Ako sa motivovať k tréningu na konci jesene

Chladnejšie na ulici a kratšie denné svetlo, tým menej túžby ísť do telocvične. Chcete tiež vynechať fitness lezením pod dekou? Potom sú tieto tipy pre vás.

Na jeseň sa naša aktivita znižuje, ako keby sme hibernávali. Aký druh školenia tu, ak máte sotva dostatok sily na každodenné aktivity! Takáto apatia je odôvodnená z hľadiska vývoja: pred mnohými storočiami pomohla ľudstvu prežiť v chladnom prostredí - čím menej sa pohybujete, tým menej energie potrebujete (čítanie - jedlo, ktoré je ťažšie nájsť na jeseň). Teoreticky to nie je nič zlého. Ak nie kvôli tomu, že preskakujeme tréningy, zámerne odmietame všetky bonusy, ktoré prinášajú telu. Vrátane - veselosť a dobrá nálada. Tu sú niektoré spôsoby, ako vám pomôcť, aby ste prestali fitness v chladnej sezóne.

Pridajte svetlo a hudbu ráno

Naplánujete si cvičenie ráno? Skvelá stratégia. Je pravda, že v tomto prípade je vždy pokušenie vymeniť lekciu za ďalšiu pol hodinu spánku. Aby ste to mohli vyriešiť, tréneri radia ihneď po prebudení, aby zapli svetlo (malá lampa postačuje) a príjemnú hudbu. To všetko zlepší náladu a nenechá vás zaspať znova. A keďže sa ešte prebudíte, prečo si nevediete lekciu?

Urobte školenie nevyhnutným

Ak ste doma, pripravte si miesto na ranné cvičenie už večer - rozložte rohož, vyberte činky. Trénujete vo fitness centre alebo na ulici? Tašku sklopte dopredu, pripravte si uniformu a tenisky, aby ste sa jednoducho mali obliecť a odísť z domu. Mnohé z nich sú zastavené potrebou poplatkov a školení, a ak sú minimalizované, príležitosť držať triedu dramaticky rastie.

Zviažte sa "záväzky"

Ak máte lektorov v oblasti fitness, bude užitočné s ním sa s ním stretnúť a dohodnúť sa vopred na vyučovaní. To je možné nielen v prípade osobného školenia: mnohí učitelia sú dobrí v "priateľstve" v sociálnych sieťach. Upozorňujte trénera, že prídete na lekciu, a vy budete chýbať lekciu ťažšie.

Ďalšou možnosťou je trénovať s priateľom a predpísať spoločné cvičenia vopred.

Choď do postele skoro

Nedostatok spánku značne znižuje túžbu po cvičení - najmä ak je cvičenie naplánované na ráno. Preto si urobte pravidlo, aby ste šli do postele v 22.30-23.00. Možno nebudete môcť okamžite zaspávať, ale aj keď strávite ďalšiu půlhodinu len ležať pod prikrývkou, ráno sa prebudíte.

Zamyslite sa nad tréningovým časom

Nesnažte sa priradiť triedy v dňoch, kedy je pravdepodobné, že by ste boli pre vás ťažko prítomní. Takéto nevhodné momenty sú najčastejšie: ráno po večierku, večer veľmi pracovného dňa, prvé tri dni menštruácie.

Dobrou stratégiou je vložiť cvičenie medzi dve známe veci: pozrite sa na miestnosť na ceste domov z vašej kancelárie, ráno pracujte pred raňajkami atď.

Tento bezplatný on-line program vám tiež pomôže nestratiť vašu motiváciu pre tréning.