Juri Antonov alebo skupina Rammstein. Ideálny hlučný podcast je však považovaný za klasické bluesové a latinskoamerické melódie.

Kedy a za akých okolností sa objavil "špinavý tanec", je neznámy. Niekto si myslí, že pouliční tanečníci na Floride vynašiel to na začiatku 20. storočia, niekto si myslel, že vznikol koncom sedemdesiatych rokov v diskotéke v New Yorku. V Moskve sa o tomto zázraku dozvedeli až koncom osemdesiatych rokov, kedy zahraniční študenti začali organizovať zhromaždenia v ubytovni hlavnej budovy Moskevskej štátnej univerzity. V priebehu tých istých rokov vznikla Moskovská hustá federácia, ktorá prevzala organizáciu diskoték, školení a súťaží.

Hustle tanečníci nemajú tvrdé choreografické vyrovnanie ani všeobecne akceptované uniformy. Pre triedy nepotrebujete špeciálnu obuv (ako napríklad) a komplikované doplnky (ako v brušnom tanci). Oblečte jednoduché tenisky, džínsy a tričká. Oveľa dôležitejšia je emocionálna zložka tanca. Rozhodujúcim faktorom je voľnosť. Dievča, ktoré sa zhromaždilo na zhromaždenie, by malo jasne vedieť, že za pár hodín bude musieť na svojom tele pocítiť desiatky kavalierov (na niektorých diskotékach je zvykom meniť každú skladbu partnermi). Odporúča sa mladým ľuďom, ktorí sa zhromaždili pre Hustlu, aby sa vopred pripravili na to, že bez ohľadu na to, ako okouzlující a krásna je partnerka (priateľka, manželka, sestra) po dvoch alebo troch tancoch, musí ju dať druhému. Toto sú pravidlá zhonu.

Pozrite si video: Zhon. Ctrl Alt Delete (Január 2020).