5 najčastejšie stresujúce situácie v práci: ako sa s nimi vyrovnať

Svetlé koktaily sú bežnou súčasťou akéhokoľvek pracovného postupu. Ale čo robiť, keď keď prídete do kancelárie, neustále trpíte nervóznym preťažením? Ako sa dostať do stresových situácií? Pozrime sa.

Stres nie je pre telo vždy deštruktívny. "V niektorých prípadoch dokonca zvyšuje adaptačné schopnosti tela, prispieva k rozvoju kreatívneho prístupu k riešeniu všetkých situácií v práci" Vadim Demchenko, obchodná trénerová spoločnosť CASE. - Takéto akútne situácie zahŕňajú napríklad záverečný projekt týkajúci sa propagácie, nových funkcií, menších problémov s kolegami. V desaťbodovej stupnici na hodnotenie stresu sa rovnajú 3-5 bodom. Ak sa však v práci stále stretávate s problémami a tlakom, úroveň stresu dosahuje 10 bodov. " Na porovnanie, pri rovnakom napätí narazíme, keď stratíme milovaného človeka.

Ak pracujete v "zóne vysokého napätia", môžete konať dvoma spôsobmi: utiecť (čítať - ukončiť) alebo sa pokúsiť minimalizovať následky tohto stresu. Spolu s našimi odborníkmi sme vyriešili najčastejšie stresujúce situácie, s ktorými sa môžete stretnúť v práci.

Stresujúca situácia 1. Ste zverený niečo, čo nie je vo vašej kompetencii.

Priveďte kávu namiesto sekretárky, odstráňte kancelársky priestor ako čistič - v niektorých spoločnostiach môžu takéto požiadavky spochybňovať vedúceho účtovníka aj vedúceho oddelenia. Ale je tu ďalší extrém - keď je misionár pridelený bežnému zamestnancovi, aby urobil rozhodujúce rozhodnutie pre organizáciu, ktorá nezodpovedá jej funkčnosti.

Vaše akcie. Najskôr venujte pozornosť typu objednávok. Zobrazujú vzťah k vám. Možno dôverou niečoho mimoriadne zodpovedného, ​​manažér vidí váš potenciál. A ak pravidelne dostávate pokyny, ktoré sú hlboko pod vašou schopnosťou, stojí za to zvážiť, ako dobre ste sa prejavili vo svojom postavení kvalifikovaného odborníka.

"Často ľudia nevykonávajú svoje úlohy, pretože sú zavádzaní: ak splníte všetky pokyny svojich nadriadených, pomôže vám to získať jeho prospech a získať propagáciu", hovorí Eka Kadagidze, psychológ, gestalt terapeut. - Prax ukazuje, že väčšinou podporujú tých, ktorí dodržiavajú pracovné a osobné hranice. Naučte sa, ako ich pohodlne označiť. Neznamená to byť hrubý a nepríjemný. "

Napríklad, ak hovoríme o úlohách, ktoré nespadajú do vašej kompetencie, môžete použiť frázy: "Myslím, že táto úloha je pre tajomníka / špecialistu. Bolo by múdrejšie využiť čas na ... ". Ak hovoríte o rozhodnutiach, ktoré nespadajú do vašej kompetencie, oznámte manažmentu, že ste pripravení splniť túto úlohu, ale nerobte zodpovednosť za výsledok, pretože to je mimo rozsahu vašich úradných povinností.

A ďalší užitočný tip. «Ak sa snažíte brániť svoje pozície, dávajte pozor na svoju pozíciu. Hrdo narovnané ramená dajú dôveru svojim slovám, hovorí Vadim Demchenko. - Prax na domácej postoji. Postavte sa, krk sa tiahne nahor, brada je mierne zdvihnutá, hrudník je otvorený. Je veľmi dôležité, aby ste neprekročili ruky pred sebou, aby ste neuzavreli brucho: toto je vaše miesto sily. Kolená by mali byť mäkké, nohy úplne na zemi. "

Stresujúca situácia 2. Tím nie ste prijatí

Môžete sa neurčito presvedčiť, že prídete do práce na zarábanie peňazí, nie na komunikáciu. Ak sa však cítite ako vyradený v tíme, nemusíte ani premýšľať o materiálnom stave.

Vaše akcie. "Keď človek hovorí, že ho kolektív neakceptuje, často to nie je o činoch, ale o pocitoch," hovorí Eka Kadagidze. - Napríklad chcete získať prospech všetkých kolegov - v tomto prípade je rozumné budovať vzťahy s každou osobou individuálne. Snažím sa zblížiť s kolegami? Na začiatok sa pozrite na to, ako sa vzájomne ovplyvňujú: možno nie je vítaná nadmerná blízkosť vo vašom tíme. " Možno sa nemusíte niekomu páčiť a snažíte sa odmietnuť ostatným. V tomto prípade je dôležité pochopiť, že táto osoba nemá rád vás, nie vy. Tento prístup vás dostane z pozície obete a pomôže vám vybrať vhodnú metódu komunikácie, napríklad úctivo zdvorilé.

A ďalší užitočný tip. "Bariéra medzi vami a tímom môže byť spojená s vašim komunikačným štýlom," hovorí Svetlana Schneidman, tréner, majster NLP, majiteľ magisterského štúdia z Weizman University v Izraeli. "Ak sa chcete priblížiť svojmu kolegovi, môžete mu povedať nejaký zaujímavý príbeh z vášho života a výrazy tváre vám dávajú strach alebo aroganciu." Premýšľajte o tom, aké vlastnosti v tejto osobe vás najviac obťažujú a prečo. Ak je pre vás dôležitý rovnoprávny vzťah, trénujte výrazy tváre pred zrkadlom, naučte sa úsmev a cvičíte zdvorile neutrálny tón hlasu.