Naučte sa spravovať svoje telo s Tatianou Lisitskaya

Schopnosť cítiť svoje telo je nevyhnutná nielen pri vykonávaní zložitých cvičení. Koniec koncov, môžeme sa ublížiť tým, že robíme najbežnejšie hnutia. Viete, ako napríklad vstať? Skontrolovať?

Veľmi často, keď vstávame, vynakladáme veľké úsilie: posielame prsia dopredu, ohýbame sa v dolnej časti chrbta, namáhame brušné svaly - a toľkokrát počas dňa. A potom sme prekvapení, keď sa objavili bolesti chrbta. Naučte sa najskôr stlačiť nohy na podlahe, potom posielať rovný trup dopredu bez toho, aby ste zmenili polohu hlavy, a pri vyrovnávaní nahor vytiahnite korunku nahor.

Môžete vyhodnotiť, ako dobre vykonávate pohyb pomocou podlahových váh. Posaďte sa na stoličku a postavte nohy na váhy. Zobrazia asi štvrtinu svojej váhy - vaše nohy toľko vážia. Potom sa postavte, ako ste to robili. Dostaňte sa, dávajte pozor na šípku - bude sa točiť ďaleko za značku s vašou skutočnou hmotnosťou, potom sa vrátiť, pohybovať tam a späť, kým nakoniec sa zastaví na číslo, na ktoré ste zvyknutí. Keď sa naučíte vstať správne, šípka sa bude pohybovať postupne (ako idete) a nebudete skákať delenie s váhou. To je istý signál, že ste nevynaložili príliš veľa úsilia, čo znamená, že ste sa s cvičením vyrovnali.

Skontrolujte, ako dobre ovládať svoje telo, môžete inak. Posaďte sa na okraj stoličky, nohy na šírku panvy. Udržujte kolená oddelené a oddelené, kým sa pohyb nestane rytmickým, svetlom. Vytiahnite korunku hore. Postavte sa z kresla bez prerušenia pohybu. Ak sa zastaví, spomalí alebo sa pokúšate vstať v momente, keď sú vaše kolená v najväčšej vzdialenosti alebo blízko, máte na čom pracovať.

Aby sa správna koordinácia pohybov stala zvykom, potrebujeme koncentráciu pozornosti a, samozrejme, túžbu. Buďte trpezliví! Súčasne sa s lekciami zaobchádzajte ľahko, hravo. Príliš veľa úsilia o dosiahnutie cieľa často vytvára vnútorné napätie. Nielenže to bráni dosiahnutiu požadovaných výsledkov, ale môže byť dokonca nebezpečné. Rast, milujte seba a svoje telo! Zdravie pre vás!

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatiana Lisitskaya vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".

Pozrite si video: Protažení oblasti kyčelních kloubů pro lepší pocit nejen z chůze (Február 2020).