Alexey Vasilenko: "Nebojte sa budovať svaly"

Najpopulárnejšia otázka mojich študentov: "Niekde odčerpáva niečo zbytočné?" Väčšinou sa zaujímajú o dievčatá, ktoré sa bojí jeden deň s obrovskými bicepsmi.

Najprv objasňujeme podmienky. V podstate slovo "pump" znamená hypertrofiu svalov - rast jeho hmotnosti a objemu. Je to spôsobené nárastom počtu myofibril - buniek, ktoré tvoria svalové vlákno. Existujú dva typy svalovej hypertrofie. Prvým je sarkoplazmatická hypertrofia, v ktorej sa svaly stávajú odolnejšie, ale ich rast je minimálny. Podlieha tzv. Pomalé svalové vlákna, ktoré sú zodpovedné za vytrvalosť. Druhým typom je myfibrilárna hypertrofia rýchlych vlákien, ktoré určujú indexy sily.

A teraz pozornosť! V dôsledku akéhokoľvek zamestnania dochádza k hypertrofii oboch typov, ale pomer závisí od povahy tréningu. Statická práca, vyžadujúca veľké svalové napätie, spôsobuje najmä hypertrofiu rýchlych vlákien a dlhodobú dynamickú prácu - pomalú. Takže aerobik vo všeobecnosti a Fit-bo najmä - to je dynamický tréning bez nadmernej sily, čo zvyšuje vytrvalosť, ale nevytvára vaše svaly. Krásne dámy, dýchajte s reliéfom!

Ďalšou dobrou správou pre dievčatá, ktoré nechcú byť žokejmi. Prečo sa väčšinou stretávame s čerpanými mužmi a takmer nikdy nespĺňame čerpané ženy? Je to preto, lebo mužský pohlavný hormón testosterón je zapojený do aktívneho svalového rastu. Takže ak dievča neumožňuje umelo zvýšiť hladinu testosterónu v krvi pri užívaní rôznych liekov, svalová hmotnosť sa pravdepodobne nezvýši na nežiaducu veľkosť.

Samozrejme, vždy existujú výnimky. Napríklad, ak osoba má rýchle svalové vlákna, ktoré sú zodpovedné za silu, potom môže byť myfibrilárna hypertrofia vyjadrená jasnejšie. Ale aj keď ste si všimli takúto vlastnosť, vždy môžete dávku zaťažiť jednotlivo.

Ak máte radi Fit-bo s potešením a vaše ruky, nohy alebo ramená začali vyzerať jeden výraznejší jeden deň, nenechajte sa zastrašiť. To neznamená, že každý deň budete viac a viac ako Arnold Schwarzenegger. Faktom je, že pri pravidelných tréningoch a dodržiavaní pravidiel vyváženej stravy strácate tukové tkanivo. A svaly sa nezvyšujú - len sa stávajú viditeľnejšími.

Dúfam, že som mohol odpovedať na populárnu otázku. Teraz navrhujem dokončiť čítanie, jesť niekoľko orechov a začať trénovať. Hrudník dopredu na splnenie sarkoplazmatickej hypertrofie a dobrej nálady!

Užitočné odkazy:

Fitbo videá s Alexey Vasilenko vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".

Pozrite si video: Alexey Vasilenko Aerobic RiminiWellness 2012 (December 2019).