Funkčné školenie na pláži (PHOTO)

Čo zvyčajne robíte na pláži? Relax? Kúpať? Tan? Ak do tohto zoznamu pridáte krátky funkčný výcvik, potom aj počas týždňa dovolenky môžete výrazne posilniť svaly celého tela. Ukážeme cvičenie na 15-minútovú lekciu fitness.

Mnoho ľudí združuje pláž výhradne s rekreáciou, ľadovými koktailmi a vyčinenými športovcami. Medzitým je tiež ideálnym miestom pre tréning: funkčné cvičenie tu pomôže lepšie vylepšiť svaly (pretože budete s najväčšou pravdepodobnosťou musieť vykonávať cvičenie na nestabilnom povrchu - piesok, štrk atď.) A účinnejšie rozkladať tukové bunky (kvôli dobrému zásobovaniu kyslíkom). v tomto procese).

Takéto školenie vám umožňuje meniť zaťaženie. "Pridajte cvičenia s váhami na lekciu: na pláži sa môžu stať fliašmi vody, ak ste neofytní, alebo s pieskom, ak trénujete asi mesiac alebo dva," odporúča Pavel Fedorov, osobný tréner, inštruktor skupinových programov vo Fitlab. Vykonávate fitness viac ako tri mesiace? Vezmite fľašu 2 litre verzus liter pre začiatočníkov.

Cvičenie na pláži je tiež dobré, pretože v tomto prípade máte možnosť dokončiť svoju lekciu plávania. To pomôže zmierniť napätie vo svaloch, urobí pokožku pružnejšou a pružnejšou a môže byť aj výbornou kardiovaskulárnou možnosťou.

Funkčné školenie: ako vytvoriť lekciu

* Urobte cvičenia v tichom režime výcvik na okruhu.

* Nováci budú stačiť jeden alebo dva okruhy, skúsenejší fitnessisti to potrebujú najmenej tri.

* Vlak 3-4 krát za týždeň.

* Začnite svoj tréning s ľahkým zahrievaním, kompletný s krátkym úsekom.

* Ak chcete robiť cvičenia, ktoré budete potrebovať 2 plastové fľaše (ich objem a obsah závisí od úrovne vášho tréningu, o ktorom sme napísali vyššie).

Nakloňte sa dopredu s činkami

Držte fľaše vo svojich rukách, postavte sa rovno, udržujte brušné svaly a späť v tóne. Ohnite si lakte a dlaňami položte na úrovni ramien. Ohnite ľavú nohu na koleno a zdvihnite nad podlahou, až kým bok nebude rovnobežný s podlahou. Z tejto polohy sa nakláňajte dopredu, potiahnite ruky nadol a vedie stehno ľavej nohy späť (malo by zostať mierne ohnuté). Nepokrčte si chrbát. Potom sa vráťte späť do východiskovej polohy, narovnáte si ruky s činkami nahor. Bežte ďalej 20 opakovaní na každej nohe.

Kráčajúce kliky

Vložte fľašu na zem vo vzdialenosti 40-50 cm od seba. Postavte sa na lište tým, že dlaňami umiestnite medzi fľaše. Zostávajte ľavou rukou tak, aby jedna z fliaš bola medzi dlaňami. Ohýbajte si ruky, stlačte, vráťte sa na bar a odtiahnite ľavú ruku. Bežte ďalej 7 opakovaní Cvičenie v každom smere.

Chov ruky vo svahu

Vezmite fľašu do ruky. Postavte sa rovno a potom presuňte svoju telesnú hmotnosť na ľavú nohu (pravá je ohnutá a mierne sa dotýka podlahy špičkou). Bez zaoblenia chrbta sklopte telo tak, aby vzhľadom na podlahu vytváralo uhol 45 stupňov. Ruky nadol s fľašami nadol. Potom, nechajte sklonené telo, zdvihnite pravú nohu a vytiahnite ju späť. Zároveň rozložte ramená s fľašami na boky a spojte ich lopatkami. Vráťte sa do východiskovej pozície 15 opakovaní na každej nohe.

Krútiace sa kliky

Fľašu umiestnite vo vzdialenosti 40-50 cm od seba. Vezmite si pár krokov späť a postavte sa tak, aby boli fľaše 150-160 cm od vás. Potom sa ohnite nadol a niekoľkokrát postupujte dopredu rukami, narovnáte telo nad podlahou a zaujmete predstavu dosky. V tejto polohe vezmite jednu z fliaš do ľavej ruky a potiahnite ju dopredu. Vložte fľašu a rovnakým spôsobom zatlačte ruky a vráťte sa do východiskovej polohy. nasledovať 10 pohybov, striedajúce sa ruky v poslednom bode cvičenia.