9 simulátorov, ktoré môžu byť nebezpečné

Môže byť tréning na simulátoroch traumatický? Ukázalo sa, že je to možné, ak ste nerozumeli a / alebo ste nezvládli techniku ​​práce na nich!

Samozrejme, všetky moderné simulátory sú opakovane testované z bezpečnostného hľadiska. Ak ich však robíte, pohybujete si ruky, nohy alebo telo pozdĺž určitých ciest, ktoré nastavuje samotný simulátor. Stačí stačiť trochu, napríklad, lakte, ramená alebo ohnúť spodnú časť chrbta a pohyb sa stáva nebezpečným.

"Simulátor musí byť vybraný na základe vašej úrovne výcviku, - zdieľa tajomstvo Nikolay Goryachev, X-Fit Nagatinskaya klubový kondičný manažér, majster trenažér v telocvični smeru federálnej siete klubov X-Fit. - Pri príprave nemyslím schopnosť a vytrvalosť, ale pripravenosť organizmu ako celku reagovať a prispôsobiť. Napríklad niektoré simulátory vyžadujú elasticitu určitých svalových skupín. To je dôvod, prečo fitness inštruktorov začína kontrolou stavu muskuloskeletálneho systému a až potom urobia tréningový plán a vyberú cvičenia. Mimochodom, z tohto dôvodu je nebezpečné trénovať podľa programov nájdených na internete, pretože neberú do úvahy vaše zvláštnosti. "

Aké simulátory vytvárajú vyššie nároky na vaše telo?

9 simulátorov, ktoré môžu byť nebezpečné

1. Smithov simulátor

Táto jednotka je hrdlový krk, ktorý sa pohybuje striktne pozdĺž vodítok (vertikálne alebo šikmo). Zvyčajne sa používa na drepy, lunges, lavice a sedenie. Smithov stroj sa javí ako bezpečná náhrada karbónu. "Ale to nie je vhodné pre seba-rozvoj," hovorí Nikolaj Goryačov. - Toto je hybrid voľnej hmotnosti a simulátora. Môžete na ňom pracovať rôznymi technikami, vykonávať veľa kombinácií cvičení a lepšie ich poznať pod vedením trénera, aby ste sa vyhli nepríjemnému pocitu. " Ak sa spoliehate len na vaše skúsenosti s squatmi a lavicou s voľnými závažiami, môžete vážne ublížiť, keď zdvíhanie závažia obvyklým spôsobom nefunguje.

2. hák-simulátor

Hák-stroj (hack-stroj) - simulátor pre robenie squatov, v ktorom je zadná časť na špeciálnej plošine a záťaže sú kladené na ramená. Kedysi bol veľmi obľúbený u profesionálnych kulturistov, keďže mu umožnil pracovať s nohami a zadokami s veľmi veľkými hmotnosťami. Avšak aj mierne nesprávne nastavenie chodidiel a nesprávna hĺbka drepania rýchlo zabíjajú kolená.

"Väčšina fitness klubov je skeptický voči hákovému stroju a ani si ho kúpiť," hovorí Nikolaj Goryačov. "Simulátor je veľmi náročný na správnu techniku, a väčšina ľudí má preťaženie na kolenách pri cvičení." Samozrejme, že skúsený tréner vám prinesie správnu techniku, ale nemali by ste ju hľadať sám.

3. Simulátor pre nohy

Docela populárna jednotka, ktorá vám umožňuje vylepšiť svaly nôh a zadok. Niektorí návštevníci telocvične vykonávajú nohy na nich, namiesto toho, aby robili squaty a výhonky a verili, že je to bezpečnejšie. Avšak správne umiestnenie nohy a panvy a výber opierky na tomto simulátore je veľmi dôležitý pre zdravie kolenných a bedrových kĺbov. "Nedostatok elasticity svalov v zadnej časti stehna môže zabrániť správnemu stlačeniu nohy," vysvetľuje Nikolaj Goryačov. "Panva sa odtrhne od povrchu simulátora a vytvorí preťaženie v bedrovej chrbtici."

4. Simulátor pre predĺženie nohy

Ďalším hitom kulturistov z minulých rokov: je to rozšírenie nohy s váhami na nohách, ktoré vám umožňujú uvoľniť prednú plochu stehna. Simulátor vyzerá intuitívne: sedí na stoličke a unbend nohy! Bohužiaľ, veľmi často sa dá pozorovať, že ľudia nepohybujú valčeky, na ktorých by mali boky odpočívať pod dĺžkou ich nohy. Z tohto dôvodu sú kolená príliš ďaleko na váhe, čo vedie k zraneniu kolenných väzov a šliach.

5. Simulátor pre horizontálny a vertikálny ťah

Veľmi užitočné pre prácu na chrbte, rovnako ako ramená a dokonca aj triceps. Správne umiestnenie tela na lavici vzhľadom na miesto pripevnenia rukoväte a ovládanie polohy spodnej časti chrbta je len časťou detailov, ktoré neskúsený praktizujúci nie je schopný pochopiť a sledovať na sebe. "Vertikálne a horizontálne pohyby, aj napriek zjavnej jednoduchosti, majú veľa techniky v popravách," hovorí Nikolaj Goryačov. "A rozmanité možné zbrane môžu byť zmätené: aké cvičenie si vybrať a ktoré svaly používať pri jeho použití." Najčastejšími následkami nesprávneho cvičenia sú bolesti chrbta, krku a dolnej časti chrbta.