Jednoduché recepty na džúsové dezerty

Na jeseň sme viac než kedykoľvek predtým pokúšaní jesť škodlivé občerstvenie. Nakoniec, ako inak môžete zdvihnúť svoje nálady, ak je mimo okna tmavé a studené? Našťastie dezert nie vždy poškodzuje tvar. Tieto tekvicové pokrmy vás nadchnú a súčasne vám umožnia skutočne cítiť ducha jesennej sezóny.

Tekvicové puding

Prísady. Pre puding: 125 g kokosovej pasty, 1/4 lyžice. tekvicové pyré, 1 polievková lyžica. javorový sirup (alebo 1/4 lyžice práškovej stevie), 1/2 lyžičky. škorica, 1/4 lyžičky muškátový oriešok, 1/4 lyžičky. zemný zázvor, 1/8 lyžičky. morská soľ.

Na smotanu: 1 polievková lyžica. kokosová pasta, 1/2 lyžice. javorový sirup (alebo štipka stevia prášku), 1/8 lyžičky. vanilkový cukor.

Pokyny. V malej miske premiešajte všetky prísady na tekvicový puding. Nalejte zmes do vysokého skla. V malej miske premiešajte všetky prísady do krému a naplňte puding kúskom krému. Zvyšok nechajte v chladničke po dobu 30 minút. Potom naplňte druhú vrstvu zvyškom krému.

Tekvicový čokoládový dort

Prísady. Pre čokoládovú vrstvu: 1/2 trochu horkej čokolády na pečenie, 3 p. L. kokosová pasta, 23 g proteínového izolátu, 1 lyžička. vanilkový cukor.

Pre tekvicovú vrstvu: 1/4 Art. pikantné dýňové pyré, 2 polievkové lyžice. slnečnicový olej (alebo arašidové maslo), 10 kvapiek tekutého stevia, 1 lyžička. tekvicový olej.

Pokyny. V malej miske zmiešajte tmavú čokoládu a kokosovú pastu. Zložte zmes na sporáku a niekoľkokrát ju zohrejte na stredné teplo. Pridajte vanilkový cukor a bielkovinový prášok a premiešajte, až kým nebude hladký Ak je zmes príliš hustá, pridajte trochu kokosovej pasty.

Vezmite malý hrniec a umiestnite dole papier na pečenie. Potom vylejte čokoládovú zmes do tejto nádoby a rovnomerne ju rozložte na dno. Potom vložte do mrazničky, aby sa zmrazil. Mixte dýňové pyré a slnečnicový olej v malej miske. Zahrejte na sporáku niekoľko minút. Do zmesi pridajte stevia, soľ a tekvicový olej. Zmiešajte do homogénnej štruktúry a ochlaďte. Odstráňte čokoládovú vrstvu z mrazničky a na jej vrchol nalejte tekvicovú vrstvu. Rozložte ju rovnomerne na povrch a posajte dezert späť do mrazničky, aby sa vrstvy mohli stuhnúť. Odstráňte koláč z mrazničky a položte ho na rovný povrch. Pri podávaní ho nakrájajte na porcie.