Mladé matky lepšie počujú, cítia a vidia

Je nepopierateľné rozpoznať hlas vášho dieťaťa, zachytiť jeho zápach medzi stovkami ďalších, okamžite chytiť drvinu, ak sa náhle uvažuje o skĺznutí z meniaceho sa stola - pre mladú matku to všetko je ľahké, pretože to počuje, cíti a vidí lepšie. A tu je dôvod.

Hoci tehotenstvo a prvé týždne po pôrode sú často spojené s určitou apatiou a letargiou, väčšina žien si všimne, že sa v skutočnosti cítia živšie ako kedykoľvek predtým a citlivo reagujú na všetko, čo ich obklopuje. "Toto zvýšené vnímanie, zrýchľujúce myseľ, v ktorom strach, úzkosť, momenty ohromujúcej radosti echo, možno leží na základe javu známeho ako materinský inštinkt," hovorí Katherine Allisonbestselling autor "Mama je inteligencia. Ako mať deti, robí nás múdrejšími. " - To nie je túžba byť matkou, ale to, čo zostáva, keď nie je cesta späť: okamžite cítime, ak je dieťa choré alebo v nebezpečenstve. Nezostávame len s našimi piatimi zmyslami, iba s vylepšenými: stávame sa veľmi pozorní a učia sa zo skúseností, pretože na ňom záleží niekto iný. "

* Vôňa. Žena je citlivejšia na zápach počas tehotenstva. Veľa príchutí, ktoré nespôsobujú odmietnutie, sa náhle stávajú neznesiteľnými. Vôňa pre budúcu matku hrá dôležitú úlohu a zvýšená náchylnosť počas tehotenstva je celkom prirodzená. Koniec koncov, každá žena jesť je teraz zdieľaná s budúcim dieťaťom. Vzhľadom na to, že produkty, ktorým sa treba vyhnúť, veľmi pravdepodobne obsahujú parazity alebo patogény, vývoj ich pomáha identifikovať ich - a teda aj reakciu na určité zápachy. Niektoré z nich môžu dokonca spôsobiť zvracanie. Materský pocit vône zohráva dôležitú úlohu pri prvom stretnutí s dieťaťom. Je možné, že je to kvôli imprintingu. Pocit, ktoré vznikli v tom istom čase, zostávajú po zvyšok ich života: je to prvá pevná niť v páse pocitov spájajúcich matku a dieťa.