Detox na Bakulevka: Ako som sa zbavil toxínov

Rozmaznaný s komfortom a efektívnosťou európskych kúpeľov, nebol ich meniť. Ale priateľ, manželka oligarchu, pevne povedal: "V Bakulevke budeme čistiť! Len tam môžete dať do poriadku tráviaci trakt a získať normálny detox. "

Bol som v rozpakoch a nebol morálne pripravený, ale neodvážil som sa dôverovať tvrdým marketingovým argumentom starého priateľa: ideme spať - ideme spať! Zdravotnícke a rekreačné centrum Troparevo (známejšie ako Bakulevka) prenajíma niekoľko poschodí v sanatóriu-preventorium zariadenia vzácnych kovov, neďaleko stanice metra Yugo-Zapadnaya. Miesto, musím povedať, je pomerne pohodlné, s krásnym parkom a zachovalou atmosférou prestížneho sovietskeho dovolenkového domu: množstvo kobercov, umelých paliem a plyšových záclon.

Priebeh čistenia tela je navrhnutý na päť dní. Na žiadosť pacientov sa vykonáva od piatku do utorka. Pre veľmi zaneprázdnených ľudí je čas úplne vhodný: v piatok sa dokončia veci, potom dva víkendy, v pondelok sa obchod len otáča a v utorok ste už schopní prevziať zodpovednosť. Ak je klient potrebný v krajine (áno, to je pravda!), Je dovolené odísť na chvíľu a potom pokračovať v postupoch.

Ideológom a organizátorom tohto programu je Lyudmila Vitalevna Pokornaya, kardiológ a iridodiagnost. Lyudmila Vitalievna má za sebou viac ako desaťročnú skúsenosť. A presvedčivý výsledok - každý, kto sa k Bakulevke pokúsil detoxizovať, sa následne verí iba na ňu. "Sasha, Natasha, Olga" - takto adresuje návštevníkov bez ohľadu na ich vek a postavenie. Medzi klientmi patria poslanci Štátnej dumy (všade spolu so všadeprítomnými bezpečnostnými strážnikmi), podnikateľky a podnikatelia, manželky silných svetových starostov veľkých ruských miest a dokonca aj zahraničných hostí. A všetci majú radi takéto pohodlie.

Prvý deň

Takže detoxikácia. Spolu s miestnym kľúčom som dostal šálku polypepánu a šálku ovseného bujónu - proces sa začal. Lyudmila Vitalevna ma pozvala do svojej kancelárie, zvážila a diagnostikovala. Presnosť, s ktorou popisovala môj stav, bola úžasná. "Wow," myslel som si, "to isté mi bolo povedané po týždenných vyšetreniach gastroenterológa, flebologa, neuropatologa, urológa - serióznej rady." Potom som šiel na podlahu na úpravu vody. V saune sa u útulného veľkého stola zhromažďujú všetci "upratujúci kamaráti". Tu sú spoločné každodenné pocity a životné skúsenosti. Potraviny - a od toho dňa, neúplné, nadobudlo platnosť - v žiadnom prípade nie je zakázanou témou rozhovoru. Pili sme - nejakú čerstvú šťavu, nejakú psíkovú bujónu - hovorili sme, sedeli sme v saune, potom sme sa zastavili na podvodnú masážnu sprchu a tiež na pravidelnú celkovú masáž.

Nie veľmi príjemný sprievod na tieto akcie, ktoré sú celkom jednoduché pre telo - s bylinkami a citrónovou šťavou. Áno, hrnček Esmarkh a veľa pohárov v miestnosti sú moje verné spoločnice po celé štyri dni. V prestávkach, ak existuje túžba, môžete chodiť v parku, pozerať sa na televíziu, čítať, nakoniec.

Druhý deň

Vyzerá ako prvý. Ráno - nabíjanie. Solid, na alebo Norbekova, s prvkami a. Inšpirujúca. Potom som bola opäť obklopená starostlivosťou: urobili masky v saune, napojili ich šťavou až do 15:00. Potom prišla prvá prípravná kanála - čistenie pečene. V skutočnosti ide o podstatu kurzu. Udalosť nie je ľahká, bez lekárskeho dohľadu sa neodporúča.

Tretí deň

Vedúci v programe. Pripadá na nedeľu, nie je potrebné naplánovať stretnutia pre tento deň. Šťavy a nápoje - až do 15:00, potom homeopatia plus choleretická zbierka. Večer, po siedmich, priniesli mi pohár olivového oleja a pohár citrónovej šťavy. Láskavo požiadaný piť. Nie ponáhľal, chválil som za odvahu. Potom bola na pravú stranu viazaná vykurovacia podložka. Za tri hodiny som ležal a pečeň fungovala. Výsledok následnej klystýry vyvolal silný psychologický účinok. Po ňom som zopakoval toto kúzlo: "Nikdy, už nikdy nebudu jesť! A nebudem brať alkohol! Slnko, vzduch a voda! "

Štvrtý deň

Ťažké. Nechcem jesť vôbec, telo je slabé. Postupy sa opakujú, ale napriek vnemu na vnímanie som si zrazu všimol, že opasok na župane musí byť dvakrát zabalený okolo pásu a že sa potápače stratia na chodbe. Zrejmé úbytok hmotnosti bez prehĺbenia častí tela, ktoré sa zbavili tuku, vracia energiu a radosť. Pozeráme sa na seba s našimi "kolegami" v detoxikácii a schvaľujeme sa schvaľujúco.

Piaty deň

Extrakt. Opätovne si zase šupky - 4 kg, ako sa nikdy nestalo (ten istý zázrak, plus alebo mínus jeden kilogram, stane sa každému). Napriek tomu, že úprava hmotnosti nie je hlavnou vlastnosťou programu. Lyudmila Vitalyevna znova vykoná diagnostiku a poskytuje podrobné odporúčania pre ďalší život.

Rozlúčil som sa s Bakulevou. Každý "očistený" udržiava bez alkoholu a ťažkých jedál v závislosti od vôle a životných podmienok. Mnohí, a nie som výnimkou, začnú získavať čas vo svojom zaneprázdnenom pláne, aby sa znovu dostali k detoxii. Ako často sa tento postup opakuje, každý si sám rozhodne. Sú nadšenci, ktorí raz za štvrťrok navštívia centrum na "juhozápade". Pre seba som sa rozhodol, že budem čistiť telo skoro na jar a neskoro na jeseň. Ako v skutočnosti experti Bakulevka odporúčajú obyvateľov metropoly.

Náklady na: 28 tisíc rubľov. (mierne upravené).

Postupy nad čistiaci kurz (kozmetika, permanentný make-up atď.) - na požiadanie.