7 produktov, ktoré vám pomôžu udržať vaše telo štíhle v zime

Zima je najproblematickejšia doba roka pre tých, ktorí sledujú svoju váhu. Avraly v práci, večná ospalosť, nedostatok slnka a teraz ... pás je už "plávajúci" pred našimi očami! Avšak, ak trochu diétne diétu, udržať štíhlu bude ľahšie. Ponúkame zahrnúť tieto produkty "spaľovania tukov" do denného menu.

Chilli papričky

Táto ostrá malá vec obsahuje špeciálnu látku - kapsaicín. Zlúčenina pomáha kontrolovať chuť do jedla, zlepšuje tráviacu funkciu žalúdka a má mierny laxatívny účinok. Chili navyše urýchľuje metabolizmus tela. Navyše tento účinok na napaľovanie tuku trvá tri hodiny po jedle.

avokádo

Táto stálezelená ovocná rastlina obsahuje špeciálnu látku, L-karnitín, ktorá racionalizuje rozpad subkutánneho tuku a vo všeobecnosti zlepšuje metabolizmus. Okrem toho sú avokády bohaté na mononenasýtené tuky, ktoré dlhodobo zásobujú telo energiou.

grapefruit

Pohárik grapefruitovej šťavy denne znižuje chuť do jedla, zlepšuje metabolizmus a tiež prispieva k porušeniu telesného tuku. Ovocie obsahuje chinín, aby sa zabránilo kŕčom a kŕče.

Ľanové semená

Bohatá vláknina, ktorá znižuje túžbu po sladkostiach a detoxikácii čriev. Hlien obsiahnutý v semenách ľanu zlepšuje funkciu gastrointestinálneho traktu a pomáha telu absorbovať živiny lepšie.

škorica

Tento korenie s lahodnou arómou bojuje s hlavnou príčinou nadmernej hmotnosti - nadmerným množstvom glukózy v tele. Škorica tiež pomáha tráviť ťažké potraviny a utlmuje pocit hladu.

šošovka

Tento druh strukovín nie je len cenným zdrojom rastlinných bielkovín, ale aj vlákninou, ktorá účinne uspokojuje hlad a stabilizuje hladinu cukru v krvi a chráni nás pred prejedaním. Aj šošovka je bohatá na železo, čo je nevyhnutné pre normálny metabolizmus.

losos

Tučné odrody rýb dokonale nasýtené, čo pomáha predchádzať škodlivému občerstveniu vo forme cookies alebo rýchleho občerstvenia. Losos je zdrojom esenciálnych Omega-3 mastných kyselín, ktoré prispievajú k rozpadu tukového tkaniva. Iba 120 gramov tejto ryby poskytuje telu dennú dávku vitamínu D, ktorému v zimnom období chýba toľko.