Ako si vybrať prírodný kožný olej

Prírodné oleje - dokázané už po stáročia, majú za následok zachovanie zdravia a mladosti pokožky. Ale ako pochopiť, ktorý z nich je pre vás správny? Tu je stručná referenčná príručka, ktorá vám pomôže zistiť to.

Arganový olej

Stromy, z ktorých sa tento drahocenný olej získava, rastú iba v regióne Essaouira v Maroku, chránenej UNESCO. Arganový olej je obzvlášť bohatý na omega-9, ktorý posilňuje bunkové membrány a omega-6, ktorý pomáha pleti udržať vlhkosť. V kombinácii poskytujú tieto mastné kyseliny úžasný regeneračný a proti starnutiu účinok.

Avokádový olej

Bohatý obsah vitamínov A, D, E a fytosterolov - látky, ktoré sú cenené pre svoje vlastnosti proti starnutiu. Vysoká koncentrácia kyseliny palmitovej pomáha obnoviť epidermis. Vďaka svojej štruktúre je olej z avokáda ako druh obväzu pre pokožku a je zvlášť vhodný pre jeho jemné oblasti. Tiež olej má dobré liečebné vlastnosti.

Rosehip olej

Dokonalý prostriedok na obnovu citlivej a suchej pokožky. Olej z ruže je bohatý na kyselinu alfa-linolénovú (viac ako 30%). Obsahuje tiež omega-3, omega-6 kyseliny, ktoré prispievajú k zachovaniu prirodzenej vlhkosti pokožky. Olej z hrozienok obnovuje bez života bezúhlu pokožku, pretože prispieva k zachovaniu vlhkosti vo vnútri bunky a zvyšuje lipidovú bariéru. Vďaka intenzívnemu zvlhčovaniu sa pokožka stáva rovnomernejšia, hustá a elastická.

Nigelový olej

Táto rastlina, tiež známa ako čierny kmín, je ocenená svojimi čistiacimi vlastnosťami. Nigelový olej zmierňuje zápal a pôsobí ako prírodné antiseptikum. Tento nástroj sa odporúča predovšetkým na starostlivosť o mastnú, problémovú pokožku.

Kalendula olej

Má regeneračné a protiedematózne vlastnosti a tiež uľahčuje pokožku. Je bohatý na vitamín F a kyselinu triterpenovú, čím chráni pokožku a upokojuje ju. Dokonalá starostlivosť o citlivú pleť.

Mrkvový olej

Je bohatý na provitamín A, ktorý stimuluje ochranné funkcie pokožky. Vďaka svojim zmäkčujúcim a antioxidačným vlastnostiam sa stáva hustší a napnutá, získava krásny odtieň a zdravé vyžarovanie.

O ostatných kozmetických olejoch nájdete tu.