Meditačné techniky: ako sa stať stranou konfliktu

Každý v prostredí má ľudí, ktorí kričajú, hádajú, zistia vzťah. A niekedy sa zapájame do týchto konfliktov a strácame energiu. Špeciálne techniky meditácie pomáhajú nepodliehať deštruktívnym emóciám niekoho iného.

Prechádzajúc konfliktnými ľuďmi môžete fyzicky pocítiť napätie. Môžeme ľahko nielen cítiť energiu týchto ľudí, ale aj podľahnúť jej ničivej sile. V ideálnom prípade, ak sú vaše dve nižšie čakry (muladhara čakra a swadhisthana čakra) vyvážené, potom sa do vás dostane energia hnevu, ale bude premenená na tretiu manipura čakru bez akýchkoľvek hmatateľných následkov.

Bohužiaľ, málo z nás môže povedať, že sme dosiahli rovnováhu nižších centier (pozri materiál: "Ako sa zbaviť podráždenosti"), Preto sa vzdávame hnevu niekoho iného, ​​krv sa varí a dôjde k škandál. O takýchto situáciách hovorí, že došlo k výpadu energie: ak sme reagovali, znamená to, že túto energiu nemôžeme transformovať a stratiť ju.

Ak ste v blízkosti epicentra konfliktu a máte pocit, že vaše emocionálne telo reaguje na to, čo sa deje, pomôže vám nasledujúca meditačná technika.

Meditačná technika pre ovládanie emócií

Sústreďte sa a predstavte si, ako korene rastú z vašich nôh, ktoré idú hlboko pod zem. Poskytuje vám silu a dôveru. Predstavte si, že oheň ohňa v bruchu a všetko, čo je nadbytočné, ho horí. Príjemná teplá vlna sa šíri cez vaše telo. Zamerajte sa na dutiny, urobte 6-7 cyklov úplného dýchania jogy.

Ak ste nemali čas na chytanie sa momentu, podľahli emóciám a cítili, ako vás celkom zvesla vlna hnevu, všetko nie je stratené. Hnev je jednou z najsilnejších foriem energie. Ak to začnete ukazovať, energia sa neuvoľní nikam. Presmerujte ju, aby ste dosiahli svoje ciele, a to podľa nasledujúcej techniky.

Meditačná technika pre transformáciu hnevovej energie

- Predstavte si pohár s vašou obľúbenou šťavou, pohár s lahodným mliekom a krásnou doskou s vaším obľúbeným dezertom. Umiestnite časť hnevu do jednej pohára, časť v druhej a nasmerujte zostávajúci hnev na dezert.

- Musíte mať tri túžby vopred. Čo by ste chceli dostať v blízkej budúcnosti? Napríklad, kúpiť nový kožuch, potom niečo vážnejšie - ísť na dovolenku v Rakúsku alebo na Tenerife, a nakoniec, globálna túžba - napríklad, kúpiť byt.

- Mentálne si vezmite prvý pohár, pijete pár dúšok a vylejte zvyšok kvôli prvej túžbe. Opakujte s druhým pohárom, premýšľajte o druhej túžbe. Potom s krásnou dezertnou lyžicou "jedzte" dezert, vychutnávajte si chuť, vôňu a textúru a nasmerujte zvyšok na realizáciu svojho tretieho a najväčšieho priania.

Ak sa po dokončení tejto meditačnej techniky cítite pokojne, potom všetko prebehne správne a vy ste transformovali energiu hnevu, aby ste dosiahli to, čo potrebujete.

Niekedy sú iné emócie zmiešané s hnevom - strachom, odporom - alebo len nejaká myšlienka začne hrať v hlave. Ak chápete, že tieto emócie a myšlienky sú na vás uložené, dýchanie "Ha" vám pomôže zbaviť sa.

Meditačná technika a dýchanie "Ha"

- Postavte sa rovno, zdvihnite ruky a dych. Predstavte si, že vo vašom hrudníku je prázdna taška, v ktorej ste všetky emócie a myšlienky narúšali.

- Vytvorte ostrý výdych zvukom "Ha", ako keby ste vrčali (zvuk hrdla), znížte sa s okrúhlym spätím na nohy a na najnižšom mieste pocit prázdnej tašky a všetky emócie vyjdú.

- Predstavte si, že odpadkový kôš s vekom - je to v ňom, že posielate emócie. Potom zavrite veko tak, aby sa nič nevrátilo. Vykonajte to dýchaním 3-7 krát alebo tak dlho, ako budete potrebovať, kým sa nebudete cítiť svetlo a pokoj.

Aké metódy používate?

Chcete študovať online s Alenou Mordovinou?

V knižnici fitness video nájdete všetky vydania programu "Yogalates" s Alenou Mordovinou.